fbpx Seks, brud i smród w poczekalni | Strzelec Opolski

Seks, brud i smród w poczekalni

Seks, brud i smród w poczekalni

Artykuły : 
Numer wydania: 

Nieprzyjemna pogoda na zewnątrz, minusowe temperatury sprawiły, że poczekalnia na dworcu kolejowym w Zawadzkiem w ostatnim czasie jest szczególnie odwiedzana. Niestety odwiedzającymi nie są tylko podróżni, którzy czekają na pociąg czy autobus, ale wandale i osoby, które nie mają się gdzie podziać, traktujące poczekalnię jako noclegownię. W weekendy budynek stacji staje się miejscem spotkań, szczególnie miejsce to upodobała sobie imprezująca młodzież.

- To co się tutaj dzieje przechodzi wszelkie pojęcie - mówi mieszkaniec Zawadzkiego, odpowiedzialny za utrzymanie czystości w poczekalni. - Młodzież przesiadująca w poczekalni skacze po ławkach i parapetach, śmieci, pisze po ścianach, a ostatnio to wszystko się nasiliło - relacjonuje porządkowy. Hol stał się miejscem do jazdy rowerami, pełno przez to błota i piachu.

Często zdarza się, że ubikacja jest zamknięta od środka, bo jak się okazuje jakiś „zbłąkany wędrowiec” postanowił się wyspać. Jakiś czas temu pewna pani chciała skorzystać z ubikacji, otwierając drzwi, bardzo się zdziwiła, widząc parę nastolatków uprawiających seks. Po weekendzie w poczekalni panuje smród, unosi się odór alkoholu i papierosów... W tym wszystkim nasuwa się pytanie: gdzie jest policja? - dziwi się mieszkaniec. - Nieraz była wzywana, jeżeli nawet radiowóz się pojawi, to przed budynkiem, a żaden z funkcjonariuszy nie pofatyguje się, żeby wejść do środka - twierdzi.To nasze wspólne dobro, o które trzeba dbać, więc dobrze by było, gdyby policja w tej sprawie interweniowała i pomogła w zaprowadzeniu porządku - wyjaśnia mężczyzna.Sprawę tę przekazaliśmy funkcjonariuszom. Mamy nadzieję, że uda im się zapanować nad porządkiem w zawadzczańskiej poczekalni.

Beata Baryga

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Jasełka i Dzień Seniora
Turystyczny rok
Turystyczny rok
Co to był za bal!
Szczególny koncert

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 26 Styczeń, 2016 - 10:20

Dobrze że to się stało za obecnej władzy. Za poprzednika zaraz by na nim "psy się wieszało". Czekamy na ruch obecnie rządzących w Zawadzkim.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 26 Styczeń, 2016 - 10:49

Jaka władza ....to tak jak w tytule..."Seks, brud i smród.."

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 26 Styczeń, 2016 - 11:43

Policja i mandaty i szybko sie można pozbyć wandali 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 26 Styczeń, 2016 - 12:40

Zadam bardzo proste pyanie co urzędnicy zrobili w ostatnim czasie dla zaspokojenia fantazji i energii naszej młodzieży,co młodzi ludzie mają w tej dziurze robić,szczególnie zimą.Wandale byli,są i będą ale gro dobrych młodych ludzi nie ma co w tym mieście robić.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 26 Styczeń, 2016 - 13:27

niestety  młodośc ma swoje prawa wiadomo że nie wandalizm ale gdzie w naszym mieście można iśc kulturalnie wypić piwo czy kawę,czy na randke nie mowiąc juz potańczyć zero w tym temacie

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 26 Styczeń, 2016 - 18:52

Młodosc ma swoje, trzeba wiec troche inwencji z własnej strony a wszystko bedzie ok.Na piwo jestes za młody a skoro je pijesz to randka ci niepotrzebna bo bedziesz dziewczynie dmuchał smierdzacym oddechem a pozatym jak nie masz pomysłu na rande to po kazdej pierwszej randce zostaniesz sam bos mało inteligentny., wszystko w temacie.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 26 Styczeń, 2016 - 12:46

Za moich czasów był klub Impuls gdzie nie koniecznie trzeba było mieć kasę żeby miło spędzić czas spotkać się z przyjaciółmi albo posłuchać muzyki a teraz owszem są lokale, ale bez pieniędzy nie ma po co tam chodzić.Dobrze by było jakby nasi radni którzy nie dawno przyznali sobie podwyżki wykazali się twórczością i wyszli do  młodzieży z jakąś mądrą propozycją.  

