fbpx Rzemiosło przegrywa u siebie | Strzelec Opolski

Rzemiosło przegrywa u siebie

PIŁKA NOŻNA: Klasa B

Rzemiosło Dziewkowice uległo drugiej drużynie Piasta Strzelce Opolskie 3:4 w 24. kolejce rozgrywek w szóstej grupie klasy B. Kibice zgromadzeni na boisku w Dziewkowicach na brak emocji nie mogli narzekać. Zwroty akcji, kontuzje, czerwona kartka, ale przede wszystkim - aż siedem bramek.

Pierwszego gola w meczu strzelili gospodarze i to już w 11. minucie. Piłka trafiła pod nogi Łukasza Cichonia, który ładnym lobem pokonał Damiana Czempiela. Kwadrans później sędzia podyktował rzut karny dla Piasta, po faulu na Rafale Ludwigu. On też wykonywał jedenastkę, uderzył mocno, a bliski obrony był Marek Żądło. Jednak futbolówka po jego rękawicy wpadła do siatki. Krótko przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę Rafał Ludwig drugi raz ustawił piłkę na jedenastym metrze i uderzył bardzo podobnie. Tym razem także wpisując się na listę strzelców. Wydawało się w tej części meczu nic złego nie przytrafi się już Piastowi. Jednak nic bardziej mylnego. Tuż przed przerwą Paweł Ochwat wykonywał rzut wolny, a jego dośrodkowanie zmyliło bramkarza gości, wpadając wprost do bramki.

Pierwsze dziesięć minut drugiej części gry obfitowało w gole. Swoje trzecie i czwarte trafienie zaliczył Rafał Ludwig (2:4). Najpierw piłkarze Piasta wyprowadzili zabójczą kontrę, wypracowując swojemu koledze sytuację sam na sam z bramkarzem. Napastnik gości bez problemów pokonał golkipera Rzemiosła. Druga bramkowa akcja była niemal identyczna. Od 61. minuty gospodarze grali w osłabieniu, po tym jak boisko opuścić musiał Mateusz Ochwat. Już w doliczonym czasie gry kontaktową bramkę na 3:4 zdobył Artur Maciocha. Gospodarze rzucili się jeszcze do ataku, jednak na wyrównanie zabrakło czasu.

ZAG

LKS Rzemiosło Dziewkowice - Piast II Orzeł Strzelce Opolskie 3:4 (Łukasz Cichoń, Paweł Ochwat, Artur Maciocha - Rafał Ludwig 4)

Rzemiosło: Marek Żądło, Mariusz Gomoła, Łukasz Cichoń, Paweł Ochwat, Mateusz Ochwat, Michał Ochwat, Artur Maciocha, Bartosz Zwiech, Krzysztof Zdobylak, Piotr Szczerbiński, Mateusz Krupa oraz Marek Filiusz, Adam Gomoła, Andrzej Horabik

Piast: Damian Czempiel, Daniel Olechnowicz, Romuald Jarosz, Michał Kunce, Michał Rurynkiewicz, Aleksander Wyżgoł, Andrzej Jureczko, Arkadiusz Kornafel, Rafał Ludwig, Patryk Rękawek, Kacper Konieczko oraz Marek Schnura, Mateusz Wyspiański