fbpx Siatkówka w Dolnej | Strzelec Opolski

Siatkówka w Dolnej

Siatkówka w Dolnej

Artykuły : 
Numer wydania: 
W ubiegły weekend do Dolnej przyjechali zawodnicy i pasjonaci piłki siatkowej. Odbyły się tam dwa Turnieje Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Leśnicy. W sobotę, w zmaganiach w ogrodzie plebanijnym udział wzięli mężczyźni. Organizatorem rozgrywek było Towarzystwo Przyjaciół Wsi Dolna. W turnieju walczyło dziesięć drużyn: Dolna I, Dolna II, ZPrAE I, ZPrAE II, Szymiszów, Dziewkowice, Olszowa, Leśnica, Poręba i Czarnocin. Zespoły rywalizowały na dwóch boiskach do piłki siatkowej.

- Mieliśmy dziś dwóch profesjonalnych sędziów z Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach - mówi Andrzej Widera, jeden z pomysłodawców i organizatorów rozgrywek. - Byli to Marta Wężyk i Marcin Barański.

W niedzielę, 7 lipca, w zmaganiach udział wzięły kobiety. Organizatorem rozgrywek był Związek Śląskich Kobiet w Dolnej. Zmierzyło się ze sobą pięć drużyn: Dolna, Leśnica, Poręba, Zimna Wódka i Spórok. Sędziowali Rudolf Gajda i Leszek Ślusarz.

Oba turnieje odbyły się przy ostrym dopingu kibiców. Sponsorami rozgrywek byli burmistrz Leśnicy, Zakład Produkcyjny Aparatury Elektrycznej ZPrAE Sp. z o.o. Siemianowice Śląskie, Towarzystwo Przyjaciół Wsi Dolna, Rada Sołecka Dolnej, Związek Śląskich Kobiet w Dolnej oraz piekarnia osiedlowa.

Najlepsze drużyny zostały nagrodzone pucharem i medalami. Uroczystego wręczenia dokonał burmistrz Łukasz Jastrzembski.

uj

Wyniki turnieju mężczyzn:

I miejsce - Olszowa

II miejsce - Szymiszów

III miejsce – Dolna II

Wyniki turnieju kobiet:

I miejsce - Spórok

II Miejsce - Leśnica

III miejsce - Poręba

Odpowiedz