Skatowe rozmaitości

Strzelce Opolskie

Odbył się 26. turniej cyklu mistrzostw sekcji Strzelec DK Strzelce Opolskie, w którym najlepszy okazał się Antoni Świtała (GOSiT Zawadzkie), który ugrał 2059 pkt. Wyprzedził on Leona Deptały (Skat Kolonowskie), który ugrał 1466 pkt., oraz Mikołaja Żminkowskiego (Strzelec DK Strzelce Opolskie), który miał 1387 pkt.

W klasyfikacji generalnej bez zmian na czołowych pozycjach. Nadal prowadzi Antoni Świtała (GOSiT Zawadzkie), z dorobkiem 42937 pkt., i wyprzedza swojego kolegę klubowego, Marka Wyszkowskiego (41896 pkt.) oraz Jerzego Stanullę (Strzelec DK Strzelce Opolskie), który ma 35810 pkt.

Kolejny turniej we wtorek, 20 marca, o godz. 16.30 w Strzeleckim Ośrodku Kultury przy Placu Żeromskiego.

Kolonowskie

Odbył się również 26. turniej cyklu mistrzostw sekcji skat Kolonowskie. Najlepszy okazał się Leon Deptała (Skat Kolonowskie), który ugrał 1773 pkt. i wyprzedził swojego kolegę klubowego, Jerzego Stefana, który miał 1694 pkt. Na trzecim miejscu turnieju kończył Jerzy Stanulla (Strzelec DKS Strzelce Opolskie), który ugrał 1689 pkt.

W klasyfikacji generalnej nie ma zmian na pierwszych czterech miejscach. Prowadzi Roman Kościelny (Skat Kolonowskie), mając na koncie 37766 pkt., i wyprzedzając swojego kolegę klubowego, Leona Deptałę, który ma 36834 pkt. Trzecie miejsce zajmuje Jerzy Stanulla (Strzelec DK Strzelce Opolskie), który ma 36649 pkt.

Kolejny turniej w środę, 21 marca, o godz. 17.30 w świetlicy na stadionie Unii Kolonowskie.

Pawonków

W ramach cyklu turniejów Memoriału Józefa Jerominka w kolejnym, 21. z nich wygrał Józef Knopil (LZS Ligota Dolna), mając 2351 pkt. Na trzecim miejscu uplasował się Leopold Dybowski (GOSiT Zawadzkie), mając na koncie 2063 pkt. Jego koledzy klubowi zajęli miejsca 5. oraz 16. Piąty był Ernest Bryłka (1820 pkt.) a szesnasty Franciszek Świtała (1315 pkt.).

W klasyfikacji generalnej prowadzi Marian Koziorowski (LUB-SKAT Kochcice) mając 34155 pkt. Leopold Dybowski (GOSiT Zawadzkie) spadł na czwarte miejsce, mając 30756 pkt., natomiast Ernest Bryłka (GOSiT Zawadzkie) jest szósty, mając 29280 pkt. Na 12. miejscu jest Franciszek Świtała (GOSiT Zawadzkie) z 27449 pkt.

Zawadzkie

Rozegrany został 27. już turniej z cyklu mistrzostw sekcji GOSiT Zawadzkie, w którym na dwóch pierwszych miejscach uplasowali się gracze GOSiT Zawadzkie. Wygrał Ernest Bryłka z dorobkiem 2450 pkt., wyprzedzając Leopolda Dybowskiego 1926 pkt. Na trzecim miejscu uplasował się Leon deptała (Skat Kolonowskie), mając 1898 pkt.

W klasyfikacji generalnej nadal prowadzi Marcin Szymski (Victoria Chróścice), mając 44054 pkt., i wyprzedza Antoniego Świtałę (GOSiT Zawadzkie), który ma 42182 pkt. Na trzecim miejscu jest Marek Wyszkowski (GOSiT Zawadzkie), który posiada na koncie 41397 pkt.

Kolejny turniej w czwartek, 22 marca, w lokalu przy hali sportowej w Zawadzkiem.

Wysoka

Odbył się turniej dla wszystkich, a poza tym wręczone zostały puchary za klasyfikację pucharu burmistrza gminy Leśnica. Piątkowy turniej wygrał Norbert Gorzel (LZS Leśnica). Później burmistrz Leśnicy Łukasz Jastrzembski wręczył puchar dla najlepszych w cyklu turniejów. Dzięki dobrej grze w ostatnim turnieju najlepszy okazał się Antoni Świtała (GOSiT Zawadzkie), mając na koncie 12405 pkt. Wyprzedził Zygmunta Cepkę (LZS Leśnica), który zgromadził 12108 pkt., oraz Jana Jońcę (Zdzieszowice), który uzyskał 11826 pkt. Czwarte miejsce zajął Ryszard Rożeński (LZS Kujawy), który zgromadził 11420 pkt., natomiast piąty był Jerzy Stanulla (Strzelec DK Strzelce Opolskie), który zgromadził 11003 pkt.

Izbicko – Grand Prix Opolskiego Związku Skata

W minioną niedzielę odbył się trzeci już turniej cyklu Grand Prix Opolskiego Związku Skata, w którym zagrało 85 zawodników. Najlepszy okazał się Henryk Poremba (KSS Pawonków), mając na koncie 3278 pkt. Wyprzedził on Krystiana Logę (Ramsch Chrzowice), który ugrał 3220 pkt., oraz Grzegorza Fleischera (Victoria Chrzowice), który ugrał 3029 pkt. Na czwartym miejscu uplasował się Józef Ludwig (GOSIT Zawadzkie), mając 2973 pkt., na 15. miejscu sklasyfikowany został Henryk Piechota (LZS Otmice), z dorobkiem 2620 pkt., natomiast 18. był Leon Deptała (Skat Kolonowskie), z dorobkiem 2591 pkt., a na 19. miejscu uplasował się Rajmund Kowalczyk (LZS Otmice), mając 2585 pkt.

W klasyfikacji po trzech turniejach Grand Prix prowadzi Rajmund Kowalczyk (LZS Otmice), mając 313 pkt. Wyprzedza on Piotra Kaszubę (Nitron Krupski Młyn), który ma 287 pkt. oraz Andrzeja Kocota (Nitron Krupski Młyn), z dorobkiem 286 pkt. Na szóstym miejscu jest Marek Wyszkowski (GOSiT Zawadzkie), mając 242 pkt., na 13. miejscu klasyfikowany jest Józef Ludwig (GOSiT Zawadzkie), mając 202 pkt. a na 14. miejscu jest Mariusz Cichoń (LZS Leśnica) z dorobkiem 202 pkt.

Kolejny turniej cyklu Grand Prix Opolskiego Związku Skata odbędzie się 15 kwietnia w Chróścicach.