fbpx Rewolucja w radzie! Nie znamy burmistrza | Strzelec Opolski

Rewolucja w radzie! Nie znamy burmistrza

Rewolucja w radzie! Nie znamy burmistrza

Artykuły : 
Numer wydania: 

To nie koniec wyborczych zmagań w gminie Kolonowskie. Obecny burmistrz Kolonowskiego, Norbert Koston, otrzymał żółtą kartkę od mieszkańców. Druga tura wyborów zadecyduje, kto będzie rządził gminą przez najbliższe cztery lata. O stanowisko burmistrza 30 listopada powalczy z nim Joachim Leja, kandydat komitetu Nasza Gmina Kolonowskie. W pierwszej turze Koston zdobył 916 głosów, a Leja 672. Maria Bednorz, trzecia kandydatka, otrzymała 324 głosy.


W radzie gminy Kolonowskie zaszły diametralne zmiany. Mniejszość Niemiecka utraciła większość, którą miała już od kilku kadencji. Teraz gminą będzie rządził komitet Nasza Gmina Kolonowskie, którego ośmiu kandydatów zdobyło najwięcej głosów w swoich okręgach. Wielu radnych z ogromnym stażem nie uzyskało w obecnych wyborach poparcia mieszkańców.


Do rady gminy dostali się z komitetu Nasza Gmina Kolonowskie dotychczasowi radni Rafał Kupke i Mariusz Czupała oraz Józef Klysek, Krzysztof Czupała, Katarzyna Gotwald, Beata Smieszkoł, Joanna Smykała i Janusz Steinert, z Mniejszości Niemieckiej, wieloletni radni Franciszek Klimas i Anna Mróz, dwie startujące z list mniejszości obecne sołtyski: Janina Urbańczyk i Krystyna Bajsarowicz-Spałek oraz Cecylia Widera i Jolanta Kłopotowska, a jedyną radną z komitetu Porozumienie i Dialog została Helena Krasucka.


Radni szóstej kadencji: Katarzyna Muc, Henryk Wałaszek, Maria Poloczek, Gabriela Firlej i Teresa Richter nie dostali się do rady gminy na lata 2014-2018.
MM

Komentarze

Portret użytkownika swiadomy
Wysłane przez swiadomy (niezweryfikowany) w 25 Listopad, 2014 - 14:08

Ale ściema z tym Leją, z Kolbu go przegonili, z Adamtza też, to teraz na gminie ciapła posadka,  LEPIEJ NIECH JEST KOSTON

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Listopad, 2014 - 11:15

Wynik wyborów pokazał wyraźnie,że mieszkańcy chcą zmian! Nie dla p. Kostonia!!! Już za dwa tygodnie zagłosujmy na p. Joachima Leja! To jedyny słuszny wybór, nareszcie znowu nasza gmina będzie przykładem samorządności mieszkańców.  Skończy się kolesiostwo, nie jasne interesy i brak szacunku dla zwykłego, szarego mieszkańca tej Gminy!

30 listopada oddany głos na p. Leje to słuszny i dobry wybór!

 

Portret użytkownika Aleks
Wysłane przez Aleks (niezweryfikowany) w 18 Listopad, 2014 - 20:40

Ten Leja to chyba jakiś bezrobony, pracuje jeszcze w adamcu ?

Bo na stanowisko burmistrza lepiej bezrobotnych nie wybierać.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Listopad, 2014 - 11:27

dla sprawnego funkconowania rady burmistrzem musi zostać LEJA. Kostoń w tym wypadku powodowałby konflikt głosów. Nowych radnych już mamy z większością dla NGK. Wybierzmy więc wszyscy Leję i skończmy z kolesiostwem raz na zawsze.

Portret użytkownika Aleks
Wysłane przez Aleks (niezweryfikowany) w 19 Listopad, 2014 - 17:48

Paru Lejów pracuje już na gminie, Leja zdobył dom handlowy po dawnym GSsie.

Może zakończyć się era kolesów i zacząć era: "rodzina na swoim".
 

Portret użytkownika swiadomy
Wysłane przez swiadomy (niezweryfikowany) w 25 Listopad, 2014 - 14:16

Nie no, wręcz przeciwnie w końcu w przyrodzie musi być równowaga W niedzielę głos NA KOSTUSIA

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Listopad, 2014 - 11:59

Facet z Zawadzkiego bedzie rzadzic w Kolonowskiem, a facet z Tarnowskich Gor bedzie rzadzic w Zawadzkiem...

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Listopad, 2014 - 16:30

Człowieku? Co ty tutaj wypisujesz.... pomyliły ci się pewnie gminy! Orgacki to twój problem, naszym jest Kostoń, więc zajmijmy się każdy swoim..

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Listopad, 2014 - 16:54

Pan Leja pochodzi z Kolonowskiego. Mieszkał w Zawadzkiem. To jest duży plus ponieważ zakończy się obrzydliwa procedura kolesiostwa. A co do pana burmistrza Kostonia, zacytuję klasyka: "temu panu już dziękujemy "

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 19 Listopad, 2014 - 21:59

Teraz już nie mieszka w Zawadzkiem! To gdzie? OBIEŻYŚWIAT. Nigdzie nie zagrzeje miejsca. To samo z miejscami pracy.

