Sauny i zjeżdżalnie

Sauny i zjeżdżalnie

Artykuły : 
Numer wydania: 

Kto ma ochotę wymoczyć się w jacuzzi? Według planów ratusza niedługo będzie można zrobić to w strzeleckim Centrum Rekreacji Wodnej i Sportu. Na ostatniej sesji rady miasta jednogłośnie przeszła uchwała powierzająca spółce Strzeleckie Wodociągi i Kanalizacja drugi etap budowy CRWiS.

Nowa część kompleksu ma mieć charakter wybitnie wypoczynkowy. Wyposażona będzie w zespół saun: biosaunę, saunę parową i suchą oraz dwa 8-osobowe jacuzzi i basen rekreacyjny. Wyposażona będzie też w atrakcje: rwącą rzekę, huśtawkę wodną i zestawy do masażu wodnego. Skorzystać będzie można z leżanki z masażem. Przewidziano też zestaw zjeżdżalni, z których najdłuższa będzie liczyła 105 m.

Plany rozbudowy centrum rekreacji snute są ponad dwóch lat. W tym czasie zmieniały się wielokrotnie. Często uzupełniano je o rozwiązania podejrzane w innych tego typu obiektach. W myśl tego, co podczas prezentacji mówił burmistrz Tadeusz Goc, nowe atrakcje mają skusić do korzystania z pływalni nowych użytkowników - także spoza Strzelec Opolskich.

Uchwała podjęta na środowej sesji nie oznacza, że strzeleckie wodociągi zajmą się budową. Spółka nie ma potencjału, by podjąć się takiego zadania. Będzie poszukiwać zewnętrznego wykonawcy.

- Dopiero po tej uchwale możemy zlecić studium wykonalności i analizę finansową przedsięwzięcia - mówi prezes SWiK, Marian Waloszyński. - Gdy to nastąpi, będzie można określić możliwości sfinansowania przedsięwzięcia i rozpocząć poszukiwanie wykonawcy.

Na analizę trzeba będzie poczekać do września lub października tego roku. Finał przedsięwzięcia jest więc jeszcze daleko przed nami.

Prezes wodociągów i burmistrz miasta zarzekali się, że powierzenie tak dużej inwestycji SWiK nie wpłynie na podwyżki cen wody i kanalizacji w gminie.

Romuald Kubik

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Mistrz nożyczek zawitał do Strzelec
Plac zabaw już otwarty
Kropla na wagę życia
Zabierają mi zieleń
Nowotko poszedł na spacer...

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 1 Sierpień, 2017 - 11:24

Prognozowane  zadłużenie Strzelec Opolskich  na  2017r  to ok 11000000 zl   dlatego aby  ludziom żyło się lepiej  wybudujemy  zjeżdżalnie i jacuzzi   za   11500000 zł .

Kiedy już  inwestycja zostanie zrealizowana to   zamiast dopłacać  do   baseniku 1000000 zł   rocznie , będziemy dopłacać  ok  2000000zł  rocznie.

'' Mamo   ja wariat  ....kup mi komisariat''

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 2 Sierpień, 2017 - 13:05

 A  wiesz ile muszą dopłacać podatnicy do Szpitali Psychiatrycznych ? To się niezwłocznie dowiedz, bo masz pewne ,że tam cię skierują . dodatkowo twój  koszt pobytu będzie wyższy , bo masz bardzo rozległą schizofrenię paranoidalną a to bardzo trudn i kosztowne lecznie .

