Skatowe rozmaitości

Strzelce Opolskie

W miniony wtorek odbył się 22. turniej z cyklu rywalizacji o mistrzostwo sekcji Strzelec DK Strzelce Opolskie. Najlepszym graczem okazał się Antoni Świtała (GOSiT Zawadzkie), który zdobył 1965 pkt. i wyprzedził Eugeniusza Zwolińskiego (Strzelec DK Strzelce Opolskie), który ugrał 1813 pkt. Trzecie miejsce zajął zawodnik miejscowego klubu, Edward Lasota, który ugrał 1363 pkt.

W klasyfikacji generalnej, po 22. turniejach pierwsza trójka jest bez zmian. Prowadzi Antoni Świtała (GOSiT Zawadzkie), który ma na koncie 36718 pkt. i wyprzedza swojego kolegę klubowego, Marka Wyszkowskiego, który ma na koncie 35039 pkt. Na trzecim miejscu klasyfikowany jest Jerzy Stanulla (Strzelec DK Strzelce Opolskie), który ma na koncie 30219 pkt.

Kolejny turniej odbędzie się we wtorek, 20 lutego, o godz. 16.30 w sali Strzeleckiego Ośrodka Kultury przy Placu Żeromskiego.

Pawonków

Odbywa się tutaj XIX Memoriał im. Józefa Jerominka, w którym rozegrano 17. turniej, w którym najlepszy był Zygmunt Doleżych (SKAT-LUB Kochcice), zdobywając 2193 pkt. Drugie miejsce zajął gracz GOSiT Zawadzkie, Leopold Dybowski, który zdobył 1894 pkt. Na szóstym miejscu rywalizację ukończył drugi z zawodników GOSiT-u, Franciszek Świtała, zdobywając 1565 pkt., natomiast ich kolega klubowy, Ernest Bryłka zajął 18. miejsce z dorobkiem 773 pkt.

W klasyfikacji generalnej Leopold Dybowski (GOSiT Zawadzkie) klasyfikowany jest na trzecim miejscu, Ernest Bryłka jest 11., a Franciszek Świtała zajmuje 12. miejsce.

Kolonowskie

Podobnie jak w Strzelcach Opolskich tak i w Kolonowskiem najlepszy okazał się Antoni Świtała (GOSiT Zawadzkie), mając na koncie 1914 pkt. Wyprzedził on swojego brata i jednocześnie kolegę klubowego, Franciszka. Miał on ugranych 1765 pkt. i wyprzedził trzeciego, Leona Deptałę (Skat Kolonowskie), który ugrał 1255 pkt.

W klasyfikacji generalnej na czoło klasyfikacji awansował Antoni Świtała (GOSiT Zawadzkie), mając na koncie 32083 pkt. Na drugim miejscu jest dotychczasowy lider, Roman Kościelny (Skat Kolonowskie), mając 31829 pkt. Na najniższym stopniu podium jest z dorobkiem 30965 pkt. Leon Deptała (Skat Kolonowskie).

Kolejny turniej zaplanowany jest na środę, 21 lutego, początek o godz. 17.30 w świetlicy na stadionie Unii Kolonowskie.

Zawadzkie

W 23. turnieju o mistrzostwo sekcji GOSiT Zawadzkie zwyciężył ten, który prowadzi w całym cyklu, czyli Marcin Szymski (Victoria Chróścice). Zdobył on 2029 pkt. i wyprzedził Antoniego Świtałę (GOSiT Zawadzkie), który zdobył 1947 pkt. Trzeci był w turnieju Roman Brand (LZS Ligota Dolna), mając na koncie 1875 pkt.

W klasyfikacji generalnej po 23 turniejach nadal prowadzi Marcin Szymski (Victoria Chróścice) i ma on na koncie 37831 pkt. Na drugie miejsce awansował Antonim Świtała (GOSiT Zawadzkie), który zgromadził do tej pory 36993 pkt., natomiast na trzecim miejscu jest spadkowicz z drugiego miejsca, Roman Koscielny (Skat Kolonowskie). Ma on na koncie 35518 pkt.

Kolejny turniej już w czwartek, 22 lutego, w lokalu przy hali sportowej w Zawadzkiem.

Wysoka

Odbył się szósty turniej cyklu rywalizacji o puchar burmistrza gminy Leśnica. Cykl jest przewidziany na dziewięć turniejów, z czego do klasyfikacji końcowej zaliczanych będzie sześć najlepszych wyników każdego zawodnika. Tym razem wygrał Zygmunt Cepko (LZS Leśnica), już po raz drugi w tegorocznym cyklu. Tym razem zgromadził na koncie 2574 pkt. i wyprzedził Jana Jońcę ze Zdzieszowic, który ugrał 2492 pkt. Na trzecim miejscu uplasował się gość z Pomorza, Konrad Kowalski (Krajna Złotów), który zdobył 1918 pkt.

