fbpx Rozmaitości skatowe | Strzelec Opolski

Rozmaitości skatowe

Strzelce Opolskie

Po raz jedenasty spotkali się zawodnicy, aby rozegrać turniej cyklu mistrzostw sekcji Strzelec DK Strzelce Opolskie. Wygrał Jerzy Stanulla (Strzelec DK Strzelce Opolskie), zdobywając 1705 pkt. Wyprzedził gracza Skata Kolonowskie, Leona Deptałę (1660 pkt.) oraz zawodnika GOSiT-u Zawadzkie, Antoniego Świtałę (1626 pkt.).

W klasyfikacji generalnej prowadzi Antoni Świtała (GOSiT Zawadzkie), mając 17670 pkt. Drugie oraz trzecie miejsce zajęli gracze Strzelca DK Strzelce Opolskie, Jerzy Stanulla (17169 pkt.) oraz Eugeniusz Zwoliński (15209 pkt.).

Kolejny turniej we wtorek, 20 listopada, o godz. 16.30 w Strzeleckim Centrum Kultury przy Placu Żeromskiego.

Kolonowskie

Dziewiąty turniej wygrał zawodnik miejscowego Skata Kolonowskie, Leon Deptała zdobywając 1712 pkt. Wyprzedził Jerzego Stanullę (Strzelec DK Strzelce Opolskie) mającego 1555 pkt. oraz swojego kolegę klubowego, Józefa Pudełka (1548 pkt.).

W klasyfikacji generalnej prowadzi Antoni Świtała (GOSiT Zawadzkie), mając 13216 pkt. Wyprzedza on dwóch graczy Skata Kolonowskie, Leona Deptałę (13054 pkt.) oraz Romana Kościelnego (12691 pkt.).

Kolejny turniej odbędzie się w środę, 21 listopada, o godz. 17.30 w świetlicy na boisku Unii Kolonowskie.

Zawadzkie

W dziesiątym turnieju najlepszy okazał się gracz miejscowego GOSiT-u Zawadzkie Leopold Dybowski (2175 pkt.). Wyprzedził Jana Nowaka (Victoria Chróścice), który zdobył 1895 pkt. oraz Grzegorza Dropałę (Skat Kolonowskie), który ugrał 1723 pkt.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Marcin Szymski (Victoria Chrścice), który ugrał 16611 pkt. i wyprzedza dwóch graczy GOSiT Zawadzkie, Antoniego Świtałę (16296 pkt.) oraz Leopolda Dybowskiego (16242 pkt.).

Kolejny turniej w czwartek, 22 listopada, o godz. 17.30 w lokalu przy hali sportowej.

Wysoka

Odbył się pierwszy turniej cyklu organizowanego przez radę sołecką, tym razem jednak rywalizacja odbywała się w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej. Sala, w której zwykle grano, czyli Dom Spotkań jest remontowana, więc teraz rywalizacja będzie się odbywać w remizie OSP. W rozpoczęciu rywalizacji wzięło udział 28 zawodników, a najlepszy okazał się Norbert Gorzel (LZS Leśnica), który zdobył 2594 pkt. Wyprzedził on Krystiana Czaję z Gogolina, który ugrał 2189 pkt. oraz Piotra Wieję (Karolinka Kamień Śląski), który miał 1910 pkt.

Kolejny turniej w piątek, 23 listopada, w remizie OSP w Wysokiej.

Indywidualne Mistrzostwa Polski

W Kaletach (gmina Tarnowskie Góry) odbył się półfinał oraz finał Indywidualnych Mistrzostw Polski w skacie. W półfinale grało dwóch graczy z naszego powiatu, lecz nie udało im się awansować do czołowej „szesnastki”. Marek Wyszkowski (GOSiT Zawadzkie) zajął 25. miejsce, mając 3573 pkt. i stratę 118 punktów do 16. miejsca. Natomiast Jerzy Stanulla (Strzelec DK Strzelce Opolskie) ugrał 2560 pkt. i zajął 101. miejsce. A mistrzem Polski został gracz Asów Żory, Stanisław Bogusławski.