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 26 Styczeń, 2016 - 14:22

A tak miało być inaczej, więcej, kulturalniej, po nowemu z troską o młodzież, kolorowo i co mamy- pytanie-odpowiedź i zamykam temat i oczywiście usmiech,który niech kazdy sobie go skomentuje

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 26 Styczeń, 2016 - 14:32

A kiedy bedze ten pociąg, czy też połączenie z T.Górami. Co się stało z tym pociągiem co juz wiosna, czy też latem ubr był pod ''parą'' w Kielczy ? wegla brakło, czy tory ukradli. Młodziez rozrabia bo nie może się doczekać tego połączenia i z tego czekania różne rzeczy im przychodzą do głowy. Przyzwoitość podpwiada, że należy się im informacja , że'' pociąg ma opóźnienie... np rok, dwa czy też więcj lat.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 26 Styczeń, 2016 - 14:34

Byłoby otwarte obiecane technikum, czy tez szkoła zawodowa, to i młodzież miała by zajęcie

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Styczeń, 2016 - 06:50

Jak mają je otworzyć skoro nikt nie ma kluczy do drzwi.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Styczeń, 2016 - 09:03

Pozostaje więc w dalszym ciagupytanie - co dalej z tym obiektem i z młodzieżą. To jakbyjedno, drugie to to, że czytając forum Zawadzkiem mam wrażenie, że p. burmistrz robi sobie z mieszkańców j..ja. W sprawie uwag dot. przejścia dla pieszych na ul. Opolskiej (k. Panka), odsyła zainteresowanych do Wojewódzkiego Zarządu Dróg, aby tam dzwonili, wnosili uwagi. To się w głowie nie mieści. po drugie, p. radna b.Kulik-Mańka wskazuje,proponuje gdzie i z jakiego programu mozna uzyskać środki zew. (85 %), gdzie z jednej strony dostaje zapewnienie, że zostały podjęte działania (bodajże przez ZAW-KM), a na kolejne pytanie - co z tym dalej, okazuje się, że UMiG nie dopilnował jakiegoś terminu, a tak wogóle to realizuje inne pomysły ze środków zew. (tylko brak odpowiedzi jakich?), a na zwrócone na forum uwagi zaprasza do siebie, bo to nie jest miejsce do rozstrzygania tego typu spraw!, to w takim razie jakie nalezy poruszać,  gdzie to robić,najlepiej pod dywan  jak sugeruje smok. Podpowiadam wydane zalecenia burmistrza do administratora forum - pytanie-odpowiedź i zamykam temat. Do roboty i nie będzie takich pytań.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Styczeń, 2016 - 09:42

Jak się znajdą klucze to otworzą lepiej nie narzekać a może warto pomóc w szukaniu tych kluczy. Norbi może i Ty byś się też włączył do tej akcji?

Portret użytkownika 62norbi03
Wysłane przez 62norbi03 w 27 Styczeń, 2016 - 13:29

Ja mam inne sprawy na głowie, a co tematu kluczy do technikum, widzę dwa rozwiązania: 
1). Zwróczenie się do starostwa powiatowego...
2). Interwencja dobrego śluszarza w sprawie demontażu starego a montażu nowego zamka...
A jeśli chodzi o poczekalnię, to sama nazwa mówi o jej przeznaczeniu, jeśli jest inaczej, to powinna się tym zając policja... Wszystko w temacie...

N. Cz.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Styczeń, 2016 - 14:10

Norbi dzięki za odpowiedź. A ja ze swojej strony postaram się dotrzeć do byłych pracowników tej szkoły może oni będą wiedzieć kto po raz ostatni miał klucze z technikum.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Styczeń, 2016 - 11:25

A wcześniej największy krytyk poprzednich władz( szczególnie burmistrza Norbi  wraz z radnym bezradnym) tak pisał cyt:  "A gminni urzędnicy od czego są? Skoro opisana sprawa miała miejsce w opisywanym miejscu to ja podaję tą sprawę do urzędu gminy a urzędnik to zgłasza. Nie uznaję tłumaczenia, że to droga wojewódzka, to się stało na terenie gminy,urzędnik gminny powinien zgłoszenie przyjąć i napisać lub zadzwonić do ZDW... W końcu bierze publiczne pieniądze nie od puszczania bąków!!!"  a Teraz można zainteresowanych odsyłać do ZDW

Portret użytkownika 62norbi03
Wysłane przez 62norbi03 w 27 Styczeń, 2016 - 15:45

Tak, przyznaję, że napisałem cytowany przez Ciebie komentarz. Dopiszę tylko, że jak urzędnicy zawiodą w danej sprawie, to sam piszę gdzie trzeba...
Moje motto:
"Nie oglądaj się na rząd, bo wyręczając go, możesz zrobić dużo dobrego, zaś on nie wyręczy cię w niczym." 

