fbpx Rodzinny rajd na Annaberg | Strzelec Opolski

Rodzinny rajd na Annaberg

Rodzinny rajd na Annaberg

Artykuły : 
Numer wydania: 
W niedzielę, 8 września, 41-osobowa grupa jemielniczan wybrała się na coroczny rowerowy rajd rodzinny. Tym razem celem wycieczki była Góra św. Anny.

- Wyruszyliśmy o 9.00 spod szkoły w Jemielnicy – relacjonuje Ewelina Piosek, liderka Stowarzyszenia Odnowy Wsi Jemielnica, które organizowało rajd. – Spędziliśmy piękny dzień na Górze Anny – odwiedzając m.in. bazylikę i muzeum misyjne.

Jemielniczanie za każdym razem wybierają inną trasę. Z siodełka roweru zwiedzają atrakcyjne zakątki powiatu strzeleckiego. I nie ma znaczenia, ile kto ma lat (najstarszy uczestnik tegorocznego rajdu liczył 73 lata, najmłodszy – 10). Ważne, by pedałować w grupie i z dobrym nastawieniem.

JL

Komentarze

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 11 Wrzesień, 2013 - 15:06

Jeśli dobrze się orientuję to najstarszy uczestnik widoczny na zdjęciu ma 64 lata i stoi w pierwszym rzędzie, a gdzie ten, który ma 73?

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 12 Wrzesień, 2013 - 08:00

Zgadza sie na zdjeciu tak ale przeciez wszystkich na zdjeciu nie ma tej pani nie ma wielu innych osob

Portret użytkownika mala1
Wysłane przez mala1 w 13 Wrzesień, 2013 - 11:24

Absurd Wójta Gminy Jemielnica. Dlaczego jesteśmy ludźmi drugiej klasy?

Łaziska młodzież od jakiegoś czasu ubiega się o siatkówkę plażową przy byłej szkole. Inwestycja nigdy nie ruszyła, ze względu na brak środków finansowych. Tymczasem czytamy w gazecie, że ten sam Wójt, który nie miał pieniędzy na siatkówkę plażową do Łazisk, postawił nową siatkówkę na boisku sportowym w Jemielnicy. Jak to jest dla jednych są pieniądze, dla drugich nie? Ta sytuacja by nie była o tyle śmieszna, gdyby nie fakt, że na boisku sportowym w Jemielnicy stała już siatkówka plażowa. Po co więc nowa, jak gmina przecież nie miała pieniędzy czy nie szło jej zmodernizować? Otóż nie, właśnie Pan Wójt przeznaczył tą starą siatkówkę do Łazisk, a w Jemielnicy nową postawił. Po co młodzieży z Łazisk stara siatkówka, jak się nadaje jeszcze do użytku to dlaczego Jemielnica jej sobie nie zostawiła? Jest to przykra sytuacja, a wniosek jest tylko jeden: mieszkańcy Łazisk są ludźmi drugiej klasy.

Ps. Proszono Redakcję Strzelca Opolskiego o poruszenie tej sprawy, jak dotąd jeszcze się nią nie zainteresowali...

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 13 Wrzesień, 2013 - 11:49

"Wyruszyliśmy o 9.00 spod szkoły w Jemielnicy", a o której dotarli na Górę św. Anny? Ciekawi mnie jaka była średnia prędkość grupy.

Odpowiedz