SIATKÓWKA Zwycięska passa strzelczan

Siatkarze ZAKSY Strzelce Opolskie mają już na koncie pięć wygranych meczów ligowych i są zdecydowanym liderem tabeli.

Podopieczni Rolanda Dembończyka sezon zaczęli od wygranej 3:0 we własnej hali z Górnikiem Radlin. W kolejnych meczach pokonują jednak przeciwników równie łatwo i po pięciu kolejkach mają na koncie tylko trzy stracone sety. W minioną sobotę we własnej hali ZAKSA Strzelce Opolskie podejmowała MKS Andrychów. To zespół, który w poprzednim sezonie nieznacznie przegrał baraże o grę w pierwszej lidze. Na parkiecie rozgorzała walka. Wprawdzie dwa pierwsze sety nasza drużyna wygrała 25:21 oraz 25:22, lecz później coś się zacięło w zespole. Inna sprawa, że również goście zaczęli grać lepiej, bo nie psuli już tyle zagrywek, co w pierwszych dwóch partiach. Dlatego też w trzecim secie przyjezdni wygrali 25:17, a w czwartej partii wprost rozgromili naszą drużynę 25:9.