fbpx Skatowe rozmaitości | Strzelec Opolski

Skatowe rozmaitości

Skatowe rozmaitości

Artykuły : 
Numer wydania: 

Pawonków

Rozgrywany jest XIV Memoriał im. Józefa Jerominka, w turnieju zagrało dwóch graczy GOSiT Zawadzkie. Lepiej spisał się Ernest Bryłka, który zajął drugie miejsce wynikiem 1807 pkt., natomiast Franciszek Świtała zgromadził 1164 pkt. i zajął 14. miejsce.

 

W klasyfikacji generalnej Ernest Bryłka zajmuje 10. miejsce z wynikiem 18358 pkt., natomiast Franciszek Świtała jest na 14. miejscu, mając na koncie 17142 pkt.

 

Strzelce Opolskie

We wtorek w dziewiętnastym turnieju cyklu najlepszym zawodnikiem okazał się Kazimierz Paluch (Strzelce DK Strzelce Opolskie), który uzyskał 2145 pkt. i wyprzedził gracza Skata Kolonowskie, Józefa Pudełek, który zdobył 1822 pkt. Na trzecim miejscu zawody ukończył Jerzy Stanulla (Strzelec DK Strzelce Opolskie), mając na koncie 1746 pkt.

 

W klasyfikacji po 19. turniejach nastąpiła zmiana na pozycji lidera. Na pierwsze miejsce awansował Antoni Świtała (GOSiT Zawadzkie), mając na koncie 30738 pkt. i wyprzedzając dotychczasowego lidera, swojego kolegę klubowego, Marka Wyszkowskiego, który zdobył 29977 pkt. Trzecie miejsce klasyfikacji Grand Prix zajmuje Jerzy Stanulla (Strzelec DK Strzelce Opolskie), który ma na koncie 27218 pkt.

 

Kolejny turniej już we wtorek, 30 stycznia, o godz. 16.30 w Strzeleckim Ośrodku Kultury przy Placu Żeromskiego 7.

 

Kolonowskie

W środę odbył się kolejny turniej cyklu, w którym zwyciężył Jerzy Stanulla (Strzelec DK Strzelce Opolskie) wynikiem 1769 pkt. Wyprzedził on Antoniego Świtałę (GOSiT Zawadzkie), który ugrał 1648 pkt., a na trzecim miejscu zakończył rywalizację Roman Kościelny (Skat Kolonowskie), który ugrał 1453 pkt.

 

W klasyfikacji generalnej podobnie jak w Strzelcach Opolskich nastąpiła zmiana lidera. Na prowadzenie wyszedł Antoni Świtała (GOSiT Zawadzkie), który ma na koncie 27987 pkt. i zepchnął na drugie miejsce Leona Deptałę (Skat Kolonowskie), który ma zdobyte 27847 pkt. Na trzecim miejscu jest Jerzy Stanulla (Strzelec DK Strzelce Opolskie), który ma 27831 pkt.

 

Kolejny turniej w środę, 31 stycznia, o godz. 17.30 w świetlicy na stadionie Unii Kolonowskie.

 

Zawadzkie

W czwartek odbył się 20. turniej mistrzostw sekcji, w którym najlepszy okazał się Franciszek Świtała (GOSiT Zawadzkie), gromadząc 2138 pkt. Wyprzedził on Zygmunta Doleżycha (DOKiS Dobrodzień), mającego na koncie 2097 pkt. oraz Henryka Kukowka (LZS Ligota Dolna) z wynikiem 2036 pkt.

 

W klasyfikacji generalnej na pierwszych dwóch miejscach bez zmian. Prowadzi Marcin Szymski (Victoria Chróścice), mając na koncie 33324 pkt., i wyprzedza Antoniego Świtałę (GOSiT Zawadzkie) mającego na koncie 32693 pkt. Na trzecim miejscu jest Roman Kościelny (Skat Kolonowskie), mając na koncie 32233 pkt.

 

Kolejny turniej w czwartek, 1 lutego, o godz. 17.30 w lokalu przy hali sportowej w Zawadzkiem.

 

Wysoka

Odbył się trzeci już turniej cyklu rywalizacji o puchar burmistrza Leśnicy. Najlepszy był Mikołaj Żminkowski (GOSiT Zawadzkie), mając na koncie 2111 pkt., wyprzedził on swojego kolegę klubowego, Jerzego Stanullę, który ugrał 2002 pkt. Na trzecim miejscu był Ryszard Różeński (LZS Kujawy), zdobywając 1961 pkt. Co ciekawe na czwartym miejscu był Zygmunt Cepko, który do tej pory nie był jeszcze niżej, bo pierwszy turniej wygrał, a w drugim był, podobnie jak w trzecim, na czwartym miejscu. Prowadzi on też w klasyfikacji generalnej, mając 5892 pkt. i wyprzedza Antoniego Świtałę (GOSiT Zawadzkie), który ma 5271 pkt. Na trzecim miejscu jest Jerzy Stanulla (Strzelec DK Strzelce Opolskie), mając 5170 pkt. Do klasyfikacji generalnej zalicza się najlepszych sześć turniejów z rozegranych dziewięciu.

 

Następny turniej już w piątek, 2 lutego, o godz. 17.00 w domu spotkań w Wysokiej.

 

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Młodzi strażacy zagrali w nogę
SZACHY Dobre występy strzelczan

Odpowiedz