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 2 Sierpień, 2017 - 14:38

Hej specjalisto od psychiatrii ! Pozwalają Ci w wariatkowie mieć komputer ?   Wczorajszy Jegomosć ma absolutną rację .Nie przesadził o grosz..Popatrz co dzieje w S.O. Mieszkańców ubywa od lat .Pracodawców nie przybywa.Ulice w fatalnym stanie ,a przy wielu nawet brak chodników itd.itd.itd.Ale przecież mamy Rybaczówkę za miliony a będziemy szcczęsliwymi posiadczami slizgawki.HURRA !!!   Popatrz na sąsiednią gminę (przez duże U) Ujazd.Może przyjdzie Ci do głowy by się w nią skutecznie puknąć.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 2 Sierpień, 2017 - 14:49

To naprawdę trzeba być nieźle pojeb... ,że Ujazd porównywać do Strzelec. Jak jest tak dobrze , to czemu niewielu chce  tam mieszkac. Pracować w strefie to i owszem ale na pewno nie mieszkać  na takim zadupiu. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 3 Sierpień, 2017 - 08:53

Może  to nie problem położenia SO ale problem ludzi, którzy tym miastem rządzą. Nie jest to menagment z górnej półki a raczej z dolnej z zarobkami  z górnej  ale tak było w komunie i tak  jest w jej ostoi SO. Brak odpowiednia wykształconych ludzi na odpowiednich stanowiskacj no i mamy byle jakoś. Mamy nowy park wiec bedzie nowe miejsce dla meneli. Mamy drogi zakorkowane bo brak obwodnicy.  mamy fabryki a ludzi nie stac na godne życie, mamy radnych, którzy nic nie robią 

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 3 Sierpień, 2017 - 13:37

Chyba jednak bardzo dobrze rządzą miastem  i są z górnej półki  ,skoro  ilość chętnych  na wyłozenie swoich pieniędzy , aby w Strzelcach zamieszkać na stałe ( zakup nowych mieszkań na Koszarach ) jest tak duża. 150- 200 tyś na mieszkanie w stanie deweloperskim , to trzeba  mieć  ( albo zdolnosć kredytową ) a to domena tych , którym dobrze płacą za ich wiedzę i umiejętności .I takich okazuje się jest  dużo i oni to  doceniają  .wniosek : trzeba się było uczyć , a wykształcenia  i kompetencji  młodym urzędnikom możesz pozazdrościć .

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 3 Sierpień, 2017 - 13:48

skoro przeprowadzkę do Strzelec rozważają młodzi, wykształceni  z rożnych stron Polski i jeszcze chcą wyłożyć na to swoją  kasę  to znaczy ,że  tacy jak  Ty  anonimy  zalani   żółcią i złością    zostaną raz na zawsze skutecznie  zmarginalizowani .

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 3 Sierpień, 2017 - 13:46

Nie wiem kim jestes ale chyba sroczką co sama swój ogonek chwali. mamy problem wysypiska, mamy problem drogi SO Rożniątów czy mam dalej wymieniac....

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 3 Sierpień, 2017 - 14:39

problemy problemami le jest kwestia ich rozwiązywania i przestrzegania prawa. W tym miescie wladze a konkretnie Kampa mowi co innego robi tez cos innego, kierownik  GKiOŚ czlowiek z wyksztalcenie ochrona środowiska pyta sie mnie jak działa przydomowa oczyszczalnia scieków a na dodatek wychodzi z roszczeniami odwetowymi, które nie maja umocowania prawnego. Jestem pewny, że czlowiek , który pisze o złym menagmenencie wtym miesci i to nie  tylko w UM ma rację. Zas ludzie, kórzy są radnymi nie grzeszą rozumem i nie dzialają dla dobra publicznego lecz dla własnej prywaty takie mam zdanie na temat tego " menegmentu"  jeżel kogoś obraziłem moim zdaniem to jestem w stanie odpowiedziec przed sądem za tą wypowiedz.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 3 Sierpień, 2017 - 15:45

Osobiste wycieczki  i  jakieś urazy wsadź sobie w.........................................................................................................................................................................................................

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 3 Sierpień, 2017 - 17:04

grzecznoscia to ty nie grzeszysz ale chamstwem jak wiekszosc ,, menagmentu,, w tym miescie

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 3 Sierpień, 2017 - 17:37

Tak masz rację takich w tym mieście jest większość,ale czegóż wymagać od potomków................................................................................................................................................................................

Odpowiedz