Skatowe rozmaitości

Strzelce Opolskie - Wygrał Antoni Świtała

Podobnie jak w II turnieju, w III zagrało również 17 zawodników. Najwyższy wynik uzyskał zawodnik GOSiT-u Zawadzkie Antoni Świtała. Jego wynik to 2293 pkt. Na drugim miejscu uplasował się Mikołaj Żminkowski (Strzelec DK Strzelce Op.) 2251 pkt., a 3 miejsce zajął Franciszek Świtała (GOSiT Zawadzkie) 2106 pkt. Po 3 turniejach czołówka przedstawia się następująco: 1. Mikołaj Żminkowski 5081 pkt., 2. Adrian Roskosz (Ramsch Chrzowice) 4635 pkt., 3. Marek Wyszkowski 4530 pkt., 4. Antoni Świtała (obaj GOSiT) 4508 pkt., 5. Franciszek Skrzypczyk (Strzelec DK) 4501 pkt. Kolejny turniej we wtorek (23.05.) o godz. 16.30 w Strzeleckim Ośrodku Kultury Strzelce Op. Plac Żeromskiego 7.

Zawadzkie - Rusza Puchar Lata 2017

Tradycyjnie w okresie lata sekcja skata GOSiT Zawadzkie organizuje turnieje pod umowną nazwą „Puchar Lata 2017”. Pierwszy turniej zostanie rozegrany w najbliższy czwartek (25.05) o godz. 17.30 w lokalu przy hali sportowej w Zawadzkiem - ul. Opolska 25. Planowanych do rozegrania jest 11 turniejów zaliczanych do punktacji końcowej.

Bojszowy - IV Grand Prix Polskiego Związku Skata

W Bojszowach koło Tychów został rozegrany IV Turniej Grand Prix Polskiego Związku Skata. W turnieju zagrało 372 zawodników i zawodniczek. Najlepszy zawodnik Okręgu Opolskiego uplasował się na 9 miejscu. Był nim Andrzej Szimber (Skat Lubliniec), który uzyskał 2720 pkt. Ze startujących zawodników z naszego powiatu najwyżej sklasyfikowany został Franciszek Świtała (GOSiT Zawadzkie), który z wynikiem 2396 pkt. zajął 37 miejsce. Miejsca pozostałych „naszych” zawodników: 81. Leopold Dybowski (GOSiT Zawadzkie) 2232 pkt., 109. Grzegorz Dropała (Skat Kolonowskie) 2155 pkt., 132. Jerzy Stanulla (Strzelec DK Strzelce Op.) 2067 pkt., 211. Leon Deptała (Skat Kolonowskie) 1788 pkt., 261. Mikołaj Żminkowski (Strzelec DK) 1585 pkt., 328. Walter Bonk (Skat Kolonowskie) 1229 pkt., 362. Ernest Bryka (GOSiT Zawadzkie) 841 pkt. W klasyfikacji po 4 turniejach wśród czołowych dziewięćdziesięciu graczy, którzy, kwalifikują się do Indywidualnych Mistrzostw Polski 2018, na 28 miejscu plasuje się Ernest Bryłka 333 pkt., 43 miejsce zajmuje Franciszek Świtała 296 pkt. Na 66 miejscu sklasyfikowany jest Leopold Dybowski (wszyscy GOSiT Zawadzkie) 268 pkt. Kolejny turniej w czerwcu.