Skatowe rozmaitości

Strzelce Opolskie – Trzech w czwórce

W mistrzostwach sekcji skata Strzelec DK w XVI turnieju w pierwszej czwórce uplasowało się trzech zawodników GOSiT-u Zawadzkie. Wygrał Antoni Świtała z wynikiem 1949 pkt. Na trzecim miejscu uplasował się Marek Wyszkowski 1938 pkt., a czwarty był Reinhold Brysch 1799 pkt. Jedyny „obcy” to Leon Deptała (Skat Kolonowskie), który z wynikiem 1943 pkt. zajął 2 miejsce. Po 16 turniejach czołowa piątka przedstawia się następująco: 1. Franciszek Świtała 25179 pkt., 2. Reinhold Brysch (obaj GOSiT) 22654 pkt., 3. Jerzy Stanulla (Strzelec DK Strzelce Op.) 21912 pkt., 4. Antoni Świtała (GOSiT) 21542 pkt., 5. Kazimierz Paluch (Strzelec DK) 20939 pkt. XVII turniej we wtorek (22.12), a kolejny XVIII już w nowym roku 5.01.2016 r. Turnieje rozpoczynają się o godz. 16.30 w Strzeleckim Ośrodku Kultury w Strzelcach Opolskich przy Pl. Żeromskiego 7.

Kolonowskie – Lider odparł atak

Lider klasyfikacji generalnej, Franciszek Świtała (GOSiT Zawadzkie), w XVI turnieju o mistrzostwo sekcji skata Skat Kolonowskie okazał się najlepszy, wygrywając z wynikiem 2445 pkt. Wyprzedził Gerarda Młynka (Skat Kolonowskie) 2194 pkt. oraz Alfonsa Namyślika (Strzelec DK) 1671 pkt. W klasyfikacji po 16 turniejach Franciszek Świtała powiększył przewagę nad wiceliderem Romanem Kościelnym do 1839 pkt. Ma na koncie 25916 pkt. Na 3 miejscu plasuje się Antoni Świtała (GOSiT) 23459 pkt. Czwarte miejsce zajmuje Józef Pudełek 22508 pkt., a piąty jest Gerard Młynek (obaj Skat Kolonowskie) 22212 pkt. Następny turniej dopiero 13 stycznia 2016 r. (środa) o godz.17.30 w świetlicy na stadionie Unii Kolonowskie.

Zawadzkie – duet Skata Kolonowskie najlepszy

W XVI turnieju o mistrzostwo sekcji skata GOSiT Zawadzkie pierwsze dwa miejsca zajęli zawodnicy Skata Kolonowskie. Wygrał Gerard Młynek 1754 pkt., wyprzedzając Józefa Pudełka 1674 pkt. oraz Marka Wyszkowskiego (GOSiT Zawadzkie) 1667 pkt. W klasyfikacji po 16 turniejach na 2 miejsce awansował Marek Wyszkowski z wynikiem 23956 pkt. Prowadzi Jan Nowak (Victoria Chróścice) 25777 pkt. Na 3 i 4 miejscu zawodnicy DOKiS-u Dobrodzień. Ernest Bryłka z wynikiem 23879 pkt. jest 3, a Paweł Grohs z wynikiem 22367 pkt. jest 4. Na 5 miejscu plasuje się Antoni Świtała (GOSiT) 21845 pkt. Teraz nastąpi prawie trzytygodniowa przerwa. XVII turniej zostanie rozegrany 7 stycznia 2016 r. (czwartek) o godz. 17.30 w budynku przy boisku Orlik w Zawadzkiem przy ul. Powstańców Śl.

Wysoka - Puchar pojechał do Sieroniowic

W piątek odbył się turniej skata, ale nim się rozpoczął to Franciszek Czakaj z LZS Leśnica wręczył puchar i nagrody rzeczowe dla najlepszych zawodników w rywalizacji o puchar prezesa LZS Leśnica. W rywalizacji, która obejmowała pięć turniejów, wystartowało 37 zawodników. Zaliczano każdemu z graczy cztery najlepsze wyniki turniejowe i okazało się, iż najlepszy okazał się Mariusz Cichoń z Sieroniowic. Zdobył on 7405 pkt. i o 38 punktów wyprzedził Krzysztofa Malkusza z Otmętu oraz Jana Jońcę ze Zdzieszowic.

Po wręczeniu nagród i poczęstunku odbył się turniej, w którym najlepszy okazał się piszący te słowa Piotr Warner, wygrywając wynikiem 2175 pkt. Na drugim miejscu uplasował się Piotr Wieja z Gogolina (2090 pkt.), a trzeci był Mikołaj Żminkowski ze Strzelec Opolskich (2077 pkt.). Czwarte miejsce zajął Franciszek Czakaj z Leśnicy, a piąty był Adrian Bloch z Kadłubca.

Kolejne dwa turnieje w Wysokiej odbędą się w środy, 23 oraz 30 grudnia, o godz.17.00. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych.

Krapkowice - Mistrzostwa Opolszczyzny

Szesnastu najlepszych graczy w klasyfikacji Grand Prix Opolszczyzny zagrało w sobotę w Krapkowicach turniej o tytuł Indywidualnego Mistrza Opolskiego Związku Skata. W pierwszej „szesnastce” Grand Prix Opolszczyzny znaleźli się Jerzy Stanulla (Strzelec DK Strzelce Opolskie), Leon Deptała oraz Grzegorz Dropała (Skat Kolonowskie). Jako że nie stawił się Józef Mateja (Swornica Czarnowąsy), to jego miejsce zajął osiemnasty w klasyfikacji GP Opolszczyzny Franciszek Świtała, który był na miejscu. Niestety żadnemu z naszych graczy nie udało się stanąć na podium. Zwyciężył Jerzy Trzeciakowski (Lech Kędzierzyn-Koźle), który był najlepszy również w klasyfikacji Grand Prix Opolszczyzny. Wicemistrzem został ubiegłoroczny mistrz, Joachim Glied, a brązowy medal zdobył Marcin Szymski (obaj Victoria Chróścice). Na dziewiątym miejscu mistrzostwa zakończył Grzegorz Dropała, który po dwóch rundach (z pięciu zaplanowanych) był liderem tabeli. Jedenasty był Jerzy Stanulla, na 15. miejscu sklasyfikowany został Franciszek Świtała, a na 16. Leon Deptała.