W klasyfikacji po sześciu turniejach zdecydowanie prowadzi Zygmunt Cepko (LZS Leśnica), mając na koncie 12086 pkt., wyprzedza Antoniego Świtałę (GOSiT Zawadzkie), który ma 10549 pkt. Na trzecim miejscu jest Jan Jońca (Zdzieszowice), który ma 10325 pkt.

Kolejny turniej już w piątek, 23 lutego, o godz. 17.00 w Domu Spotkań w Wysokiej.

Drużynowy Puchar Polski na Opolszczyźnie

W Kolonowskiem odbył się turniej o Puchar Polski na Opolszczyźnie, w którym zagrały prawie wszystkie zespoły Opolskiego Związku Skata. Z naszego powiatu zagrały cztery zespoły, nie dojechał na turniej LZS Otmice. Po rozegraniu trzech rund po 36 rozdań w każdej okazało się, iż najwięcej punktów zdobył niespodziewanie zespół LZS Leśnica – 10585 pkt., grając w składzie: Norbert Gorzel (3329 pkt.), Alfred Wojtala (2557 pkt.), Józef Pietrzyk (2326 pkt.), Bruno Rudol (2373 pkt.). Warto zaznaczyć, że Leśnica, w innym składzie, fatalnie zagrała w lidze okręgowej, w której plasuje się na przedostatnim miejscu. W turnieju pucharowym zespół spisał się jednak znakomicie, a Norbert Gorzel osiągnął indywidualnie najlepszy wynik turnieju.

Drugie miejsce w rywalizacji zajęła grająca w pierwszej lidze drużyna Victorii Tranzyt Chróścice, gromadząc 10061 pkt. Na trzecim miejscu turniej zakończył kolejny pierwszoligowiec, GOSiT Zawadzkie – 9437 pkt. Zawadzczanie grali w składzie: Marek Wyszkowski (2103 pkt.), Leopold Dybowski (2729 pkt.), Józef Ludwig (2678 pkt.), Ernest Bryłka (1927 pkt.). Trzeci z zespołów naszego powiatu, Strzelce DK Strzelce Opolskie, zajął czwarte miejsce, gromadząc 9209 pkt. i występując w składzie: Jerzy Stanulla (2611 pkt.), Franciszek Skrzypczyk (2355 pkt.), Edward Lasota (1996 pkt.), Eugeniusz Zwoliński (2247 pkt.). Ostatni z naszych zespołów, Skat Kolonowskie zdobył 8793 pkt. i zajął piąte miejsce, w składzie: Leon Deptała (2218 pkt.), Grzegorz Dropała (1982 pkt.), Józef Pudełek (2942 pkt.) oraz Krzysztof Respondek (1651 pkt.).

Wszystkie nasze zespoły znalazły się w gronie drużyn, które wywalczyły awans do półfinału krajowego 27 października.

Indywidualny Puchar Polski

W Zdzieszowicach odbyła się pierwsza runda Indywidualnego Pucharu Polski, który w obecnym sezonie rozgrywany jest po raz pierwszy. Na starcie stanęło 149 zawodniczek i zawodników z całej Polski, a najlepszy okazał się Andrzej Czernikarz (SAKOP 4 ASY Bytom), gromadząc 4097 pkt. Drugi był Stanisław Piekarczyk (Silesia Tarnowskie Góry), gromadząc 4055 pkt., a trzecie miejsce zajął Marcin Szymski (Victoria Tranzyt Chróścice), który miał 3659 pkt. Na 12. miejscu rywalizację ukończył najlepszy gracz z naszego powiatu, Norbert Gorzel (LZS Leśnica), gromadząc 2889 pkt. Pozostali gracze z naszego powiatu zajęli miejsca: 14.Rajmund Kowalczyk (LZS Otmice) – 2852 pkt., 18.Zygmunt Cepko (LZS Leśnica) – 2740 pkt., 58.Leopold Dybowski (GOSiT Zawadzkie) – 2205 pkt., 74.Mariusz Cichoń (LZS Leśnica) – 2060 pkt., 75.Alfred Wojtala (LZS Leśnica) – 2057 pkt., 77.Eugeniusz Zwoliński (Strzelec DK Strzelce Opolskie) – 2052 pkt., 92.Jerzy Stanulla (Strzelec DK Strzelce Opolskie) – 1896 pkt., 95.Ernest Bryłka (GOSiT Zawadzkie) – 1887 pkt., 105.Franciszek Czakaj (LZS Leśnica) – 1802 pkt., 111.Franciszek Skrzypczyk (Strzelec DK Strzelce Opolskie) – 1732 pkt., 124.Marek Wyszkowski (GOSiT Zawadzkie) – 1547 pkt., 139.Edward Lasota (Strzelec DK Strzelce Opolskie) – 1138 pkt.