fbpx Rondo zostanie poszerzone | Strzelec Opolski

Rondo zostanie poszerzone

Rondo zostanie poszerzone

Artykuły : 
Numer wydania: 

Rondo na skrzyżowaniu ul.1 Maja i Cementowej w Strzelcach Opolskich zostanie przybudowane. Pomimo że należy do starostwa powiatowego, tym razem to gmina Strzelce Opolskie zajmie się jego poszerzeniem. Jest to część tzw. obejścia Strzelec Opolskich, którego zadaniem będzie skierowanie ciężkiego ruchu z Opolskiej na Cementową i Zakładową. Przypomnijmy, że rondo powstało nie tak dawno, w 2009 roku - już wtedy pisaliśmy, że jest za wąskie i nie mieszczą się na nim duże samochody ciężarowe. Mieszkańcy nawet żartobliwie nazwali je rondem „dla rowerów”. Po interwencji m.in. naszego wydawcy Karola Cebuli i lokalnych przewoźników, poszerzono rondo przez wyłożenie dodatkowego pasa z kostki.

 

Gmina Strzelce Opolskie ogłosiła już przetarg na tę inwestycji. Zakres zamówienia obejmuje w szczególności: likwidację części nasypu na środku ronda i wykonanie w jego miejscu nawierzchni z kostki granitowej, przebudowę wysp dzielących, poszerzenie jezdni na wlotach, przebudowę istniejącego oświetlenia ronda oraz sporządzenie dokumentacji powykonawczej i wykonanie pełnej obsługi geodezyjnej.

 

Miejmy nadzieję, że tym razem rondo będzie bez problemu służyło kierowcom i obejdzie się bez żadnych fuszerek.

 

BB

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Jak dojechać do Kronospanu? Znaki już są
Opolskie bez tajemnic
Czas na wielkanocne ozdoby
Nowy dach
Poświęcają swój czas innym

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 20 luty, 2018 - 16:52

Z tego co wiem to Walczak  nie specjalizuje się  w pracach ktore są do wykonania .  Spyra ? ..to co innego ..on  wszystko zrobi  i  walczyka zatańczy. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 23 luty, 2018 - 16:01

a co z Gogolinska Bursztyno wą  ile jeszcze stłóczek na tym zkrzyrzawaniu by  ktoś tam pomyślał

Odpowiedz