Rozmaitości skatowe

Pawonków - Kolejny awans Dybowskiego

IX turniej spowodował kilka istotnych zmian w klasyfikacji generalnej. Nowym liderem został Jan Respondek (DOKiS Dobrodzień), który zwyciężył z wynikiem 2225 pkt. Również Leopold Dybowski (GOSiT Zawadzkie) zanotował awans z trzeciego miejsca na pozycję wicelidera z wynikiem 1993 pkt. Dotychczasowy lider Piotr Koziorowski (Mechanik Kochcice) spadł na 3 miejsce. Czołówka klasyfikacji po 9 turniejach przedstawia się następująco: 1. Jan Respondek 15473 pkt., 2. Leopold Dybowski 15455 pkt., 3. Piotr Koziorowski 15331 pkt., 4. Ernest Bryłka (DOKiS Dobrodzień) 15284 pkt., 5. Marian Koziorowski (Mechanik) 14760 pkt. Kolejny X turniej świąteczny grany systemem mistrzowskim zostanie rozegrany we wtorek (20.12) o godz. 17.30 w świetlicy OSP w Pawonkowie.

Kolonowskie - Lider powiększa przewagę

W Kolonowskiem po kolejnych 6 turniejach, w których Roman Kościelny (Skat Kolonowskie) zajmował 2 miejsce, tym razem w XIV okazał się najlepszy z wynikiem 1731 pkt., powiększając przewagę w klasyfikacji. Na 2 miejscu uplasował się Józef Pudełek 1640 pkt., 3 był Grzegorz Dropała (obaj Skat Kolonowskie) 1527 pkt. Czołówka po 14 turniejach przedstawia się następująco: 1. R. Kościelny 23881 pkt., 2. J.Pudełek 21119 pkt., 3. Franciszek Świtała (GOSiT Zawadzkie) 19918 pkt., 4. Grzegorz Dropała 16454 pkt., 5. Walter Bonk (Skat Kolonowskie) 15883 pkt. Następny turniej grany systemem mistrzowskim w najbliższą środę (21.12) o godz. 17.30 w świetlicy na stadionie Unii Kolonowskie.

Zawadzkie - Zwyciężył Franciszek Świtała

W Zawadzkiem w XV turnieju granym systemem mistrzowskim ton rywalizacji nadawali zawodnicy sekcji GOSiT-u Zawadzkie i Skata Kolonowskie, zajmując wszystkie miejsca w czołowej piątce. Zwyciężył Franciszek Świtała (GOSiT) 2051 pkt. Kolejne miejsca zajęli: 2. Grzegorz Dropała (Skat) 1891 pkt., 3. Antoni Świtała (GOSiT) 1863 pkt., 4. Roman Kościelny (Skat) 1805 pkt., 5. Józef Waloszek (GOSiT) 1765 pkt. W klasyfikacji po 15 turniejach czołowa piątka bez zmian. Na 6 miejsce z 8 awansował zwycięzca turnieju. Czołówka przedstawia się następująco: 1. Marcin Szymski 25798 pkt., 2. Jan Nowak (obaj Victoria Chróścice) 23990 pkt., 3. Marek Wyszkowski (GOSiT Zawadzkie) 23486 pkt., 4. Roman Kościelny (Skat Kolonowskie) 22555 pkt., 5. Antoni Świtała 22117 pkt., 6. F. Świtała (obaj GOSiT) 22012 pkt. XVI turniej, w którym nagrodami będą świąteczne wiktuały, zostanie rozegrany w czwartek (22.12) o godz. 17.30 w lokalu przy hali sportowej w Zawadzkiem - ul. Opolska 25.

Wysoka – Wręczyli puchary

W turnieju piątkowym startowało 33 zawodników, a najlepszy okazał się Jerzy Stanulla (Strzelec DK Strzelce Opolskie), uzyskując 2302 pkt. Wyprzedził on Jana Jońcę ze Zdzieszowic, który ugrał 2223 pkt. oraz Piotra Warnera (LZS Leśnica) z wynikiem 2047 pkt. Po zakończeniu turnieju odbyło się uroczyste wręczenie pucharów dla najlepszych w cyklu pięciu turniejów o puchar prezesa LZS Leśnica. Sklasyfikowanych w tej rywalizacji zostało 43 graczy, a najlepszy okazał się Krzysztof Malkusz z Otmętu, który zgromadził 7450 pkt. Tylko pięć punktów mniej miał Adam Koryzma ze Zdzieszowic, który zajął trzecie miejsce. Na najniższym stopniu podium uplasował się Jan Jońca ze Zdzieszowic. Na kolejnych miejscach uplasowali się Franciszek Czakaj (LZS Leśnica), Eugeniusz Zwoliński (Strzelce Opolskie), Jerzy Stanulla (Strzelec DK Strzelce Opolskie), Alfred Wojtala, Józef Jorgel (obaj LZS Leśnica).