 

Portret użytkownika templar
Wysłane przez templar (niezweryfikowany) w 19 Listopad, 2014 - 12:49

Ludzie jesteście śmieszni!!! Najlepiej byłoby gdyby Kostoń został na stanowisku!!! Coś wam ludzie powiem...prezes klubu, który kandyduje na burmistrza w przed dzień wyborów daje drużynie za zwycięstwo pare set złotych do podziału. Przypadek??? Nie sądzę!!! Przez cały rok, ani złamanego grosza zawodnicy nie widzą, poświęcają swoje zdrowie przez cały sezon i nagle Leja stosuje taką zagrywkę. Brawo Panie "Prezesie" Lepiej nie mogłeś tego rozegrać aby zdobyć głosy w wyborach! To jest normalnie śmiech!!! Nie takiego prezesa ten klub potrzebuje i nie takiego burmistrza gminy Kolonowskie!

Portret użytkownika zawodnik klubu
Wysłane przez zawodnik klubu (niezweryfikowany) w 19 Listopad, 2014 - 14:56

Do templara: to jest bardzo klasyczny przykład działania machiny propagandy, której głównym celem jest wprowadzenie ludzi w błąd lub nawet sianie zamętu. Nie wiem po co piszesz takie brednie. Sugerujesz jakoby premia motywacyjna przekazana zawodnikom za pierwszy wygrany mecz od dłuższego czasu miała charakter łapówki? Powyżej zostało już wyjaśnione źródło pochodzenia tych pieniędzy. Powtórzę: pochodzą od prywatnego sposora i obiecane zostały dawno temu w związku ze słabymi wynikami (p.w. premia motywacyjna). Co do Ciebie mniemam iż swoją wypowiedź zbudowałeś w oparciu o niewiedzę całęj sytuacji oraz nieznajomość słów: przekupstwo, czy łapówka. Zarzuty,które sformuowałeś są bardzo poważne. Jednak ich argumentacja jest nieuzasadniona, a wręcz nawet nie istnieje. Dlatego z politowaniem dla Twojej osoby oraz Twych współziomków (współautorów tej wypowiedzi) proponuję do zobaczenia film pt. "Plotka". Może po obejrzeniu wymyślisz kolejną rewelację. P.S. Zagadka zbierz razem słowa pogrubione i określ wypowiedź użytkownika Templar

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 19 Listopad, 2014 - 12:53

Wynik wyborczy w całym powiecie strzeleckim pokazał wyraźnie że ludzie mają juz dosyć nepotyzmy, zadufania, kolesiostwa i forowania "swoich"  Nadszedł czas na zmiany, co wcale nie oznacza rewolucji a wręcz wybory pokazały, że mieszkańcy stawiają na naszą młodzież i chcą się pozbyć tych wszystkich "betonów"  Wynik jest, jaki jest .. a czynnie się do tego przysłużyli ci "nieopmylni przy korycie" , którzy widzą jedynie swoje interesy, myśląc że tylko oni mają rację a reszta ma bezkrytycznie słuchać i robić to co władza każe. Gdyby nie panie sołtyski ze Spóroka i Staniszcz Wielkich nie będące członkiniami MN to wynik byłby dopiero marniutki.Skończyło się p. Kostoń! Te Pana wszystkie pokrętne sprawy wychodzą na jaw..to Bicek, to spółka gminna, to merkur, pkp i inne głupie poczynania jest powodem tej wyborczej porażki!!! Nie chcemy już pana, panie Kostoń! U władzy wcale nie musi być członek MN by wykorzystywane były pieniądze z Uni,by nam się żyło i pracowało lepiej, by szacunek miała władza dla każdego mieszkanieca..Stawiamy na p.Joachima Leja, który jest synem tej ziemi a napewno każdy,powtórzę każdy, bez względu skąd pochodzi i do jakiej społeczności przynależy poczuje się współrządzacym i ważnym mieszkańcem tej Gminy!

Portret użytkownika do Templara
Wysłane przez do Templara (niezweryfikowany) w 19 Listopad, 2014 - 14:21

Chyba  Templar nie było Cie na meczu bo te pięniądze pochodziły od sponsora i byly juz obiecane kilka kolejek do tyłu ,lecz przez naszą nieudolność nie dało sie wygrać meczu!! 

 

Portret użytkownika do Templara
Wysłane przez do Templara (niezweryfikowany) w 19 Listopad, 2014 - 14:21

Chyba  Templar nie było Cie na meczu bo te pięniądze pochodziły od sponsora i byly juz obiecane kilka kolejek do tyłu ,lecz przez naszą nieudolność nie dało sie wygrać meczu!! 

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 19 Listopad, 2014 - 15:46

Pan Kostoń nie ma honoru by podac się do dymisji, idzie w zaparte. Przecież Pan Kostoń zawsze  obarczał winą wszystkich wokół, a nie siebie. Takiego burmistrza nie potrzebujemy.

Za aferę z wodociągiem i podwyżkami wody, dworce PKP gdzie łapę na tym trzyma konserwator zabytków, itp. powinien Pan się sam podać do dymisji  w KGK i w UMiG.

wystarczy spojrzeć na skład nowej rady, sama nowa " młoda krew" - w II turze nie wymieszajmy jej ze "starą zgorzkniałą".  Głosujmy na LEJĘ.

 

Portret użytkownika templar
Wysłane przez templar (niezweryfikowany) w 19 Listopad, 2014 - 16:07

Były obiecane pieniądze na kilka kolejek przed, ponieważ wiadomo było, że zbliżają się wybory!!! Poza tym "Sponsor" działa pod skrzydłami Joachima Leja, wspiera jego kampanię wyborczą!!! Tyle w temacie!!! Mało tego stracił dotychczasową pracę i chce się dostać na stołek bo przecież przez kolejne 4 będą dochody na konto!!! A w moich wypowiedziach nie padły słowa "korupcja", "łapówka".

