fbpx Są pieniądze na drogę | Strzelec Opolski

Są pieniądze na drogę

Są pieniądze na drogę

Artykuły : 
Numer wydania: 

Gmina Jemielnica otrzymała wsparcie w wysokości 86 695,67 zł z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. W minionym tygodniu wójt wraz ze skarbniczką gminy podpisali stosowną umowę z wojewodą i wicewojewodą opolskim.

 

- Pieniądze te przeznaczymy na budowę ul. Madalińskiego w Piotrówce - mówi wójt Marcin Wycisło.

 

Pozyskana kwota to około połowa środków potrzebnych na budowę 120-metrowego odcinka drogi. Resztę gmina wyłoży z własnego budżetu.

 

Jak mówią gminni urzędnicy, ulica Madalińskiego w 2/3 posiada już asfalt. Teraz będzie budowany kolejny odcinek, który obecnie utwardzony jest tłuczniem. Przy Madalińskiego od wielu lat stoją nowe domy. Ich mieszkańcy wreszcie doczekają się porządnego dojazdu do posesji.

 

JK

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Znamy imiona gąsek
W Barucie wielkie sprzątanie
Dzień Dziecka z wędką
Na szlaku cysterskim
Przedszkolaki w urzędzie

Komentarze

Portret użytkownika Mieszkaniec madalinskiego.
Wysłane przez Mieszkaniec mad... (niezweryfikowany) w 29 Maj, 2019 - 00:29

W koncu gmina sie zainteresowala ta ulica. Mam nadzieje ze przy tej inwestycji zrobia cos z rozjezdzonym odcinkiem pomiedzy ulica madalinskiego a skrzyzowaniem kosciuszki i 1 maja.

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 29 Maj, 2019 - 13:22

A w Łaziskach dalej epoka kamienia...

W Łaziskach po wybudowaniu kanalizacji miały być wszystkie drogi wyasfaltowane, bynajmniej tak obiecano. Minęło kilka dobrych lat, a w Łaziskach mieszkańcy dalej muszą dojeżdżać do swoich domów po drodze z kamienia. Halo halo Marcinie nie wiem czy wiesz ale mamy XXI wiek, a epoka kamienia to już prehistoria. Prehistorię to możesz sobie uprawiać w Jemielnicy. W tym miejscu należy dodać że Łaziska w Gminie reprezentuje Pan Piotr Breitscheidel dlatego warto mu zadać owe pytanie, Piotrze czy ty jesteś w tej Gminie radnym czy bez-radnycm ?

Odpowiedz