Skatowe rozmaitości

Pawonków - Awans i spadek Dybowskiego

W Pawonkowie zostały rozegrane dwa kolejne turnieje, które powtórnie zaowocowały zmianami w klasyfikacji generalnej. W X turnieju granym systemem mistrzowskim o świąteczne nagrody, najlepszy okazał się Franciszek Świtała (GOSiT Zawadzkie), który zwyciężył z wynikiem 2077 pkt., wyprzedzając Norberta Bonka (LZS Ligota Dolna) 1824 pkt. Leopold Dybowski (GOSiT), który zajął 7 premiowane miejsce, dzięki uzyskanemu wynikowi 1732 pkt. objął prowadzenie w klasyfikacji po 10 turniejach. Niestety w 11 turnieju zagrał słabo i musiał się pogodzić z utratą przodownictwa, spadając na 4 miejsce. Turniej wygrał Jan Respondek (DOKiS Dobrodzień) z wynikiem 2116 pkt. i powrócił na prowadzenie z wynikiem 18710 pkt. Wyprzedza Ernesta Bryłkę (DOKiS) 18572 pkt., Piotra Koziorowskiego (LKS Mechanik Kochcice) 18542 pkt., Leopolda Dybowskiego 18404 pkt., Mariana Koziorowskiego (LKS Mechanik) 17412 pkt. oraz Franciszka Świtałę (GOSiT) 17234 pkt. Kolejny XII turniej zostanie rozegrany we wtorek (03.01.2017) o godz. 17.30 w świetlicy OSP w Pawonkowie.

Kolonowskie - Dwa razy Walter Bonk

Jak w Pawonkowie, tak i w Kolonowskiem w okresie przed i po świętach Bożego Narodzenia zostały rozegrane dwa turnieje. W obydwu najlepszy okazał się zawodnik gospodarzy Walter Bonk. W XV uzyskał 1792 pkt. i wyprzedził Leona Deptałę (Skat Kolonowskie) 1760 pkt. oraz Franciszka Świtałę (GOSiT) 1497 pkt. W XVI turnieju kolejność pierwszych dwóch miejsc była identyczna. W. Bonk uzyskał 1953 pkt., a L.Deptała 1802 pkt. Na 3 miejscu uplasował się lider Roman Kościelny (Skat Kolonowskie) 1491 pkt. W klasyfikacji po 16 turniejach czołówka przedstawia się następująco: 1. R.Kościelny 26512 pkt., 2. Józef Pudełek (Skat Kolonowskie) 23680 pkt., 3. F.Świtała 21796 pkt., 4. Walter Bonk 19638 pkt., 5. L.Deptała (obaj Skat) 18779 pkt. Następny turniej XVII w najbliższą środę (04.01.17) o godz. 17.30 w świetlicy na stadionie Unii Kolonowskie.

Zawadzkie - Wygrywają zawodnicy gospodarzy

Po zwycięstwie w XV turnieju Franciszka Świtały, w kolejnych dwóch w Zawadzkiem również zwyciężali zawodnicy GOSiT-u. W świątecznym XVI turnieju najlepszy okazał się Reinhold Brysch, który zwyciężył z wynikiem 2257 pkt. wyprzedzając Jana Koźlika (Jemielnica) 2017 pkt. oraz Romana Kościelnego (Skat Kolonowskie) 1974 pkt. W turnieju nagrodami były przysmaki świąteczne. Dodatkowo wśród wszystkich zawodników zostały rozlosowane 3 nagrody, a były to 3 karpie ufundowane przez zawodnika LZS Ligota Dolna Henryka Kukowkę oraz 2 paczki kabanosów wyrobu zawodnika GOSiT-u Antoniego Świtały. Kolejny XVII turniej wyraźnie wygrał Leopold Dybowski (GOSiT) z wynikiem 2389 pkt., wyprzedzając kolegów klubowych Antoniego Świtałę 1755 pkt. oraz Józefa Waloszka 1694 pkt. W klasyfikacji generalnej sklasyfikowanych jest 33 zawodników a czołówka przedstawia się następująco: 1. Marcin Szymski 28811 pkt., 2. Jan Nowak (obaj Victoria Chróścice) 27159 pkt., 3. R.Kościelny 25590 pkt., 4. L.Dybowski 25372 pkt., 5. Marek Wyszkowski (GOSiT) 25343 pkt., 6. A.Świtała 24913 pkt., 7. F.Świtała 24239 pkt. Kolejny XVIII turniej zostanie rozegrany w czwartek (04.01.17) o godz. 17.30 w lokalu przy hali sportowej w Zawadzkiem - ul. Opolska 25.

