fbpx Rusza remont rynku | Strzelec Opolski

Rusza remont rynku

Rusza remont rynku

Artykuły : 
Numer wydania: 

W roku 2018 powiat strzelecki wyremontował drogę prowadzącą przez Górę św. Anny, a także pas drogowy w samym centrum wsi, ale pozostał jeszcze niezbyt okazały trójkąt między drogą a restauracjami. Gmina Leśnica kilka lat temu przejęła tę część od powiatu strzeleckiego.

 

- Udało się pozyskać środki finansowe na wyremontowanie tego miejsca i przystąpiliśmy do działania. Na dzisiaj mamy tu dziki parking i ogródki restauracyjne. W takiej przestrzeni nie można pogodzić tych dwóch funkcji, w związku z tym zostało to tak zaprojektowane, aby nie było tu parkingów. To miejsce ma być wyłącznie rynkiem, gdzie będzie można spokojnie usiąść, odpocząć, by nasi restauratorzy mogli się rozwijać - zapowiada burmistrz Łukasz Jastrzembski.

 

Nawierzchnia rynku będzie wykonana z płyt granitowych, staną ławki, a słupki oddzielające część dla pieszych od drogi, będą pełnić dodatkowo funkcję oświetlenia.

 

Dofinansowanie to pół miliona złotych, a całkowity koszt remontu to ok. 1,2 ml zł, który ma zakończyć się jesienią tego roku.

 

Mimo planów amfiteatr i Pomnik Czynu Powstańczego nie zostaną wyremontowane w najbliższym czasie - przynajmniej rynek na Górze św. Anny będzie prezentował się okazale i witał gości przybyłych na stulecie trzeciego powstania śląskiego.

 

JOK

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Podchody na górze
W Porębie urodziły się trojaczki
Artyści chętnie tu powracają
Zajęcia z robotyki

Komentarze

Portret użytkownika Truteń
Wysłane przez Truteń (niezweryfikowany) w 3 Sierpień, 2019 - 16:02

Czy w planach są jakieś obiekty zielone czy też kolejne miejsce z pustynią betonową, która w czasie upałów będzie się nagrzewać ?

Odpowiedz