fbpx Rozbudują kanalizację? | Strzelec Opolski

Rozbudują kanalizację?

Rozbudują kanalizację?

Artykuły : 
Numer wydania: 

W gminie Kolonowskie już kilka lat temu zakończono budowę kanalizacji. Podłączono wtedy do sieci wszystkie posesje z wyjątkiem około 30, które zlokalizowane są za daleko od ścisłej zabudowy i poprowadzenie do nich rur było ekonomicznie nieuzasadnione. Sytuacja jednak ciągle się zmienia. Najprawdopodobniej już na najbliższej sesji radni otrzymają do omówienia nowy plan rozbudowy i modernizacji sieci kanalizacyjnej.

 

Zmiany mają dotyczyć ulicy Sobieskiego w Staniszczach Wielkich. W tym miejscu jest już kanalizacja, ale nie poprowadzono jej do kilku stojących w polach domów. Na sesji 30 kwietnia burmistrz Norbert Koston informował, że w miejscu tym ma powstać dom opieki, w którym docelowo ma przebywać 60 podopiecznych. Poza tym przy ulicy będzie też nowy dom jednorodzinny. Te prywatne inwestycje uzasadniają rozbudowę sieci kanalizacyjnej do posesji nr 32.

 

Jednocześnie spółka KGK, zawiadująca siecią kanalizacyjną w gminie, przygotowuje się do modernizacji oczyszczalni ścieków w Staniszczach Małych. Instalacja póki co nie stwarza problemów, ale jej możliwości przyjmowania odpadów płynnych powoli się kończą. Nie może ona też przyjmować osadów z przydomowych oczyszczalni ścieków, które mają zbyt wysokie stężenie zanieczyszczeń i mogłyby zakłócić pracę instalacji.

 

Obecnie trwają badania stanu oczyszczalni, na ich podstawie ma powstać plan rozbudowy i modernizacji obiektu.

 

MM

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Nie ma nadziei dla dworca
Miała być dokumentacja, jest remont
Termomodernizacja droższa
Nie bądź gapa, zbadaj się
Tylko 30 miejsc!
Mistrzowie zawsze próbują

Odpowiedz