Wysoka - Swój na koniec roku

Również w gminie Wysoka odbyły się dwa turnieje pod koniec roku. W pierwszym z nich, rozegranym w piątek przed Wigilią, startowało 27 zawodników, a najlepszy był Andrzej Farana (Gogolin), który zdobył 2067 punktów i wyprzedził Antoniego Kozołupa ze Strzelec Opolskich i Jana Jońcę ze Zdzieszowic. Na kolejnych dwóch miejscach byli amatorzy z Kadłubca (Mariusz Bula - 4) oraz Sieroniowic (Mariusz Cichoń), natomiast na szóstej pozycji rywalizację zakończył mieszkaniec Wysokiej, Alfred Wojtala. I to właśnie on wygrał ostatni turniej skata w 2016 roku rozgrywany w naszym powiecie. W piątek, 30 grudnia, odbył się bowiem w Wysokiej turniej, w którym zagrało 26 zawodników i właśnie Wojtala wygrał, mimo iż po dwóch rundach zajmował dopiero 12 miejsce. Prowadził po dwóch rundach Andrzej Farana, który zakończył turniej na drugim miejscu. Trzeci był Jerzy Stanulla ze Strzelec Opolskich, a na czwartym miejscu, podobnie jak tydzień wcześniej, rywalizację ukończył Mariusz Bula z Kadłubca.

W piątek 6 stycznia 2017 roku o godz. 17.00 w Domu Spotkań kolejny turniej dla wszystkich chętnych.

Izbicko - Medale nie dla naszych

W Izbicku szesnastu najlepszych graczy rywalizacji Grand Prix Opolszczyzny 2016 roku rozgrywało turniej o Indywidualne Mistrzostwo Opolszczyzny. Grano systemem każdy z każdym, a najlepszy okazał się Piotr Koziorowski (Mechanik Kochcice), który zajmował przedostatnie miejsce po dwóch (z pięciu zaplanowanych) rund. Dzięki dobremu finiszowi okazał się mistrzem. Na drugim miejscu sklasyfikowany został Grzegorz Fleischer (Victoria Chrościce), a na trzecim Ernest Bryłka (DOKiS Dobrodzień). Wszyscy oni mieli na koncie po 15 punktów meczowych, podobnie jak dwaj kolejni w klasyfikacji gracze. Na czwartym miejscu sklasyfikowany został najlepszy gracz z naszego powiatu, a był nim Leon Deptała (Skat Kolonowskie). Po trzech rundach był on wiceliderem rywalizacji, lecz później szło mu już dużo gorzej, choć i tak został najlepszym graczem z naszego terenu. Na 13. miejscu sklasyfikowany został Marek Wyszkowski (GOSiT Zawadzkie), a na 15. rywalizację ukończył Józef Pudełek (Skat Kolonowskie). W tym samym czasie obywał się w Izbicku turniej o puchar prezesa Opolskiego Związku Skata, w którym zagrało 21. zawodników, a najlepszy okazał się Bolesław Czerepak (Zawisza Stara Kuźnia). Wyprzedził on Pawła Sindzielorza oraz Krystiana Logę (obaj Ramsch Chrzowice). Najlepszym graczem z naszego powiatu był Leon Kuczera (LZS Otmice), który zajął szóste miejsce. Na siódmym miejscu był jego kolega klubowy, Józef Rzepka, na 12. miejscu Rajmund Kowalczyk, również Otmic, a czwarty gracz z tego klubu, Karol Wotka, zajął 21. miejsce. Poza tym Jerzy Stanulla ze Strzelca Strzelce Opolskie zajął 15 pozycję.