Skatowe rozmaitości

Strzelce Opolskie

Odbył się 24. turniej cyklu rywalizacji o mistrzostwo sekcji Strzelec DK Strzelce Opolskie. Najlepszy okazał się Marek Wyszkowski (GOSiT Zawadzkie), który zgromadził 2209 pkt. i wyprzedził Eugeniusza Zwolińskiego (Strzelec DK Strzelce Opolskie), który miał 1773 pkt. Na trzecim miejscu turniej ukończył prezes Opolskiego Związku Skata, Jacek Morawiec (Karolinka Kamień Śląski), który ugrał 1479 pkt.

W klasyfikacji generalnej po zwycięstwie w ostatnim turnieju awansował Marek Wyszkowski (GOSiT Zawadzkie), który ma na koncie 39180 pkt. Wyprzedza on dotychczasowego lidera, swojego kolegę klubowego, Antoniego Świtałę, który ma na koncie 38519 pkt. Na trzecim miejscu jest nadal Jerzy Stanulla (Strzelec DK Strzelce Opolskie), który ma w dorobku 33420 pkt.

Kolejny turniej cyklu już we wtorek, 6 marca, o godz. 16.30 w Strzeleckim Ośrodku Kultury przy Placu Żeromskiego.

Kolonowskie

Podobnie jak w Strzelcach, również w Kolonowskiem odbył się już 24. turniej mistrzostw sekcji Skat Kolonowskie, który wygrał Grzegorz Dropała (Skat Kolonowskie) z 1935 pkt. Kolejne dwa miejsca zajęli jego koledzy klubowi, drugi był Jerzy Stefan, zdobywając 1857 pkt., trzeci - Leon Deptała z 1555 pkt.

W klasyfikacji generalnej nadal prowadzi Roman Kościelny (Skat Kolonowskie), który ma na koncie 34425 pkt., na drugie miejsce awansował Leon Deptała (Skat Kolonowskie), który ma 34345 pkt., natomiast na trzecie miejsce spadł Jerzy Stanulla (Strzelec DK Strzelce Opolskie), mając 33917 pkt.

Kolejny turniej odbędzie się w środę, 7 marca, o godz. 17.30 w świetlicy na stadionie Unii Kolonowskie.

Pawonków

Odbył się 19. turniej Memoriału Jerzego Jerominka, który wygrał Jerzy Stachowski (LZS Ligota Dolna), który zdobył 2574 pkt. Na drugim miejscu był Ernest Bryłka (GOSiT Zawadzkie), który ma na koncie 2078 pkt., szósty był jego kolega klubowy, Franciszek Świtała z dorobkiem 1658 pkt., natomiast trzeci zawodnik klubu z Zawadzkiego, Leopold Dybowski był szesnasty z dorobkiem 1113 pkt.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Piotr Koziorowski (SKAT-LUB Kochcice), który zgromadził 30970 pkt. Na trzecim miejscu jest klasyfikowany Leopold Dybowski (GOSiT Zawadzkie), mając 27613 pkt., na ósmym miejscu jest Ernest Bryłka z dorobkiem 26010 pkt., natomiast Franciszek Świtała jest czternasty z dorobkiem 24433 pkt.

Zawadzkie

W 25. turnieju cyklu mistrzostw sekcji GOSiT Zawadzkie najlepszy okazał się Jerzy Stanulla (Strzelec DK Strzelce Opolskie), który ugrał 2343 pkt. Wyprzedził on Franciszka Świtałę (GOSiT Zawadzkie), który ugrał 1968 pkt., oraz Jacka Siekierę (Pawonków), który ugrał 1899 pkt.

W klasyfikacji generalnej bez zmian na trzech pierwszych pozycjach. Prowadzi Marcin Szymski (Victoria Chróścice), mając 41024 pkt. Wyprzedza on Antoniego Świtałę (GOSiT Zawadzkie), który ugrał do tej pory 38750 pkt., oraz Romana Kościelnego (Skat Kolonowskie), który ma 38059 pkt.

Następny turniej w czwartek, 8 marca, o godz. 17.30 w lokalu przy hali sportowej w Zawadzkiem.

Wysoka

Odbył się przedostatni, ósmy turniej cyklu rywalizacji o puchar burmistrza gminy Leśnica. Najlepszy okazał się Ryszard Różeński (LZS Kujawy), który zgromadził 2437 pkt. i wyprzedził Antoniego Świtałę (GOSiT Zawadzkie), który ugrał 2134 pkt., oraz Andrzeja Faranę (Karolinka Kamień Śląski), który zdobył 1859 pkt.