N. Cz.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Styczeń, 2016 - 16:08

Czyli można wywnioskować ,że za tego "dobrego burmistrza" nie przeszkadza Ci  ,że...urzędnik "W końcu bierze publiczne pieniądze nie od puszczania bąków!!!"- w poprzedniej kadencji przeszkadzało? ( nie mogłeś sam napisać?), ale to było na rękę radnemu bezradnemu, który Cię wciągną w swoją brudną grę ,teraz wam nic nie przeszkadza, wszystko można wytłumaczyć, można poczekać( mostek nie mostek) ,to że nic się  nie dzieje teeaz, wam to  nie przeszkadza.

Portret użytkownika 62norbi03
Wysłane przez 62norbi03 w 27 Styczeń, 2016 - 19:30

Kto tu jest wg Ciebie „dobrym lub złym burmistrzem”, ten kto przegrał albo ten, kto wygrał wybory? Kto dostał czerwoną kartkę?
A jeśli chodzi o to, czy mi się coś podoba czy też nie podoba, to moja sprawa. Nic Ci do tego. Zaś mam takie same prawo wyrażania się jak Ty, Ty mi nie zabronisz. I jeszcze jedno, jeśli chcesz mnie i innych pouczać, to wpierw naucz się poprawnej budowy zdań.

N. Cz.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Styczeń, 2016 - 20:07

Po 1- to  jeden i drugi dostali już po czerwonej kartce- zapomniałeś? Po 2- jeżeli chcesz pouczać innych poprawności budowy zdań, naucz się zasad poprawnej interpunkcji. To czy ci się  podoba czy nie, co ja  piszę, to mnie to .... nie twoja sprawa co piszę i do kogo ,nie musisz odpowiadać bo i tak nic mądrego( nie ma radnego bezradnego) sam nie wymyślisz!

Portret użytkownika 62norbi03
Wysłane przez 62norbi03 w 27 Styczeń, 2016 - 21:39

Uderz w stół, a nożyce się odezwą, tu nieświadomie przyznajesz się do winy, pouczając mnie co do interpunkcji. Jeśli chodzi o moją pisownię, owszem, trafiają mi się błędy, ponieważ omylność rzeczą ludzką jest...
Jeśli chodzi zaś, o to, czy coś wymyślę, to nie musisz się trudzic. Ja zawsze daję radę.

N. Cz.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Styczeń, 2016 - 22:11

"Uderz w stół, a nożyce się odezwą"- dokładnie tak znów się odzywasz! Niby do jakiej winy się przyznaję i skąd tak ciekawy pogląd?? Jedno jest pewne,nie muszę się trudzić, bo ty nic nie wymyślisz!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Styczeń, 2016 - 12:17

Wyborcy to w ubiegłym roku zauwazyli i dokonali sprawiedliwej oceny w tym obwodzie. Szkoda, że ten Pan stracił aktywność dlatego, że nie ma juz osoby do której ''piał''. Myslę, że miał wiele cennych uwag, ale jak wdał się w ''politykę'' to jego ''akcje'' ciągle spadaja co widac po leceważycych wpisach na jego temat. Teraz widać wyraźnie, że ta aktywność była typowo osobowa i nie przemawiał za tym interes społeczny. szkoda

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Styczeń, 2016 - 12:29

jestem ciekaw, jak nie daj Boże będzie w tym miejscu wypadek,to kto poniesie odpowiedzialność i na ile p.burmistrz skutecznie się obroni swoimi papierkami-korespondencja z WZD i na ile pomoże mu w tym ten usmiech w odpowiedziach na zadawanie w tym temacie pytania na forum. Radzę już mu szukać dobrego prawnika.na tym wózku - Pytanie-odpowiedź-zamykam temat daleko nie ujedzie. Czy może mi ktoś na tym forum podać co zrobił za te 15miesięcy urzędowania?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Styczeń, 2016 - 12:33