Portret użytkownika temperówka
Wysłane przez temperówka (niezweryfikowany) w 19 Listopad, 2014 - 18:36

Były obiecane, nie z powodu wyborów, a z powodu sytuacji w jakiej znalazła się drużyna, która nie wygrała spotkania od bodajże 6 czy 7 meczów! Żyj dalej w swoim swiecie, w którym każdy pieniądz widzisz jako łapówke czy kupowanie głosów. Moze i nie powiedziałeś tego wprost, ale dokładnie to miałes na mysli! Więc nie udawaj głupiego. Kontynuując, w gminie potrzeba zmian, zauważyła to również Pani Maria, która miała odwagę i chęci, by postawić się panu K. A ty Templer zastanów sie na drugi raz zanim cos powiesz. Bo lepiej siedzieć cicho i udawać głupiego niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. Pan K. w tej gminie już jest skończony, nie tylko przez swoje brudne układy, które teraz wychodzą na wierzch, ale także przez to, że rosnie nowe pokolenie, mające więcej swiadomości obywatelskiej!

30 listopada pora na zmiany! Wybierzy nowego, uczciwego i sumiennego człowieka!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 19 Listopad, 2014 - 21:05

temperówka - popieram Twoje zdanie i dodam jeszcze w ramach uwagi mały szczegół nt. radnych każdego z kandydatów na burmistrza naszej gminy :

  1.  N.Kostoń "MN"-  kandydaci do rady  MiG Kolonowskie - średnia wieku na liście 51 lat
  2. J.Leja "NGK"- kandydaci do rady MiG Kolonowskie - średnia wieku na liście 37 lat
  3. M.Bednorz "PiD" - kandydaci do rady MiG Kolonowskie - średnia wieku na liście 44 lat

Wniosek:

"rosnie nowe pokolenie, mające więcej swiadomości obywatelskiej!" - to pokolenie właśnie zdobyło większość w radzie, to pokolenie chce zmian , to pokolenie ma nową wizję ukierunkowaną na młodych ludzi- na swoje pokolenie, które jest motorem napędowym w naszej gminie.  Doceńmy ich w tym co dokonali i czego chcą dokonać, pozwólmy im współpracować w całości. Tą całość tworzy Rada Miasta i Gminy Kolonowskie- z większością NGK oraz Burmistrz Joachim Leja.

Tylko taka opcja ma przyszłość.

30 listopada - Joachim Wincenty Leja

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 19 Listopad, 2014 - 21:00

Nie rozumiem podejścia społeczeństwa. Wszyscy korzystają z tego co zrobiła Gmina podczas ostatniej kadencji, a nie mogą oddzielić prywatnych animozji od rzeczywistej oceny osiągnięć. Nawet piłkarze i kibice Unii,którzy krytykują swoich działaczy sportowych i korzystają z ogólnodostępnych obiektów sportowych (zrobionych przez Gminę), nagle zmienili diametralnie swoje podejście. A jeżeli jest prawdą, to co napisano wcześniej,że piłkarze dostali gratyfikację za wygrany mecz (przed wyborami), to wnioski same się nasuwają. Można było z tą zapłatą poczekać do czasów po wyborach, wtedy byłoby to fair play. A tak, to pozostawiam to bez komentarza.

Portret użytkownika Ryszarda
Wysłane przez Ryszarda (niezweryfikowany) w 19 Listopad, 2014 - 22:42

Drodzy mieszkańcy Kolonowskiego! Spójrzcie jak nasze Kolonowskie zmieniło się w ostatnich latach na lepsze pod względem infrastruktury wodociągowej i drogowej, obiektów sportowych, estetyki otoczenia, rozpoczęcia działalności gospodarczej przez nowych przedsiębiorców. Porównajcie naszą gminę chociażby z gminą Zawadzkie czy Dobrodzień, gdzie od lat nic się nie zmienia. Dzięki burmistrzowi Kostoniowi Kolonowskie bardzo się rozwinęło, co widać gołym okiem! Głosowanie na Pana Leję, osobę bezrobotną, której został wypowiedziany stosunek pracy w dwóch kolejnych miejscach pracy, aktualnie bez żadnych perspektyw zatrudnienia i stałego wynagrodzenia jest hipokryzją. Osoba ta szuka jedynie stałego źródła dochodu, jego plan wyborczy to puste slogany, zero konkretów i wizji zarządzania gminą. Nie bez znaczenia pozostaje również wątpliwe ,,ofiarowanie" członkom drużyny piłkarskiej nagród pieniężnych na dzień przed wyborami. Jeśli to nagoda od niezależnego sponsora, to nasuwa się pytanie, dlaczego tak niespodziewanie, po raz pierwszy i to na dzień przed wyborami zdecydował się na taki gest... Mieszkańcy, pomyślcie sami i nie dajcie się zwieść propagandzie!

Portret użytkownika templar
Wysłane przez templar (niezweryfikowany) w 20 Listopad, 2014 - 06:44

Popieram Cię!!! Pieniądze były od "sponsora", który działa pod skrzydłami Leji i wspiera jego kampanię wyborczą!!! Czemu zawodnicy nie dostali premii po meczu z Kup gdzie rozegrali wspaniałe spotkanie?? Wygrali mecz 0:5, pokazali charakter na boisku!!! Jak na dziejszy dzień Kup jest na najlepszej drodze do awansu, liderując w tabeli !!! Dlaczego wtedy nie dostali wunagrodzenia??!! Ewidentnie zamydlił oczy zawodnikom kasą aby zagłosowali na niego!!! Tak nie może być!
 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 19 Listopad, 2014 - 22:50

Cieszmy się że Orgackiego nie ma w Kolonowskiem! Oj prawda, prawda. Gdyby taki cham i niszczyciel zasiadł na stołku w Kolonowskiem to mielibyśmy ucieczkę inwestorów i młodych ludzi do sąsiedzkich gmin. Panie chroń nas przed takimi typami jak Orgacki!