W klasyfikacji generalnej liczy się sześć najlepszych wyników każdego zawodnika. Prowadzi Zygmunt Cepko (LZS Leśnica), mając 12108 pkt., wyprzedza Antoniego Świtałę (GOSiT Zawadzkie), który ma na koncie 11770 pkt. Na trzecim miejscu jest Jan Jońca (Zdzieszowice), mając ugrane 11393 pkt.

Kolejny, ostatni już turniej cyklu odbędzie się w piątek, 9 marca, o godz. 17.00 w Domu Spotkań w Wysokiej.

Rozgrywki ligowe

W poprzednim numerze naszego tygodnika zamieściliśmy tabele ligowe, dziś prezentujemy dorobki punktowe poszczególnych graczy. W pierwszej lidze GOSiT Zawadzkie w sobotę ugrał 11 punktów meczowych w składzie: Leopold Dybowski (3166 pkt.), Marek Wyszkowski (2929 pkt.), Franciszek Świtała (2238 pkt.) oraz Józef Ludwig (1896 pkt.). Natomiast w niedzielę zespół zdobył 12 punktów meczowych, w składzie: Ernest Bryłka (2984 pkt.), Leopold Dybowski (2962 pkt.), Marek Wyszkowski (2375 pkt.), Józef Ludwig (2248 pkt.) oraz rezerwowy Antoni Świtała.

Grający w trzeciej lidze Skat Kolonowskie ugrał pierwszego dnia 12 punktów meczowych w składzie: Roman Kościelny (3419 pkt.), Grzegorz Dropała (3072 pkt.), Leon Deptała (2533 pkt.), Jerzy Stefan (1879 pkt.). Natomiast drugiego dnia drużyna zdobyła tylko dziewięć punktów meczowych, grając w składzie: Krzysztof Respondek (2454 pkt.), Leon Deptała (2363 pkt.), Grzegorz Dropała (1552 pkt.) oraz Artur Garus (1461 pkt.).

W czwartej lidze występuje Strzelec DK Strzelce Opolskie i spisuje się nieźle. W pierwszym dniu nasz zespół zdobył 15 punktów meczowych, w składzie: Jerzy Stanulla (3365 pkt.), Eugeniusz Zwoliński (3330 pkt.), Edward Lasota (2401 pkt.), Franciszek Skrzypczyk (2284 pkt.). Drugiego dnia drużyna zdobyła 16 punktów meczowych w składzie: Jerzy Stanulla (3939 pkt.), Eugeniusz Zwoliński (3552 pkt.), Edward Lasota (3316 pkt.), Franciszek Skrzypczyk (2681 pkt.).

W lidze okręgowej występują dwie drużyny z naszego powiatu. Tym razem więcej punktów ugrał zespół LZS Otmice, zdobywając 12 punktów meczowych, grając w składzie: Rajmund Kowalczyk (3457 pkt.), Leon Kuczera (3001 pkt.), Karol Wotka (2836 pkt.), Henryk Piechota (2652 pkt.). Natomiast drużyna LZS Leśnica wywalczyła tylko 11 punktów meczowych, w składzie: Zygmunt Cepko (3680 pkt.), Norbert Gorzel (2826 pkt.), Alfred Wojtala (2715 pkt.), Józef Pietrzyk (2479 pkt.).

Indywidualne Mistrzostwa Polski

Przez dwa dni w Pszczynie odbywały się Indywidualne Mistrzostwa Polski. W sobotę 160 zawodników rywalizowało w czterech rundach. Najlepszych szesnastu z nich w niedzielę rywalizowało systemem każdy z każdym o medale. W gronie zawodników grających w sobotę mieliśmy swoich przedstawicieli. Na dziewiątym miejscu został sklasyfikowany Rajmund Kowalczyk (LZS Otmice), natomiast Marek Wyszkowski (GOSiT Zawadzkie) zajął 15. miejsce. Obaj zapewnili sobie możliwość gry w niedzielę, o tytuł mistrzowski. Ernest Bryłka (GOSiT Zawadzkie) zajął 41. miejsce, Jerzy Stanulla (Strzelec DK Strzelce Op.) był 80., Leopold Dybowski (GOSiT Zawadzkie) zajął 94. miejsce, Grzegorz Dropała (Skat Kolonowskie) był 135., a Franciszek Świtała (GOSiT Zawadzkie) był 153.

W niedzielnej rywalizacji znakomicie spisał się Marek Wyszkowski, który zajął szóste miejsce. Niewiele zabrakło do srebrnego medalu. Natomiast Rajmund Kowalczyk zajął w niedzielę czternaste miejsce. Mistrzem Polski został Piotr Koziorowski, zawodnik klubu SKAT-LUB Kochcice, który jest członkiem Opolskiego Związku Skata. Wszystkim graczom gratulujemy.