Tak, potrafię, dostał jak poprzednik 2 tys więcej do wypłaty, co daje 15x2= 30 tys, co nie jeden nie zarobi przez cały rok

Portret użytkownika Admirał
Wysłane przez Admirał (niezweryfikowany) w 27 Styczeń, 2016 - 13:07

Dworzec  Zawadzkiem, jak I pobliski park, nie zważając na ustrój i rządy były miejscem spotkań młodzidży jak I dużo starszych osób. Było picie, bicie I coś jeszcze. Szczegulnie w godzinach nocnych, gdy młodzi wracali z dyskotek, knajp, kina, a I bardzo wielu z treningów. Emocje były tym większe, że policja/ milicja była na miejscu. Tyle na temat,, w moich czasach''.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Styczeń, 2016 - 16:36

Dajcie już spokój Norbiemu lepiej pomóżcie nam szukać tych kluczy z Technikum!!!!!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Styczeń, 2016 - 16:47

Może jest ktoś kto pamięta jak wyglądał ten klucz. Będzie można go dorobić.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Styczeń, 2016 - 16:50

Jestem zaskoczony taką liczbą piszących anonimowo cymbałów. A może to jest jeden i ten sam? Niedorozwój umysłowy u niego czy jak? Miej odwagę podać swoje dane - może jakiś pryncypał nagrodzi twoje błazeństwa na forum.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Styczeń, 2016 - 19:04

...odezwał się kolejny anonimowy cymbał!!!  Miej odwagę podać swoje dane - może jakiś pryncypał nagrodzi twoje błazeństwa na forum!?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Styczeń, 2016 - 19:04

...odezwał się kolejny anonimowy cymbał!!!  Miej odwagę podać swoje dane - może jakiś pryncypał nagrodzi twoje błazeństwa na forum!?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Styczeń, 2016 - 20:34

Nie wyzywajcie nikogo. Lepiej przyłączcie się do akcji szukania tych kluczy

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Styczeń, 2016 - 21:48

Ten temat  młodzież swoim zachowaniem pokazuje na ile rzeczywisty był przekaz wyborczy obietnic burmistrza do tego co otrzrymała po wyborach w dbaniu i troskę o jej ineteresy i jej wcześniejszych promotorachjak Pan "'N''

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Styczeń, 2016 - 22:20

Ja Panu ''N''  i p.burmistrzowi polecam gazetę Powiat Strzelecki nr 1 z dnia 1-15.01.2016, gdzie czytam na str. 4, że przy Radzie Powiatu powstała Nowa Rada d/s Osób Niepełnosprawnych w ilości 5 osób z przedstawicielami gmin Jemielnica, Ujazd, leśnica, Strzelec Op. i Kadłub. Jestesmu 2 gmina (po Strzelacach Op.) w powiacie i nie mamy tam przedstawiciela - porażka Panie ''N'' , łączie z promowanym przez Pana burmistrzem. Uważałem/i uważam Pana za aktywnego, konstruktywnego obserwatora lokalnej, zawadczańakiwj sceny politycznej,za osobę jak najbardziej pasującą do tej Rady, która z Panem udziałem coś wniesie, w tym dla Naszej gminy.  Co Pan na to ?, bo mnie jest b. przykro, że tak zostałą oceniona Pana aktywnośc przez burmiostrza.Naprawdę,jest tam duzo do wniesienia i zrobienia(patrząć na Pana aktywność, wiedzę i zaangazowanie),
 Może czas najwyższy zweryfikować swoje działania ?

Portret użytkownika 62norbi03
Wysłane przez 62norbi03 w 27 Styczeń, 2016 - 23:19

Ja na razie zakotwiczę w jako członek Stowarzyszenia Nowe Zawadzkie, które działa także w imieniu "Sprawnych Inaczej", a co do Nowej Rady d/s Osób Niepełnosprawnych powstałej przy Radzie Powiatu Strzeleckiego, jeśli to prawda, to najpierw będę starał się skontaktować z tą Radą i nawiązać współpracę a ewentualnie, w późniejszym czasie, jeśli zdrowie i siły pozwolą, będę starał się dołączyć do niej. Dziękuję za info...