Portret użytkownika ostry ołówek
Wysłane przez ostry ołówek (niezweryfikowany) w 19 Listopad, 2014 - 23:03

Shitstorm zwolenników Lei.

Czytając te wypociny można by pomyśleć, że Gmina Kolonowskie to republika bananowa. "Brudne układy" istnieją w wyobraźni tych, którzy by je chcieli mieć.

Najlepszym zaprzeczeniem tych bredni o "układach" w Gminie są pozyskani w ostatnich latach nowi inwestorzy. Żaden nowy inwestor nie zainwestuje swoich pieniędzy w Gminie która ma złą opinię.

Porównując rozwój gminy Kolonowskie z sąsiednim Zawadzkiem, nawet ta tzw. "młoda krew" powinna dojść do wniosku, że ostatni włodarze Gminy Kolonowskie wykonali kawał dobrej roboty. W skali województwa Gmina Kolonowskie nie ma się czego wstydzić, a jeżeli chodzi o wykorzystanie funduszy unijnych, to Gmina Kolonowskie wraz z jej podmiotami gospodarczymi należy do krajowej czołówki.

Oczywiście nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej, ale doceńmy przynajmniej to co już zostało zrobione.

Wracając do nowego kandydata na burmistrza, to co preferuje Pana Leję na to stanowisko?

Doświadczenie w pracy Gminy - brak.

Pan Leja na pewno nie należy już do "młodej krwi", a reczej do starych układów.

Osiągnięcia zawodowe - brak ( stracił kolejną pracę ).

Perspektywy i pomysły rozwoju Gminy - brak ( slogany pozyskania nowych inwestorów ).

Ta krótka esencja powinna wystarczyć, żeby odpowiedzieć sobie na pytanie, kto jest lepszym kandydatem na Burmistrza Gminy Kolonowskie.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 19 Listopad, 2014 - 23:32

zmiany w Kolonowskiem to nie osobista zasluga samego p.Kostonia czy tez MN! pracowalo na to wiele osob, ktore m.in. pozyskiwaly fundusze unijne. dzialo sie to po prostu za jego kadencji i pewnie tez by sie dzialo, gdyby kto inny byl wlodarzem gminy. 

pozostawanie bez zatrudnienia czy brak doswiadczenia nie moze byc podstawa, by twierdzic, ze bedzie sie zle zarzadzalo gmina - to dopiero mozna ocenic po wyborze Joachima Leja na stanowisko burmistrza. jednak mozna wziac pod lupe poczynania p.Kostonia, czyli wszelkie 'afery' z nim zwiazane, ukladziki i podjete przez niego nierozsadne decyzje, jak np. przejecie pkp w Kolonowskiem i inne tutaj wielokrotnie wymieniane.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Listopad, 2014 - 00:06

Rzeczywiście na zmiany Kolonowskiego miało wpływ wielu ludzi i ich praca. Ale ktoś musiał tym jednak zarządzać i koordynować.A co do pozyskiwania fuduszy unijnych, to trzeba mieć też swój wkład własny. I Gmina dobrze się z tego wywiązywała. Jak również skrupulatnie i perfekcyjnie przygotowywała projekty. A to nie jest taka prosta sprawa. Środki unijne, które włodarze gminy pozyskali, były dla nas, mieszkańcow, dla dobra ogółu i rozwoju gminy, a nie dla nich samych.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Listopad, 2014 - 08:02

mysle, ze zwolennicy p.Joachima Leja, dostrzegaja poprawe w zakresie, o ktorym piszesz i nikt tego nie lekcewazy. Jednak sam/a potwierdzasz, ze sa to zaslugi wielu osob, a nie wylacznie p.Kostonia. Mial szczescie, ze podczas jego kadencji otaczali go tacy przedsiebiorczy i pomyslowi ludzie, ktorzy tworzyli projekty od podstaw i pozniej je realizowali.

Natomiast (!) wybieracjac burmistrza patrzymy na caloksztalt jego pracy, to jest wspolnie z innymi osobami, ale przede wszystkim jego wlasne dzialania i podjete samodzielnie decyzje. Dlatego tez czesto wymieniane sa tutaj jego porazki, bledy i podejrzane zbiegi okolicznosci! O tych (w przeciwienstwie do sukcesow wielu osob-jak projekty UE) nie mowi sie oficjalnie, czasem tylko zrzuca sie za nie odpowiedzialnosc na osoby trzecie...

Z tej przyczyny swoj glos chcemy oddac p.Joachimowi Leja i dac jemu szanse sprawdzenia sie na stanowisku burmistrza - a slusznosc tej decyzji ocenimy w czasie trwania jego kadencji, jesli oczywiscie wygra.

Portret użytkownika Wielbiciel MN i p.K.
Wysłane przez Wielbiciel MN i p.K. (niezweryfikowany) w 20 Listopad, 2014 - 08:31

Witam, ciałem być spokojny, ale w końcu nie wytrzymałem. Chcecie prawdy zwolennicy pana K. to jej dostaniecie:

        1) nowi inwwstorzy w gmienie Kolonowskie: przez długie lata nie było nikogo, aż w Koloniowskiem zaczął działać Kolb - pierwszym wieloletnim dyrektorem tej firmy był Pan Leja. Dzięki jego staraniom przyciągnięto nowych inwstorów (Isostal, który jest członkiem spółki w skład której wchodzi również Kolb) - zasługa p.K i MN............. jesta właśnie taka (żadna)

PODSUMOWANIE: nie przypisujcie zasług Kostoniowi, bo to nie on jest ich ojcem

       2) pracocholicy, którzy mają super pracę. Na pewno wszyscy uwielbiacie swoje prace. Jesteście spełnienii zawodowo, jesteście najważniejszymi sosbami w gminie. Wasze życie jest przepełnione sukcesami zawodowymi. Otóż, ton i styl waszych wypowiedzi sugeruje, że jesteście silnie powiązani z urządem gminy lub istniejącą grupą sprawującą władzę

PODSUMOWANIE: wasze argumenty są podłe i haniebne. Uciekacie się do prymitywnych metod, za które jest mi jako mieszkańcowi wstyd. Aż tak boli jak odrywa się Was od Koryta?

