fbpx Siedem lat tłustych, ósmy rok... | Strzelec Opolski

Siedem lat tłustych, ósmy rok...

Siedem lat tłustych, ósmy rok...

Artykuły : 
Numer wydania: 

W niedzielę, 17 września, w Strzelcach Opolskich odbyło się po raz ósmy Powiatowe Święto Chleba.

- Za nami siedem lat tłustych, kiedy dopisywała pogoda. Ósmy rok okazał się chudy... - mówi starosta strzelecki Józef Swaczyna, odnosząc się do deszczowej niedzielnej aury. - Nie ukrywam, że frekwencja nie była tak duża, jak do tej pory. Jednak prawie wszystkie punkty programu zostały zrealizowane.

Nie odbył się jedynie lot balonem na uwięzi, na co nie pozwolił padający deszcz. Mieszkańcy powiatu, mimo niepogody, przyszli jednak posłuchać orkiestry dętej z Górażdży, Krzysztofa Hanke - Bercika, muzyki z lat 70. i 80. oraz gwiazdy wieczoru - Margaret, która po występie w Strzelcach pojechała na festiwal do Opola.

W korowodzie rozpoczynającym świętowanie uczestniczyli przedstawiciele wszystkich gmin powiatu, szkół średnich i instytucji powiatowych. Z koronami przyjechały sołectwa Borycz z gminy Izbicko, Centawa z gminy Jemielnica, Staniszcze Małe z gminy Kolonowskie, Adamowice z gminy Strzelce, Stary Ujazd z gminy Ujazd, Kielcza z gminy Zawadzkie, Wysoka z gminy Leśnica.

Tradycyjnie już podczas Święta Chleba odbył się konkurs „Znam powiat strzelecki”. Uczestnicy musieli znać odpowiedzi między innymi na takie pytania: Czy powiat strzelecki zawsze znajdował się w granicach województwa opolskiego? (Odp. Nie. Po II wojnie światowej znajdował się w województwie śląsko-dąbrowskim. Województwo opolskie zostało utworzone dopiero w 1950 r.); Kto był pierwszym starostą strzeleckim po 1945 roku? (Odp. Zygmunt Nowak); Czy kino w Strzelcach Opolskich było jedynym kinem w powiecie strzeleckim? (Odp. Nie. W Zawadzkiem funkcjonowało kino „Hutnik”, a w Leśnicy kino „Rodło”). Odpowiedzi na te i inne pytania najlepiej znała Ewa Raczyńska ze Strzelec Opolskich, która wygrała konkurs.

- Zastanawiamy się nad tym, w jaki sposób w przyszłym roku zabezpieczyć teren między sceną a namiotem na wypadek deszczu - mówi Józef Swaczyna. - Na pewno za rok Święto Chleba znów się odbędzie - zapowiada.

JK

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Siateczka nie jest gratis
Bracia lubią dobrze zjeść
Weź udział w pogoni
Skarb pod strzechą
Przyjaźni Ukrainie
Nie zgub się w lesie!
Marysia wicemistrzynią Polski
„Wybryk” w Niezdrowicach
Znęcał się nad rodziną?

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 19 Wrzesień, 2017 - 19:16

Z fajerwerkami na zakończenie przesadzono ....za dużo i za głośno , jak na wojskowym poligonie.To jest naprawdę dużo pieniędzy wystrzelonych w niebo dla małej garstki obecnych w parku . Lepiej było wydać te pieniądze na remont zdewastowanych powiatowych ulic.

Odpowiedz