N. Cz.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 28 Styczeń, 2016 - 13:32

Może by tak stworzyć jakies godne warunki spotkańmłodzieży w kinoteatrze, w Domu Kultury na Hali Sportowej,  gdzie od wielu miesięcu zamknięta jest kawiarnia, gdzie są tam obiekty, lokale, zatrudnieni pracownicy itp. Jest ku temu wszystko i nic się nie robi, nawet tzw chęci nie ma, ale za to gadania, stwarzania wizji, obietnic ze strony  Pana ''władzy'' to jest sporo, na to kasy nie potrzeba

Portret użytkownika dfsg
Wysłane przez dfsg (niezweryfikowany) w 28 Styczeń, 2016 - 16:18

Ale Wy naiwni jesteście :-)

Uśmiech na twarzy mi się pojawia czytając komentarze, że nie ma miejsc spotkań dla młodzierzy.

Różnych klubów możena otwożyć kilka, czy też miejsc spotkań ale po co?

Młodzi ludzie idą tam gdzie chcą a nie tam gdzie im się miejsce naszykuje, przesiadują w parku czy poczekalni bo nik nad nimi w tych miejscach nie ma kontroli takiej jaka byłaby w miejscach spotkań wyznaczonych przez urzą czy nawet samego Prezydenta.

Kiedy ja chodziłem do zawodówki to było w Zawadzkie kilka barów i dyskoteka i młodzi jakoś mieli się gdzie podziać ale nie brakowało wyrostków, którzy szli na PKP czy PKS, żeby coś rozwalić bo ieli z tego ubaw.

Dzisiaj w Zawadzkim jest dyskoteka, kilka barów a nawet siłownia ale to za mało bo nie ma czym nudy zabić wieęc  idą gnojki coś rzwalić dla rozładowanbia napięcia.

Gdyby odpowiednio reagowała policij i wlepili kilka mandatów po pare stówek i jeden z drugim musieliby odmalować obiekt to szybko by się to ukróciło. Ilośc miejsc spotkań nie ma tutaj nic do rzecy.

Jeszcze 10 lat temu idąc do pierwszego leprzego baru we Gminie nie było gdzie usiść a teraz nie ma z kim usiąść i proszę się odrazu nie rozpisywać, że w barze za drogo bo adekwatnie do zarobków ceny są porównywalne. Tylko jakby poszedł taki do baru i próbował coś na ścianie nabazgrać albo połamać ławkę to raczej by wyszedł z połamaną ręką.

Nie bąźcie więć naiwni...

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 28 Styczeń, 2016 - 19:12

A ja trochę w innym temacie,czy to prawda że wczoraj w godzinach popołudniowych w okolicach klubu Bora Bora był widziany ELVIS...hahahaha

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 28 Styczeń, 2016 - 21:27

Ten z Ameryki? Wszyscy w Ameryce mówią że on żyje. E A co by on u nas robił? 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 29 Styczeń, 2016 - 19:46

Polecam na forum zawadzkiego zapoznanie się z informacją i interwencja p. radnej B.Mańki-Kulig,która wpierw wiele razy pokazuje, informuje o programach na pozyskanie środków ininych dla gminy i gdy wreszcie się p, burmistrz ''obudził', okazało się, że o 1 dzień za późno i do 2020 roku nie dostatniemy nic i będziemy musieli jego pomysły realizować z własnych gminnych pieniędzy. Jest to skandal. Winna się tym zająć komisja rewizyjna i oprokurator za niedopełnienie obowiązków. Gdy temat został wywołany przez pania radną, to pan burmistrz nie dokonał regulaminowego zachowania na forum, czyli pytanie-odpowiedź-zamykam temat co zauważył też smog, okreslając jego stanowisko-''zapraszam na dyskusję do siebie'' czyli do ''zamiecienia tematu pod dywan". Uważam, że temat należy nagłośnić, gdyz jest niegospodarność i niedopełnienie obowiązków, za które już w ubr za niego zapłaciliśmy , chyba kwota zwrotu 260 tyś zł do urzędu marszałkowskiego, gdzie i w tej sprawie jakoś jest cicho ?