     3) pracownicy urzędu gminy w Kolonowskiem: godz 7.15 panie urzędniczki ze St. Wlk jadą sobie rowerami do pracy (praca zaczyna się o 7, nasze podatki itp, itd). Godz. 12 chdzą sobie po sklepach. Idziesz do urzędu masz problemy z załatwieniem. Mam kontynuować dalej? Proszę bardzo, w urzędzie pracownicy są dosyć "dziwnie" powiązani między sobą relacjami rodzinnymi lubb przyjacielskimi. Przpadek?

PODSUMOWANIE: w urzędzie panuje chaos, i nepotyzm. Pracownicy nie są zatrudniani wg. kompetencji i umiejętności tylko według relacji rodzinnych i przyjacielskich. Nie wymienię konkretnych nazwisk i stanowisk bo wejdę do ula....

       4) wodociągi i infrastrutura drogowa- owszem jest. Zrobione zostało dużo za pieniądze ze środków unii europejskiej. Jakośc w innych miejscowościach też to robią? Ubudźcie się! Nikt nie odbiera tutaj zasług urzędowi gminy tylko, że: niedawno odwołany został prezez KGK w Kolonowskiem w dosyć dziwnych okolicznośiach. Obecny prezez ma powiązania z MN,. która rządziła(!) do niedawna w gminie. Przewodniczącym rady nadzorczej jest pan, którego małżonka jest pracownicą urzędu gminy, a członkiem rady pan Norbert K. dobrze wszystkim znany bur....trz. Zwolennicy tego pana na pewno słyszeli o niedawnym kontrowersyjnym przetargu na działkę inwestycyjną, którą wygrała firm Mer...r ze St. Małych. Przetarg wygrali (dziwna sytuacja bo nie dali najkorzystniejszej w rozumieniu przepisów prawa handlowego oferty). Gmina zobowiązała się zazbroic im działkę m.in. w wodę oraz drogę dojazdową za bardzo dużą sumę pieniędzy (ponad 300 tyś zł). Mało tego pan burmistrz na widok prezesa firmy Mercur staje na baczność.

PODSUMOWANIE: parę rzeczy zrobiono (brawo) jednak za całą resztą kryją sięszrane interesy burmistrz, jego współpracowników oraz lokalnych przedsiębiorców. Proszę nie wmawiać ludziom, że takie coś jest wytworem naszej wyobraźni. Przenosicie urząd do nowej lokalizacji na kolejowej?

         5) klub sportowy unia- skoro uważacie, że sponsor jest silnie powiązany z p.Leją to po co wzięliście rzekome pieniądze? Może za mało Wam dali i dlatego się bulwersujecie? Co Wam dała gmina? Podziwiam prezesa i kilku kompetentnych ludzi, że mają na to wszystko cierpliwość, bo po zachowaniu niektórych to mnie osobiście wścieklizna dopada.

PODSUMOWANIE: mieszanie sportu do polityki i to lokalnej, na tak niskim szczeblu jest poprostu podłe.

Teraz zwracam się do osób, które posądzają p. Leję o przekupianie zawodników zarzuty te są wyssane z palca, ale bardzo poważne. Jeśli myślicie, że możecie kogoś oskarżać bezkarnie to jesteście w wielkim błędzie.

Metody i hasła, wykorzystywane przez niektórych członków tego forum świadczą ewidentnie, że są silnie zniewolone przez burmistrza i MN. Posługujecie sie obrzydliwymi i podłymi hasłami, które świadczą jedynie o braku najmniejszego poczucia wstydu i sumienia. Jeśli tak bardzo boicie się, że was oderwą od waszych koryt to Wam poprostu współczuję. Korzyści jakie czerpiecie z istniejącego układu MN w Kolonowskiem są na pewno na tyle duże, że angażujecie się w wypowiedzi na tym forum. Analizując ton waszych wypowiedzi nakreśliłem sobie wasz obraz: Rzym w I w.n.e.  i cesarz Neron ze swoimi zwolennikami. Z obawy przed utratą władzy spalili całe miasto. Wy miast nie palicie, ale palicie w ludziach poczucie odpowiedzialnosći za gminę i potrzeby dokonania zmian. To jest obrzydliwe, podłowe i prostackie.

Swoją wypowiedź zakończę cytatem: "Głupiec jest jed­nak z cze­goś za­dowo­lony: zaw­sze jest za­dowo­lony z siebie". Taki jest obraz naszej gminy. Może to sie zmieni, jak nie teraz to za kolejne 4 lata. Trzymam kciuki

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Listopad, 2014 - 08:47

I WICE WERSA. dla Wielbiciel MN i p.K. Nikt nie jest ubezwłasnowolniony i ma prawo do wyrażanie swoich opinii. A co do oszczerstw i kłamstw, to właśnie przeciwnicy p.Kostonia stosują nieczyste zagrywki. Może potrzeba, aby ktoś stworzył KODEKS ETYCZNY WYBORCZY??? A co do korzyści płynących z popierania p.Kostonia, to może skierujmy to pytanie do zwolenników p.Leji. Pozostawmy decyzję i wybór ludziom, ale po drodze nie róbmy wszystkim PRANIA MÓZGU! p.Leja nie ma doświadczenia jako samorządowiec i długo będzie musiał go zdobywać. Szkoda,że wcześniej, zanim nie został kandydatem, nie miał z tym nic wspólnego. P. Maria miała nad nim tą przewagę.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Listopad, 2014 - 09:22

NIE TEN OJCIEC KTÓRY SPŁODZIł , ALE KTÓRY WYCHOWAŁ !!!

