fbpx Rozkręcę koło emerytów... | Strzelec Opolski

Rozkręcę koło emerytów...

Rozkręcę koło emerytów...

Artykuły : 
Numer wydania: 

To zdanie padło z ust byłego wójta Jemielnicy Joachima Jelito.

- Co będziesz robił na emeryturze? - pytali mnie ludzie, gdy kończyłem swoją pracę w urzędzie, a ja odpowiadałem. - Rozkręcę koło emerytów.

Były wójt słowa dotrzymał. Prawie dwa lata temu został przewodniczącym koła Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Jemielnicy. Członkowie jemielnickiego PZERiI wspólnie organizują różne imprezy ze swoimi kolegami z Baruta.

W środę, 20 lipca, spotkali się w Gąsiorowicach. Pod tamtejszą wiatą, przy grillu i dobrej muzyce bawiło się prawie sto osób.

- Ludzie starsi chcą się spotykać, chcą być aktywnymi członkami społeczeństwa, mieć wpływ na to, co się dzieje w ich otoczeniu - mówi Joachim Jelito. - Gdy organizowaliśmy spotkanie opłatkowe, przyszły na nie panie, które rzadko wychodzą z domu, są niepełnosprawne, ale chciały w ten dzień być z innymi. Nasze spotkania służą między innymi aktywizacji osób starszych, które nie zawsze czują się na siłach, by podjąć jakieś działanie, ale się przekonują, że dają radę, że warto się ruszyć.

Emeryci z gminy Jemielnica na brak oferty nie mogą narzekać: spotykają się na Dniu Kobiet, andrzejkach, zabawie karnawałowej i latem na biesiadzie.

- Wspólnie z zarządem powiatowym organizujemy wyjazdy, rajdy - wymienia Joachim Jelito.

W tym roku planowany jest wyjazd dofinansowany z budżetu gminy Jemielnica w ramach projektu "Młodość w sercu, wigor w ciele - integracja jemielnickich seniorów".

- Pojedziemy na wycieczkę do Nysy, Barda Śląskiego, Złotego Stoku - informuje przewodniczący koła PZERiI.

W środowe popołudnie wszyscy świetnie się bawili. Na stołach nie zbrakło kołacza, napojów i kiełbasek z grilla.

- Zawsze możemy liczyć na sponsorów: Grzegorza Pykę, Pawła Schlensaga, firmę Konstalmet, pomoc wójta gminy Marcina Wycisło i pracowników urzędu - wymienia Joachim Jelito. - Dziękuję wszystkim, którzy pomagali w organizacji biesiady - szczególnie sołtysce Gąsiorowic i paniom z KGW za gościnność i życzliwe przyjęcie.

bea

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 3 Sierpień, 2016 - 15:04

W koncu sie cos zmienia!  W końcu starsi ludzie zaczynają wychodzic sprzed telewizorow pisowskich czy peowskich. Spotkania z innymi ludźmi daje duzo radosci wsparcia jak i co za tym idzie szczescia. A ruch to zdrowie. Brawo Panie Wojcie Senior. 

Odpowiedz