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 30 Styczeń, 2016 - 09:44

Wchodzi program (PROW) na remonty dróg wiejskich ,wnioski do 26 luty- ciekawe czy nasz burmistrz zdąży?? Analizujec jego "aktywnosć' na forum Zawadzkiego można mieć duże obawy...Ale trzymam kciuki.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 30 Styczeń, 2016 - 10:02

Zawsze można złożyć skargę na Burmistrza i wtedy komisja rewizyjna się tym zajmie.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 30 Styczeń, 2016 - 10:44

A co zmieni skarga jak pieniądze przejdą nam koło nosa? Gra jest o to by jak najwięcej środków zewnętrznych ściągnąć do gminy, bo my tacy troche "biedacy"i zaszych dochodów to....! Komisja zbiera się co miesiąc więc jaki sens....A tak po prawdzie, to czegoś od burmistrza( szefa UMiG) możemy oczekiwać i wymagać,rozumiem dla części mieszkańców wystarcza ,że jest uśmiechnięty i "przyjazny' ludziom, ale na 10 tyś poborów to chyba troszkę mało?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 31 Styczeń, 2016 - 11:48

Im dłużej będzie tym więcej zewnętrznych pieniędzy ucieknie. A może skarga da mu kopa lub można go odwołać. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 31 Styczeń, 2016 - 12:23

Nie nadwyrężaj swojego wątłego umysłu idiotycznymi sugestiami i odczep się od niemieckich pieniędzy wpłacanych do kasy UE.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 31 Styczeń, 2016 - 18:22

Pieniądze z UE będą tylko do 2020 r i problemem jest to, że jeżeli teraz nie złozymy wniosków z ich zakończeniem do 2020 to będą nici z dotacjami na inwestycje. Brawo p. Beato za zainteresowanie się sprawami gminy jako radnej.Widzę, że wie Pani co to jest pełnić mandat i jakie zadania ma do realizacji wobec organu wykonawczego jakim jest burmistrz i jego administracja Czas zacząć liczyc jak są wydatkowane1o tyś wypłaty i oczekuję szerszej informacji na temat przekazu, w kórym burmistrz nie chce [prowadzić dyskusji na forum, tylko chce się spotkać i moim zdaniem i smga zamieść temat pod dywam

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 31 Styczeń, 2016 - 19:59

W urzędzie jest stanowisko ds pozyskiwania funduszy unijnych, jakie środki gmina dotychczas uzyskała i jakie planuje uzyskać do 2020 roku? Może na sesji urzędnik odpowiedzialny przedstawi sprawozdanie ze swoich działań?  Pani Beato proszę to pytanie zadać i dopytać o środki na żłobki, rewitalizację terenów, drogi wiejskie (prow), master plan (kto personalnie zawalił) i czy inne dokumenty gminy (plany) przewidują udział środków unijnych. 

Portret użytkownika obalony dyktator
Wysłane przez obalony dyktator (niezweryfikowany) w 31 Styczeń, 2016 - 22:56

A teraz Pani Magdo proszę odsłonić cztery litery.
PS. rekomenduje kontakt z wybitnym psychiatrą. :D

Portret użytkownika powracający dyktator
Wysłane przez powracający dyktator (niezweryfikowany) w 1 luty, 2016 - 09:13

Sądzac po twoim wpisie wizyta u "wybitnego psychiatry',nie dała  pozytywnego efektu.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 1 luty, 2016 - 09:40

Może by tak pani Radna Beata napisała trochę więcej na temat tego projektu i wszelkich ''ruchów'' jakie były w tej sprawie ze strony burmistrza, urzędników UMiG i ZAW-KOM. Szkoda,że wystepujące w telewizji kabarety tak mało się interesuja terenem. Oj wesoło by było, oj wesoło

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 1 luty, 2016 - 10:31

Pani Beato proszę spytać UMiG i ZawKom co było robione w tym zakresie. Zgadzam się z poprzednikiem.

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 1 luty, 2016 - 13:48

Pytam- a co w tej sprawie robi p. Przewodniczący Rady, Chyba nie jest urzędnikiem i powinien wiedzieć co radny/radna maja za wnioski i propozycje dla organu wykonawczego jakim jest burmistrz. Mam wrażenie, że potrafi czytać i czyta internet, i to nie tylko i nie siedzi jak mysz pod miotłą na zasadzie ''byle do 1-go''. Ciekawe jakby ''stracił'' te ponad 1000 zł ryczałtu-diety, to czyzby zaczął byc bardziej aktywny, czy jeszcze mniej. Moży by tak Panie i Panowie Radni zrobić jakies podsumowanie roku i sobie powiedzieć co zrobił przez ten czas p. burmistrz i Pan Przewodniczący Rady. Praca jednego mobilizuje drugiego.Czy akurat w tym przypadku tak jest ?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 1 luty, 2016 - 17:49

O czym ty mówisz przecież pan przewodniczący to już emeryt i nie może sie przepracować a jeszcze u księdza etat do obrobienia,poprostu chłopina ma dużo na głowie.