- KOLB był jednym z ostatnich zakładów powstałych na naszym terenie. I dlaczego p.Leja dalej nim nie kieruje???

-jeżeli wg niektórych pracownicy ,,poluzowali" zasady pracy, to proszę zgłosić to ich przełożonemu

-porównajcie co się robi w ościennych gminach, a u nas...i sami sobie odpowiedzcie

- Unia Kolonowskie- wystarczy posłuchać jak mówią o dokonaniach SWOJEGO prezesa wobec klubu

-Nepotyzm ??? Nie widzę nikogo z rodziny p,Kostonia na stanowisku w Urzędzie GMINY

- itd, itd, itd. Zarzuty postawione ~wcześniej na forum są łatwe do odparcia- BO SĄ BEZPODSTAWNE~~

Portret użytkownika Wielbiciel MN i p.K.
Wysłane przez Wielbiciel MN i p.K. (niezweryfikowany) w 20 Listopad, 2014 - 09:46

Co do nepotyzmu: w urzędzie są zatrudnione osoby, z jednej rodziny. burmistrz to widzi i nic nie robi. Chcesz więcej proszę: stanowisko pana byłego wicemarszałka województwa zostało stworzone za poleceniem p. burmistrza. Facet nic nie robi i kasuje niezłe siano. Problem był już wielokrotnie zgłaszany i odbił się jak od ściany! Mało? Zawodnicy klubu,  którzy krytukąją prezesa mają jeden konkretny cel: chcą mieć płacone za granie! W innych miejscowościach płacą więc droga szeroka, proszę bardzo. Klubu nie stać na płacenie zawodnikom. Nawet gdyby na dłuższą metę to zrobili, nie wytrzyma tego żaden z lokalnych sponsorów. Chceie prrzykłady: Widawa, Krasiejów, Piast Strzelce! Nie masz gościu wiedzy an tyle, aby móc polemizować w tym temacie! Tu nie chodzi już o to czy Pan Leja zostanie burmistrzem czy nie. Dla was ważne jest żeby został Kostoń bo macie tam ładne gniazdko. Krytykowalibyście nawet gdyby w wyborach wziął udział Donald Tusk, Komorowski, Jan Kulczyk czy nawet Angela Merkel. Wam chodzi tylko o wasze stołki, i etaty. Brud, obłuda i wstyd! Już nie macie większości w radzie. Jest mi Was porpostu żal. Politowanie

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Listopad, 2014 - 10:32

Akurat nie mam nic wspólnego z urzędem, ani tam nie pracuję, więc po co te uszczypliwości. Obiektywnie oceniam wykonaną pracę. A co do stwarzanych miejsc pracy, to p. Leja już też obsadza stanowiska po ,,kumotersku" (przynajmniej w wypowiedziach). Gratyfikacje dla Unii, to akurat też temat kontrowersyjny- NAGLE przed wyborami znalazły się pieniądze???

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Listopad, 2014 - 08:35

Nikt nie jest doskonały, a na błędach się uczymy. I jak sam/a piszesz  POPATRZMY WŁAŚNIE NA CAŁOKSZTAŁT!!! Osobiście nie mam nic do p. Leji, ale nie widzę go na stanowisku Burmistrza. Zastanawia mnie jedno. Wiem,że dwa lata temu p. Adamietz był zachwycony tym,że udało mu się pozyskać dla swojego zakładu p. Leję, co się stało,że ten zachwyt minął?  Wychodzę z założenia,że powinni być odpowiedni ludzie na odpowiednich stanowiskach. Dlatego zachęcam do głosowania na OBECNE władze, a p.Joachima widziałbym chętnie na stanowisku prezesa jakiegś dużego zakładu, w którym Jego wiedza i doświadczenie na pewno by się przydały. Może to być i nas w Kolonowskiem. Wtedy skorzystało by na tym wielu.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Listopad, 2014 - 08:47

Czytelniku z 8:02

pisząc: "Natomiast (!) wybieracjac burmistrza patrzymy na caloksztalt jego pracy, to jest wspolnie z innymi osobami, ale przede wszystkim jego wlasne dzialania i podjete samodzielnie decyzje. Dlatego tez czesto wymieniane sa tutaj jego porazki, bledy i podejrzane zbiegi okolicznosci!@" - piszesz o p. Joachimie Leja.

Patrząc na całokształt jego pracy, p. Leja nie nadaje się na nowego Burmistrza.

Pan Leja nie rozpoczął jeszcze pracy jako Burmistrz, a mamy już "... podejrzane zbiegi okoliczności!@" - wypłacając pierwszą premię zawodnikom przed wyborami.

Czytelniku z 8:02 wyciągnąłeś fałszywe wnioski z Twojego wywodu. Jedynym właściwym wnioskiem jest głosowanie na dotychczasowego Burmistrza.

