fbpx Skarga przez zimę | Strzelec Opolski

Skarga przez zimę

Skarga przez zimę

Artykuły : 
Numer wydania: 

W ubiegłym tygodniu mogliśmy poczuć trochę wiosennego ciepła. Jednak tydzień wcześniej nawiedziły nas mrozy i duże opady śniegu. Lód i biały puch zbierały się na ulicach i chodnikach, przez co trzeba było bardzo uważać. Przypominamy, że za odśnieżanie chodników odpowiedzialny jest właściciel posesji. Jeśli są to budynki gminne, utrzymaniem porządku zajmuje się ten, kto w nich gospodarzy np. przy OSP - strażacy, przy świetlicach - świetlicowe.

 

Do strzeleckiego ratusza wpłynęła skarga dotycząca odśnieżania na terenie jednego z sołectw. Jest to skarga na działalność burmistrza, którego pośrednio podwładnym jest sołtys.

 

- Skarga w zakresie niedopełnienia obowiązków właścicieli i zarządców nieruchomości wpłynęła do rady miejskiej i będzie rozpatrywana w trybie skargowym. Przewodnicząca rady skieruje ją na komisję, a burmistrz zostanie poproszony o złożenie wyjaśnień - informuje Małgorzata Kornaga z urzędu miejskiego.

 

Komisja skarg i wniosków sprawdzi przebieg zdarzenia i wystosuje do rady projekt uchwały w sprawie skargi. To rada zadecyduje, czy skarga jest zasadna czy nie. Najbliższe posiedzenie radnych odbędzie się 30 stycznia.

 

JG

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Reorganizacja czyli likwidacja?
Śląskie szkubanie
Chcą tu mieszkać
U diamentowych jubilatów
Uwaga na obornik!
Zapraszamy na turniej siatkówki

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Styczeń, 2019 - 14:05

Chciałbym by mi wyjasniono pewne nieścisłości  odnosnie sołtysów 

Pisze Pani "Do strzeleckiego ratusza wpłynęła skarga dotycząca odśnieżania na terenie jednego z sołectw. Jest to skarga na działalność burmistrza, którego pośrednio podwładnym jest sołtys" 

zaś w uchwale Li/425/2018 w jej uzasadnieniu rada miejska w punkcie 2 pisze 

"w art 36 ust 3 usg wskazano, ze soltys..................., prawo  jednak nie stanowi, iz soltys jest pracownikiem gminy, a co za tym idzie nie podlega bezpośrednio pod Burmistrza, nawet w zakresie nadzoru, w dalszym rozumieniu nie można w sposob bezpośredni zdyscyplinowac, ani wydawac polecen."

To proszę wyjaśnic czy sołtys jest podległy Burmistrzowi czy nie czy jest to robienie czytelnikom wody z mozgu byle by zrzucic odpowiedzialnośc na kogoś innego ale pieniądze brac i to nie małe  to tak

SP

 

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Styczeń, 2019 - 11:35

Jak chcę coś postawić na chodniku lub zamontować to nie jest moja własność a jak należy odśnieżać to ja mam to robić. Jakoś służby odśnieżając drogi nie zbierają śniegu tylko zgarniają na chodnik a ja mam gdzie tego sie pozbyć?

Odpowiedz