fbpx Ruszyła runda finałowa! | Strzelec Opolski

Ruszyła runda finałowa!

Ruszyła runda finałowa!

Artykuły : 
Numer wydania: 

Od początku listopada w hali sportowej w Zawadzkiem rozgrywana jest halowa liga piątek w piłce nożnej. Sponsorem tytularnym imprezy jest firma Probus, a organizatorem stowarzyszenie Horyzontura przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Sportu i Turystyki i Klubem @ctiva. Już od prawie trzech miesięcy we wtorki i czwartki wieczorami rozgrywane są dwa mecze piłki halowej. Do rozgrywek zgłosiło się 9 zespołów.

 

W pierwszej fazie turnieju każda z drużyn musiała zagrać mecze z pozostałymi, gromadząc punkty. Ostatnie spotkania tej części zmagań odbyły się 23 stycznia.

 

- Do ostatniego dnia nie było wiadomo, kto zagra w której grupie drugiej fazy rozgrywek - relacjonuje Bratek Kowalczyk, główny animator imprezy. - Mogło się wiele zmienić: Lebiody, remisując bądź wygrywając, mogły wejść do grupy czerwonej. Lebiody jednak przegrały, ustępując miejsca w lepszej grupie Ludziom Sztosom, którzy mieli lepszy stosunek bramek.

 

Młode Wilki pokonały Spartę 13:0, odbierając swojemu rywalowi szansę na wejście do czołowej piątki.

 

Drugi etap rozgrywek podzielił drużyny na dwie grupy: czerwoną, gdzie znalazło się pięć najlepszych zespołów pierwszego etapu rozgrywek, oraz niebieską, w której zagrają pozostałe cztery. Znów każdy zespół będzie grał z każdym, ale teraz w ramach swojej grupy.

 

- Chcieliśmy, aby wszyscy mogli grać do końca, mieć jak najwięcej zabawy - wyjaśnia Kowalczyk. - Wzorem polskiej ekstraklasy, każda drużyna otrzymuje na starcie drugiego etapu połowę punktów zdobytych w rundzie zasadniczej oraz wszystkie zdobyte bramki.

 

Pierwszą fazę rozgrywek wygrali Oldboye, którzy zdobyli tyle samo punktów co Bezimienni Świbie, ale mieli lepszy stosunek bramek.

 

Dalsze mecze rozgrywane będą do 20 lutego we wtorki i czwartki. Pierwszy mecz zawsze o 20:00, drugi o 21:00. Wstęp na trybuny jest bezpłatny. Po ostatnim spotkaniu zostaną wręczone puchary najlepszym drużynom.

 

MM

 

Terminarz rozgrywek 
01.02
Oldboys Zawadzkie - Bezimienni Świbie, Sparta - Punishers
06.02
Ludzie Sztosy - Młode Wilki, Lebiody - Kosa Łaziska
09.02
Bezimienni Świbie - Kapica, Kosa Łaziska - Sparta
13.02
Bezimienni Świbie - Młode Wilki, Punishers - Lebiody
15.02
Kapica - Ludzie Sztosy, Młode Wilki - Oldboys Zawadzkie
20.02
Ludzie Sztosy - Bezimienni Świbie, Oldboys Zawadzkie - Kapica

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Passa ZAKSY przerwana
Tabele ligowe

Komentarze

Portret użytkownika smok
Wysłane przez smok w 30 Styczeń, 2018 - 09:56

Grupa zielona, grupa czerwona, wzorem ekstraklasy (która nota bene z tego systemu się już wycofuje), podział punktów, czary mary, tere fere. Zasady skomplikowane coraz bardziej, a atrakcji coraz mniej.

Kiedyś, na samym początku, było bardzo prosto. Jedna grupa, 18 zespołów, każdy z każdym, grania na całą zimę i jeszcze trochę. Dwa punkty ze wygraną, jeden za remis. I wszyscy wiedzieli, o co chodzi. A na trybunach tłumy. Dziś oprócz zawodników chyba nikt nie wie, że taka liga wogóle istnieje, a (tutaj cytat) - Udział mieszkańców w życiu gminy nie jest taki, jakiego byśmy oczekiwali - przyznaje burmistrz.

Portret użytkownika kibic
Wysłane przez kibic (niezweryfikowany) w 6 luty, 2018 - 18:52

Zapraszam na trybuny i zobaczymy, czy tylko zawodnicy wiedzą o rozgrywkach?

A jak chodzi o 18 drużyn, widać zgłosiło się 9. Więc już dzisiaj byłoby po rozgrywkach.

I oczywiście trzeba mówić jak jest źle, zmiast docenić, że coś się dziej. To może zgłosi się pan do organizatorów i pomoże, da jakiś pomysł... Karo na pewn będzie wdzięczny!

Odpowiedz