fbpx Skatowe rozmaitości | Strzelec Opolski

Skatowe rozmaitości

Strzelce Opolskie – Duet Skata Kolonowskie

W XIX turnieju na pierwszych dwóch miejscach uplasowali się zawodnicy Skata Kolonowskie. Wygrał Józef Pudełek z wynikiem 2136 pkt., wyprzedzając Leona Deptałę 1946 pkt. Trzecie miejsce zajął lider klasyfikacji Antoni Świtała (GOSiT Zawadzkie) 1593 pkt. Po 14 turniejach podium bez zmian. Prowadzi A. Świtała 21633 pkt., na 2 miejscu Jerzy Stanulla (Strzelec DK Strzelce Op.) 20435 pkt., a 3 miejsce zajmuje jego kolega klubowy Eugeniusz Zwoliński 18985 pkt. Kolejny XV turniej grany systemem mistrzowskim we wtorek (11.12.) o godz. 16.30 w Strzeleckim Ośrodku Kultury w Strzelcach Opolskich Plac Żeromskiego 7.

Kolonowskie – Nowy wicelider

W rozegranym XII turnieju w ramach mistrzostw sekcji skata Skat Kolonowskie najlepszy okazał się zawodnik gospodarzy Roman Kościelny, który uzyskał 2211 pkt. Na 2 miejscu Antoni Świtała (GOSiT Zawadzkie) 1883 pkt., a 3 miejsce zajął Grzegorz Dropała (Skat Kolonowskie) 1556 pkt. W klasyfikacji po turniejach nastąpiła zmiana na pozycji wicelidera. Awansował z 4. na 2. miejsce zwycięzca turnieju R.Kościelny, który ma na koncie 17508 pkt. Prowadzi A.Świtała 17954 pkt., a 3 miejsce zajmuje Jerzy Stanulla (Strzelec DK Strzelce Op.) 17316 pkt. W najbliższą środę (12.12) o godz. 17.30 kolejny XIII turniej, tradycyjnie w świetlicy na stadionie Unii Kolonowskie.

Zawadzkie – Nowy lider

Marcin Szymski (Victoria Chróścice) wygrywa drugi z kolei turniej i powraca na pozycję lidera. Zwyciężył z wynikiem 1892 pkt., wyprzedzając Reinholda Bryscha (GOSiT Zawadzkie) 1675 pkt oraz Leona Deptałę (Skat Kolonowskie) 1657 pkt. W klasyfikacji generalnej po 13 turniejach czołówka przedstawia się następująco: 1. M.Szymski 22182 pkt., 2. A.Świtała (GOSiT) 21573 pkt., 3. L.Deptała 20486 pkt. Kolejny XIV turniej w czwartek (13.12) o godz. 17.30 w lokalu przy hali sportowej w Zawadzkiem ul. Opolska 25.

Wysoka – zmiana na prowadzeniu

W Wysokiej rozegrano IV turniej, który wygrał zawodnik LZS Leśnica Mariusz Cichoń z wynikiem 2244 pkt., wyprzedzając Mikołaja Żminkowskiego (Strzelec DK Strzelce Op. 2227 pkt oraz Jana Jońcę (Zdzieszowice) 2078 pkt. W klasyfikacji po 4 turniejach nastąpiła zmiana na prowadzeniu. Ryszarda Rożeńskiego zastąpił Krzysztof Malkusz (Odrowąż). Kolejność jest następująca: 1. K.Malkusz 6650 pkt., 2. R.Rożeński (LZS Kujawy) 6609 pkt., 3.Adam Koryzma (Krapkowice) 6167 pkt. Na 5. miejscu plasuje się Bruno Rudol (Wysoka) 5694 pkt., 9. miejsce zajmuje M.Cichoń 5152 pkt., a 10. jest M.Żminkowski 4999 pkt. W najbliższy piątek (14.12) o godz. 17.00 zostanie rozegrany ostatni punktowany turniej, który zadecyduje o końcowej klasyfikacji, do której zaliczane są najlepsze 4 wyniki.

Opolska Barbórka

W Opolu Wójtowej Wsi została rozegrana Barbórka Opolska, w której zagrało 110 zawodników (w tym 2 kobiety). Najlepszy okazał się zawodnik Skat Klubu RSM Ruda Śl., który w rozegranych 3 seriach po 36 rozdań uzyskał 3449 pkt. Wyprzedził Eugeniusza Pisulę (Małapanew Ozimek) 3301 pkt. oraz Grzegorza Fleischera (Victoria Tranzyt Chróscice) 3241 pkt. W gronie nagrodzonych 23 zawodników na 4. miejscu uplasował się Reinhold Brysch (GOSiT Zawadzkie) 2997 pkt., 6. miejsce zajął Alfred Wojtala (LZS Leśnica) 2971 pkt., 8. Roman Kościelny (Skat Kolonowskie) 2965 pkt., 14. Leon Deptała (Skat Kolonowskie) 2710 pkt., 21. Franciszek Czakaj 2529 pkt., 23.Zygmunt Cepko 2530 pkt. Pozostali zawodnicy naszego powiatu zajęli następujące miejsca: 27. Jerzy Stanulla (Strzelec DK Strzelce Op. - 2470 pkt.), 33. Norbert Gorzel (LZS Leśnica – 2404 pkt.), 39. Marek Wyszkowski (GOSiT Zawadzkie – 2327 pkt.), 41. Mariusz Cichoń (LZS Leśnica – 2317 pkt.), 43. Ernest Bryłka (GOSiT Zawadzkie – 2286 pkt.), 59. Edward Lasota (Strzelec DK Strzelce Op. - 2000 pkt.), 77. Józef Pudełek (Skat Kolonowskie – 1800 pkt.), 83. Grzegorz Dropała (Skat Kolonowskie – 1674 pkt.), 101. Franciszek Skrzypczyk (Strzelec DK 1319 pkt.), 109.Mikołaj Żminkowski (Strzelec DK – 501 pkt.).

Turniej ten był ostatnim zaliczanym do punktacji Grand Prix Opolskiego Związku Skata, który decydował o składzie najlepszej 16-tki, która w najbliższą sobotę (15.12) o godz. 10.00 w Łubianach rozegra finał XVII Indywidualnych Mistrzostw Okręgu Opolskiego. Klasyfikację Grand Prix wygrał zawodnik Nitronu Krupski Młyn Andrzej Kocot 621 pkt. W finale nasz powiat reprezentować będą Marek Wyszkowski (GOSiT Zawadzkie 9-494 pkt.), Rajmund Kowalczyk (LZS Otmice 11-469 pkt.), Franciszek Czakaj (LZS Leśnica 13-440 pkt.). Zostanie rozegrany również turniej równoległy, w którym mogą zagrać wszyscy zainteresowani - rozpoczęcie o godz. 10.00.