Gmina Kolonowskie ma za dużo do stracenia eksperymentując i dając "szansę" p. Leja. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Listopad, 2014 - 09:30

Czytając te wszystkie wypwiedzi nasuwa mi się tylko jedno skojarzenie.... Kostoń panicznie się boi przegranej w wyborach, angażuje więc całą swoją ferejnę by wychwalała go na tym forum a zarazem uwłaczała drugiemu kandydatowi p. Leji.Jak mówi przysłowie "Tonący się brzytwy łapie" Zasługi Kostonia... ludzie.. wodociągi,kanalizacja w gminie i reszta to zasługa przecież p.Kotysia, nikt mu tego nie odbierze! Panu Kostoniowi to MN uratowała życie, jako pracownik huty Zawadzkie znaczył tyle co referent i gdyby nie MN to dziś byłby już wspomnieniem minionej epoki... Tak p. Kostoń i jego pokrętni zwolennicy czas odejść! Jednak by to zrobić z godnością trzeba mieć jeszcze choć odrobinę honoru!

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Listopad, 2014 - 09:31

Wielbicielu MN i p.K.

lepiej pisać na spokojnie i zastanawiać się nad tym co się pisze.

1. Pan Leja nie pracował jeszcze w Firmie Kolb, jak ta firma rozpoczęła inwestować w Kolonowskiem. Przeniesienie firmy Izostal do Kolonowskiego jest wyłączną zasługą władz Izostalu i aktualnego Burmistrza, który aktywnie wspierał ten pomysł. Zasługa p. Leja .... jest właśnie taka (żadna). Nie przypisuj obcych zasług p. Leja.

2. Co Ty tutaj bredzisz?

3. Tacy niestety są urzędnicy i p. Leja tego też nie zmieni.

4. PODSUMOWANIE: parę rzeczy zrobiono (brawo) - i tu się zgadzam. Poza tym Burmistrz powinien wspierać lokalnych przedsiębiorców - takim tylko sposobem pozyska nowych inwestorów.

5. PODSUMOWANIE: mieszanie sportu do polityki i to lokalnej -  i tu  się rónież zgadzam, jest nie na miejscu, a wypłacanie premii w takim czasie pozostawia przynajmniej nieświeży posmak. 

Portret użytkownika Wielbicielu MN i p.K.
Wysłane przez Wielbicielu MN ... (niezweryfikowany) w 20 Listopad, 2014 - 09:51

Boli Was to, że ktoś Wam rzuca zarzuty prosto w twarz. Nie macie obrony. Znasz tylko tyle co Ci powiedziano. Zasługa pana Kostonia? Tak po Twoim tonie wypowiedzi mniemam, że jesteś chyba pracownikiem urzędu gminy. Ratujcie się kto może. Co do Isostalu to niech pan burmistrz wypowie się dlaczego tak aktywnei wspierał przenosiny? Proszę powiedzieć.....

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Listopad, 2014 - 18:15

Nic nie boli!

Nie jestem w sądzie, żeby sie bronić. Nie jestem również z urzędu.

Jeżeli masz coś do powiedzenia o Izostalu, to powiedz. Ale nie insynuuj jak Jarek K.

Portret użytkownika Wielbiciel MN i p.K.
Wysłane przez Wielbiciel MN i p.K. (niezweryfikowany) w 20 Listopad, 2014 - 09:51

Co do nepotyzmu: w urzędzie są zatrudnione osoby, z jednej rodziny. burmistrz to widzi i nic nie robi. Chcesz więcej proszę: stanowisko pana byłego wicemarszałka województwa zostało stworzone za poleceniem p. burmistrza. Facet nic nie robi i kasuje niezłe siano. Problem był już wielokrotnie zgłaszany i odbił się jak od ściany! Mało? Zawodnicy klubu,  którzy krytukąją prezesa mają jeden konkretny cel: chcą mieć płacone za granie! W innych miejscowościach płacą więc droga szeroka, proszę bardzo. Klubu nie stać na płacenie zawodnikom. Nawet gdyby na dłuższą metę to zrobili, nie wytrzyma tego żaden z lokalnych sponsorów. Chceie prrzykłady: Widawa, Krasiejów, Piast Strzelce! Nie masz gościu wiedzy an tyle, aby móc polemizować w tym temacie! Tu nie chodzi już o to czy Pan Leja zostanie burmistrzem czy nie. Dla was ważne jest żeby został Kostoń bo macie tam ładne gniazdko. Krytykowalibyście nawet gdyby w wyborach wziął udział Donald Tusk, Komorowski, Jan Kulczyk czy nawet Angela Merkel. Wam chodzi tylko o wasze stołki, i etaty. Brud, obłuda i wstyd! Już nie macie większości w radzie. Jest mi Was porpostu żal. Politowanie

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Listopad, 2014 - 09:59

Masz rację większośc inwestycji rozpoczął p. Kotyś a będąc marszałkiem wspomagał gminę! Kostoń natomiast jedynie korzystał z już wytyczonej drogi i z pracy p. Kotysia. Gdybym miał wybierać to między tymi dwoma panami postawiłbym na p. Kotysia. To człowiek sukcesu, Kostoń to tylko mizerna jego namiastka, która chciałaby mu dorównać. Kotysiowi nikt nie zarzucał jakichś tam pokrętnych interesów z biznesem, był tym człowiekiem, który pozyskał unijne środki. A Kostoń to osoba od bla,bla... i to głównie nie na temat, choć to normalne...skoro się jest marnym gospodarzem!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Listopad, 2014 - 10:36

P. Kotyś wytyczył drogę, ale jego zastępcą był wtedy właśnie p,Koston i razem pracowali. I nie umniejszał zasług poprzednika, tylko rozsądnie korzystał z raz, dobrze obranej, strategii rozwoju Gminy. A mógł to zaprzepaścić.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Listopad, 2014 - 10:28

Koston narobił złej krwi w samym Stowarzyszeniu MN, jakby zapytać to jedynie członkowie z Kolonowskiego chociaż i nie wszyscy mają dobre zdanie o tym panisku! Nie słucha nikogo i z nikim się nie liczy! On najmądrzejszy, najbardziej oczytany, wrzechwiedządcy wie najlepiej! To arogant, zapatrzony w siebie! Może jak odejdzie, znowu nasze stowarzyszenie będzie normalnie działać i zaczną się do niego garnąć młodzi ludzie!

