SIATKÓWKA Zakończyli sezon zasadniczy

Podopieczni Rolanda Dembończyka pokonali w derbowym meczu drużynę AZS Politechnika Opolska i zajęli drugie miejsce w tabeli przed rozpoczęciem rywalizacji play off.

ZAKSA Strzelce Opolskie w ostatnim meczu sezonu zasadniczego gościła na własnym terenie drużynę AZS Politechnika Opolska. Nasza drużyna wyszła na ten mecz w składzie: Andrzej Walawender, Grzegorz Wójtowicz, Radosław Sarnecki, Marcin Bachmatiuk, Maciej Walczak, Bartłomiej Dorosz oraz libero Wojciech Sumara. W pierwszym secie podopieczni Rolanda Dembończyka dość szybko objęli prowadzenie 6:1. Goście z Opola zdobyli kilka punktów w serii i doprowadzili do stanu 8:5 dla ZAKSY, lecz trzypunktową przewagę nasz zespół utrzymał do połowy seta. Od stanu 14:12 dla Strzelec Opolskich nasz zespół grał wręcz koncertowo i objął prowadzenie 20:13. Ale opolanie nie dali za wygraną i po kilku błędach naszego zespołu oraz swoich dobrych atakach doprowadzili do remisu 23:23. Goście mieli nawet piłkę setową przy stanie 24:23 dla AZS-u, ale ostatecznie to strzelecka ZAKSA wygrała partię 26:24.

W drugim secie goście prowadzili praktycznie od początku partii, mimo wysiłku ze strony naszych graczy nie dawali się dogonić. Opolski zespół prowadził już 24:20, lecz strzelczanie obronili kolejne cztery piłki setowe i wyrównali na 24:24. ZAKSA miała piłkę setową przy stanie 25:24, lecz kolejne trzy akcje padły łupem gości i po wygraniu 27:25 drugiej partii goście wyrównali stan meczu na 1:1.

Trzeci set to początkowe prowadzenie gości 4:1, ale ZAKSA wyrównała na 7:7. Aż do stanu 18:18 drużyny zdobywały punkty na zmianę, nie potrafiąc uzyskać prowadzenia większego jak dwa punkty. Kolejne cztery akcje nasi gracze rozstrzygają na swoją korzyść i prowadzenia 22:18 nie dają już sobie odebrać. Ostatecznie strzelczanie wygrywają seta 25:19.

Czwarta partia zaczyna się wygraną akcją strzelczan, lecz goście wyrównują na 1:1. Kolejne punkty zdobywają strzelczanie, obejmując prowadzenie 3:1, a później 5:3. Prowadzenia nie oddają już do końca meczu, powiększając ciągle przewagę. Było 12:5, później 15:6, a następnie 21:8. Niewielkie rozprężenie w naszych szeregach pozwoliło opolanom odrobić kilka punktów straty, lecz ostatecznie ZAKSA Strzelce Opolskie wygrała czwartego seta 25:12, a całe spotkanie 3:1.

Na tym zakończyła się seria zasadnicza rozgrywek, a już w sobotę strzelecka ZAKSA rozpoczyna rywalizację play off o awans do pierwszej ligi. W sobotę ZAKSA Strzelce Opolskie zagra na wyjeździe z Akademią Talentów Żory Jastrzębski Węgiel. Kolejne mecze z tą drużyną ZAKSA rozegra 7 lub 8 kwietnia na własnym parkiecie. Gra się bowiem do dwóch wygranych partii.