Skatowe rozmaitości

Izbicko – I Turniej Grand Prix Opolskiego Związku Skata

W Izbicku został zainaugurowany sezon skata Opolskiego Związku Skata. Został rozegrany I turniej Grand Prix Opolskiego Związku Skata. Zagrała w nim rekordowa liczba 119 zawodników nie tyko z Opolszczyzny, lecz również z województwa śląskiego. W rywalizacji wzięli też udział zawodnicy niezrzeszeni w klubach. Rywalizacja odbywała się w trzech rundach po 36 rozdań w każdej. W trzeciej rundzie zawodnicy rywalizowali według wyników osiągniętych w dwóch pierwszych rundach, lecz najlepszym graczem okazał się zawodnik, który po dwóch rundach był trzeci. A ten, który prowadził po dwóch rundach (Piotr Koziorowski ze Skata Lubliniec), ostatecznie ukończył zawody na siódmym miejscu.

Podium turnieju przedstawiało się następująco: 1. Piotr Pacholczyk (LKS Jedność 32 Przyszowice) 3374 pkt., 2. Krzysztof Samol (Nitron Krupski Młyn) 3285 pkt., 3. Piotr Wieja (KS Zajazd Krapkowice) 2963 pkt. Najlepszy powiatowy zawodnik uplasował się na 13. miejscu. Był nim Alfred Wojtala (LZS Leśnica) 2695 pkt. W gronie nagrodzonych na 14. miejscu uplasował się Leon Kuczera (LZS Otmice) 2661 pkt. Na 20. miejscu uplasował się Józef Pudełek (Skat Kolonowskie) 2525 pkt., 23. był Marek Wyszkowski (GOSiT Zawadzkie) 2479 pkt., a 24. Henryk Cytera (Strzelec DK) 2479 pkt.

- Organizacja tego turnieju nie byłaby możliwa bez pomocy sponsorów, którym chciałbym serdecznie podziękować. Podobnie jak właścicielom restauracji „Fuhlwypas”, w której graliśmy. Także firmie Imex Piechota, gminie Izbicko czy też firmie Adamietz oraz wszystkim innym, których nie wymienię, żeby kogoś nie pominąć - powiedział nam Rajmund Kowalczyk, który z ramienia LZS Otmice był organizatorem turnieju.

Strzelce Opolskie – gościnni gospodarze

W XVIII turnieju o mistrzostwo sekcji skata Strzelec DK Strzelce Opolskie gospodarze byli bardzo gościnni. Wszystkie nagrody wyjechały ze Strzelec Op. Wygrał Leon Deptała (Skat Kolonowskie). Jego wynik to 2161 pkt. Następne 3 miejsca dla zawodników GOSiT-u Zawadzkie. Na 2 miejscu uplasował się Antoni Świtała 2044 pkt. Trzeci był lider Franciszek Świtała 1983 pkt., a 4 Reinhold Brysch 1869 pkt. Dopiero 5 niepremiowane miejsce zajął Franciszek Skrzypczyk (Strzelec DK) 1663 pkt. Po 18 turniejach w czołówce nie zaszły żadne zmiany. Jedynie zwycięzca turnieju awansował z 6 na 5 miejsce. Kolejność pierwszej piątki przedstawia się następująco: 1. Franciszek Świtała 28780 pkt., 2. Antoni Świtała 25638 pkt., 3. Reinhold Brysch (wszyscy GOSiT Zawadzkie) 25319 pkt., 4. Jerzy Stanulla (Strzelec DK) 24396 pkt., 5. Leon Deptała (Skat Kolonowskie) 24316 pkt. Kolejny XIX turniej we wtorek (12.01) o godz. 16.30 w SOK w Strzelcach Opolskich (Pl. Żeromskiego 7).

Zawadzkie – Leon Deptała po raz drugi

W XVII turnieju w Zawadzkiem, podobnie jak w Strzelcach Op., najlepszy okazał się Leon Deptała (Skat Kolonowskie). Wygrał z wynikiem 2227 pkt., wyprzedzając kolegę klubowego Gerarda Młynka 1952 pkt. oraz duet Strzelca DK Jerzego Stanullę 1913 pkt. oraz Alfonsa Namyślika 1674 pkt. Piąte premiowane miejsce zajął Herbert Kowolik (Tranzyt Ozimek) 1637 pkt. W klasyfikacji generalnej na czele nadal Jan Nowak (Victoria Chróścice) 27113 pkt. Na 2 miejsce awansował Ernest Bryłka (DOKiS Dobrodzień) 25494 pkt. wyprzedzając Marka Wyszkowskiego (GOSiT Zawadzkie) 23819 pkt., który w obu seriach uzyskał minusowy wynik, zaliczając minus 87 pkt. Czwarte miejsce zajmuje Paweł Grohs (DOKiS Dobrodzień) 23500 pkt., a piąte Jerzy Stanulla (Strzelec DK) 23316 pkt. Kolejny turniej w najbliższy czwartek 12.01. o godz. 17.30 w budynku przy boisku Orlik w Zawadzkiem - ul. Powstańców Śl. Wcześniej w środę (11.01) o godz. 17.30 w Kolonowskiem w świetlicy na stadionie Unii Kolonowskie zostanie rozegrany XVII turniej.

Borki – Turniej Noworoczny

W Borkach w gminie Dobrzeń Wielki odbył się I turniej Grand Prix o Puchar Prezesa Firmy KOMAX. W turnieju zagrało 47 zawodników. Najlepszy okazał się zawodnik Lecha Kędzierzyn-Koźle Jerzy Trzeciakowski z wynikiem 3433 pkt. Wyprzedził kolegę klubowego Janusza Kozubka 3119 pkt. Na 3 miejscu uplasował się Marek Wyszkowski (GOSiT Zawadzkie), który od wicelidera był gorszy o 3 pkt. Na 5 miejscu uplasował się Antoni Świtała 2940 pkt. Franciszek Świtała (obaj GOSiT) z wynikiem 2448 pkt. zajął 14 miejsce.

Wysoka – Piotr pierwszy

W pierwszym turnieju w nowym roku brało udział 30 zawodników. Jak poinformowali organizatorzy, był to pierwszy z dziewięciu turniejów, w których odbywa się rywalizacja. Sześć najlepszych wyników każdemu z zawodników będzie się liczyło do klasyfikacji ogólnej. W miniony piątek najlepszym okazał się Piotr Malkusz ze Zdzieszowic, który uzyskał 2187 punktów.

- Pojawiłem się tutaj po raz pierwszy od bardzo długiego czasu i fajnie mi poszło, bo wygrałem, mimo iż po dwóch rundach byłem dopiero dziewiąty - powiedział nam po turnieju Piotr Malkusz. Na drugim miejscu rywalizację ukończył Jan Jońca ze Zdzieszowic, a trzeci był Antoni Kozołup ze Strzelec.

Drugi turniej odbędzie się w piątek, 15 stycznia, o godz. 17.00 w Wysokiej w Domu Spotkań, organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych.