Rozmaitości skatowe

Strzelce Opolskie

Ostatni, 30. turniej cyklu mistrzostw sekcji Strzelec DK Strzelce Opolskie wygrał Jerzy Stanulla (Strzelec DK Strzelce Opolskie), który ugrał 2031 pkt. Wyprzedził swojego kolegę klubowego, Kazimierza Palucha, który ugrał 1791 pkt. Na trzecim miejscu turniej ukończył Józef Pudełek (Skat Kolonowskie), który zdobył 1735 pkt.

W klasyfikacji końcowej najlepszy okazał się Antoni Świtała (GOSiT Zawadzkie), który zgromadził 48454 pkt. i wyprzedził swojego kolegę klubowego, Marka Wyszkowskiego dopiero dzięki wynikowi ostatniego turnieju. Wyszkowski zgromadził 47664 pkt., a na trzecim miejscu rywalizację ukończył Jerzy Stanulla (Strzelec DK Strzelce Opolskie) wynikiem 42219 pkt.

Po wręczeniu nagród najlepszym zawodnikom cyklu odbył się turniej zakończeniowy, w którym najlepszy był Edward Lasota (Strzelec DK Strzelce Opolskie), który zdobył 2214 pkt. Wyprzedził dwóch swoich kolegów klubowych. Drugi był Mikołaj Żminkowski, osiągając 1914 pkt., a trzecie miejsce zajął Eugeniusz Zwoliński, gromadząc 1664 pkt.

Kolonowskie

W cyklu turniejów o mistrzostwo sekcji Skat Kolonowskie najlepszy okazał się Roman Kościelny (Skat Kolonowskie), który zgromadził 42927 pkt. i wyprzedził swojego kolegę, Leona Deptałę, mającego na koncie 42524 pkt. Na trzecim miejscu rywalizację ukończył Jerzy Stanulla (Strzelec DK Strzelce Opolskie), mając na koncie 40476 pkt.

Po wręczeniu pucharów najlepszym graczom cyklu odbył się turniej, w którym najlepszy okazał się Grzegorz Dropała (Skat Kolonowskie), zdobywając 1612 pkt. Wyprzedził on Jerzego Stanullę (Strzelec DK Strzelce Opolskie), który miał 1581 pkt. oraz Krzysztofa Respondka (Skat Kolonowskie), z wynikiem 1562 pkt.

Zawadzkie

Zakończony został cykl mistrzostw sekcji GOSiT Zawadzkie, w którym najlepszy okazał się Marcin Szymski (Victoria Chróścice), gromadząc 50025 pkt., wyprzedzając Marka Wyszkowskiego (GOSiT Zawadzkie), który zgromadził 46141 pkt. Trzecie miejsce zajął Antoni Świtała (GOSiT Zawadzkie), mając na koncie 45872 pkt.

Odbył się turniej zakończeniowy, przed którym burmistrz Zawadzkiego Mariusz Stachowski wręczył nagrody najlepszym graczom cyklu. W turnieju najlepszy okazał się zwycięzca całego cyklu Marcin Szymski (Victoria Chróścice). Ugrał on 1976 pkt. i wyprzedził Ernesta Bryłkę (GOSiT Zawadzkie), który zdobył 1948 pkt. oraz Jerzego Stanullę (Strzelec DK Strzelce Opolskie), który miał na koncie 1943.

Cykl rywalizacji o Puchar Lata rozpocznie się w Zawadzkiem 7 czerwca.

Pawonków

Zakończył się cykl 25. turniejów Memoriału Józefa Jerominka, w którym najlepszy okazał się Marian Koziorowski (SKAT-LUB Kochcice), gromadząc 41057 pkt. Na trzecim miejscu rywalizację ukończył Leopold Dybowski (GOSiT Zawadzkie), mając na koncie 37 035 pkt. Kolejni gracze klubu z Zawadzkiego zajęli miejsce: 7.Ernest Bryłka (35065 pkt.), 11.Franciszek Świtała (32506 pkt.), natomiast na 31. miejscu sklasyfikowany został Jan Respondek z Żędowic, mając 4071 pkt.

Chróścice – Grand Prix Opolszczyzny

W czwartym turnieju cyklu Grand Prix Opolszczyzny, w którym zagrało 59 graczy. Po rozegraniu trzech rund po 36. rozdań najlepszy okazał się Marian Koziorowski (SKAT-LUB Kochcice), mając 3599 pkt. Wyprzedził on Mieczysława Rączkowskiego (Lech Kędzierzyn-Koźle), który miał tylko 72. punkty mniej. Na trzecim miejscu sklasyfikowany został kolega klubowy zwycięzcy, Roman Skubała, gromadząc 3267 pkt. Na 7. miejscu sklasyfikowany został najlepszy z naszego powiatu, Marek Wyszkowski (GOSiT Zawadzkie), mając 2895 pkt. Kolejne miejsca graczy z naszego powiatu: 17.Jerzy Stanulla (Strzelec DK Strzelce Opolskie) – 2400 pkt., 33.Franciszek Czakaj (LZS Leśnica) – 1961 pkt., 43.Rajmund Kowalczyk (LZS Otmice) – 1667 pkt., 45.Ernest Bryłka (GOSiT Zawadzkie) – 1631 pkt., 49.Edward Lasota (Strzelec DK Strzelce Opolskie) – 1548 pkt., 54.Mikołaj Żminkowski (Strzelec DK Strzelce Opolskie) – 1316 pkt.

W klasyfikacji generalnej cyklu Grand Prix prowadzi zwycięzca ostatniego turnieju, Marian Koziorowski (SKAT-LUB Kochcice), który ma 390 pkt. Wyprzedza dwóch graczy Nitronu Krupski Młyn, Piotra Kaszubę (377 pkt.) oraz Andrzeja Kocota (354 pkt.). Czwarty jest w tej klasyfikacji Marek Wyszkowski (GOSiT Zawadzkie), mając 346 pkt. W gronie 16 najlepszych graczy, którzy po rozegraniu sześciu turniejów zagrają o Indywidualne Mistrzostwo Opolszczyzny jest jeszcze szósty w klasyfikacji Rajmund Kowalczyk (LZS Otmice), który ma 339 pkt. Najbliżej awansu do tego grona jest 21. w klasyfikacji Franciszek Czakaj (LZS Leśnica), który ma 214 pkt.