fbpx Rozśpiewane serce Opolszczyzny | Strzelec Opolski

Rozśpiewane serce Opolszczyzny

Rozśpiewane serce Opolszczyzny

Artykuły : 
Numer wydania: 
Bije w naszej gminie. Ten zespół ma dopiero pół roku, a już odniósł spektakularny sukces. Członkami „Rozśpiewanego serca Opolszczyzny” są mieszkańcy Siedlca i Rozwadzy.

- Pół na pół - wyjaśnia Eleonora Tkotz z Siedlca. - Próby odbywają się raz w Rozwadzy, raz w naszej wiosce. Do tej pory występowaliśmy na festynach i imprezach wiejskich. Postanowiliśmy teraz zadebiutować na przeglądzie w Walcach.

16 i 17 listopada po raz 22. odbył się tam Festiwal Chórów i Zespołów Śpiewaczych Mniejszości Niemieckiej. Jego organizatorami są od lat Gminny Ośrodek Kultury w Walcach oraz Śląskie Stowarzyszenie Samorządowe w Leśnicy. W tym roku w przeglądzie wzięło udział 426 wykonawców, skupionych w 6 chórach i w 19 zespołach. Jak zauważyli organizatorzy, to mniej niż w poprzednich edycjach przeglądu.

Zespół siedlecko-rozwadzki pierwszy raz wziął udział w rywalizacji. Od razu został zauważony.

- Chcieliśmy wystąpić w doborowym gronie, ale nie spodziewaliśmy się żadnej nagrody. Tymczasem zostaliśmy wyróżnieni za udany debiut i otrzymaliśmy nagrodę wójta gminy Walce - cieszy się członkini zespołu Eleonora Tkotz.

Wyróżnienie na festiwalu otrzymało również niezawodne Echo Krośnicy. Zdobyło ono burzę braw. Krośniczanki bawiły także publiczność żartobliwym repertuarem w czasie przerwy, gdy obradowało jury.

- Na przeglądzie byłyśmy już po raz trzynasty. Zawsze jest tu fantastyczna atmosfera i zawsze spotykamy się z miłym przyjęciem - mówi Krystyna Richter, szefowa Echa Krośnicy.

Obu zespołom gratulujemy i życzymy dalszych artystycznych sukcesów.

bea

Odpowiedz