fbpx Rowerzystka w szpitalu | Strzelec Opolski

Rowerzystka w szpitalu

Rowerzystka w szpitalu

Artykuły : 
Numer wydania: 
Drugiego października, we wtorkowy poranek, doszło do wypadku na ulicy Kard. S. Wyszyńskiego w Strzelcach Opolskich. Wyjeżdżający zza zakrętu samochód marki Audi A6 zderzył się czołowo z rowerzystką jadącą pod prąd ulicą jednokierunkową. Rowerzystką była 65-letnia mieszkanka powiatu, która została przewieziona do szpitala w Opolu. Policja ustala szczegóły zdarzenia.

Ulica Wyszyńskiego w większej części jest dwukierunkowa. Na jej końcu, ze względu na zwężenie jezdni, można poruszać się jednak pojazdami tylko w jednym kierunku. Nie przeszkadza to jednak dziesiątkom mieszkańców Osiedla Piastów Śląskich i okolicznych domów dojeżdżać tą drogą do pobliskiego marketu lub na działki pod prąd. Powód jest bardzo prosty – to najkrótsza i paradoksalnie najbezpieczniejsza trasa. Gdyby rowerzysta chciał poruszać się zgodnie z przepisami, musiałby wyjechać na ruchliwą ul. Gogolińską.

Wjazd na ul. Wyszyńskiego znajduje się za rogiem otoczonym wysokim murem, więc kierowcy poruszający się zgodnie z przepisami nie widzą, co dzieje się tuż za zakrętem.

Naiwnością byłoby zakładać, że rowerzyści przestaną tędy poruszać się pod prąd. Może więc najlogiczniejszym rozwiązaniem byłoby założenie progów zwalniających, które ograniczyłyby prędkość samochodów? Mimo że teren jest gęsto zamieszkały, a do szkoły podstawowej i przedszkola przechodzi tędy mnóstwo dzieci, kierowcy często przejeżdżają tutaj na pełnym gazie.

Romuald Kubik

Komentarze

Portret użytkownika [
Wysłane przez [ (niezweryfikowany) w 12 Październik, 2013 - 07:22

W opolu takowe właśnie zamontowano i wzbudziły jak zawsze wszystko co nowe wielkie kontrowersje czas pokaże czy to było trafne rozwiązanie .

Odpowiedz