Portret użytkownika mieszkaniec
Wysłane przez mieszkaniec w 20 Listopad, 2014 - 11:21

Dla Fosowskiego ani Kotys ani Koston nie zrobili nic.Fosowskie zostalo zapomniane przez 41 lat.Ale wazne ze zostalo polaczone z kolonowskiem i Kolonowskie otrzymalo prawa miejskie.Wstyd!

Portret użytkownika Dobry Obserwator
Wysłane przez Dobry Obserwator (niezweryfikowany) w 20 Listopad, 2014 - 13:03

Szanowni czytelnicy,

otóż to, nawiazujac do wspaniałej współpracy obecnego burmistrza ze swoim elektoratem , chciałabym dodac, ze dnia 8 listopada 2014 roku odbyło sie podsumowanie roku i dokonań obecnego burmistrza.

Odbyło się ono nie dla wszystkich mieszkanców gminy, jak to powinno mieć miejsce, ale tylko i wyłącznie dla wybranej elity przyszłych wyborców (w tym: większość pracowników i prezesów  firmy Mercur). Na dodatek data i czas tego pokazu "dobra i obfitosci dokonań burmistrza" miały miejsce na krótko przed wyborami. -jeden z pomysłów burmistrza (nieczystych zagrań) na pozyskanie wyborców w kampani wyborczej kosztem pieniedzy podatników.

Szanowni czytelnicy, tak więc nasuwa sie pytanie, kto organizuje podsumowanie roku 2014-ego na dwa miesiace przed końcem tegoż to roku? Nie powinno sie ono własnie odbyć z datą np. styczeń 2015 albo z końcem grudnia br.

Dlaczego to spotkanie, skoro było tylko dla wąskiej elity, zostało zorganizowane za pieniadze z naszych wspólnych podatków?

Dlaczego nie zostali zaproszeni wszyscy przedsiebiorcy, nawet ci najmniejsi z gminy Kolonowskie, którzy prowadzą działalność gospodarczą? A tylko wyłacznie faworyzowani mieszkańcy gminy...

Czy waszym zdaniem, szanowni czytelnicy, takie posunięcie, było uczciwym wobec pozostałych kandydatów na burmistrza? Moim zdaniem, to było najbardziej nieczyste zagranie u schylku kadencji N.K.... nie mam wątpliwości co do nieuczciwosci zagrań N.K. i sugerowanych w poprzednich artykułach szczególnych powiązań burmistrza z firmą Mercur! (temat: działka przy ulicy Zakładowej, wodociąg na ul. Zakładowej, i kilka innych tematów...)

Jak sądzicie, o ile N.K. uszczupił budżet gminy (nasze współne pieniądze!!!!!), organizując to spotkanie dla swojej wąskiej świty?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Listopad, 2014 - 13:56

Wielbicielu MN i p.K.

powtarzając ciągle te same fanaberie i insynuacje nie staną się one prawdziwe. Widocznie przejąłeś strategię z "wielkiej polityki": Kłamstwo powtarzane 1000 razy staje się prawdą.

I dla Twojej informacji nie jestem pracownikiem urzędu gminy, ale znam dobrze obydwu kandydatów. Dlatego aktualnie nie ma alternatywy do obecnego Burmistrza.

Portret użytkownika Czytelnik z 8:02
Wysłane przez Czytelnik z 8:02 (niezweryfikowany) w 20 Listopad, 2014 - 14:37

Szanowny Czytelniku z 8:47

moj komentarz jest obiektywna ocena sytuacji i na nikim nie wymuszam aby podzielal moje zdanie. szanuje, ze masz inne i milo gdyby to dzialalo tez w druga strony. jednak przekrecasz moje slowa i probujesz wmowic, ze nie porafie wyciagac logicznych wnioskow...

wedlug Ciebie p. Leja sie nie nadaje na burmistrza, a ja uwazam, ze warto mu dac szanse - kazdy kiedys zaczynal i nie mial doswiadczenie, nawet p.Koston i takze w jego przypadku byl to pare lat temu, jak to nazywasz, eksperyment. w Twojej ocenie byl to eksperyment udany, my mamy co do tego watpliwosci, ale nie mozesz z gory zakladac, ze p.Leja sie w tym stanowisku nie sprawdzi, dopoki sie o tym realnie nie przekonasz.

Portret użytkownika Czytelnik z 8:47
Wysłane przez Czytelnik z 8:47 (niezweryfikowany) w 20 Listopad, 2014 - 16:59

Drogi czytelniku z 8:02,

z jedną rzeczą na pewno się nie zgadzam. Pan Kostoń przejmując stanowisko Burmistrza posiadał doświadczenie pracy w urzędzie, bo pracował kilka lat u boku p. Kotysia. Kandydat bez doświadczenia (p. Leja) będzie potrzebował kilku miesięcy jak nie lat na wprowadzenie na stanowisku Burmistrza, a na to po prostu szkoda pieniędzy podatnika.

Jedno mnie zastanawia: Dlaczego ktoś, nie mający doświadczenia i zielonego pojęcia pcha się do takiej pracy?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Listopad, 2014 - 18:02

Co pokazać?

To co pokazał z doświadczeniem u Adamca?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Listopad, 2014 - 17:26

Ale Kostoń może marnować pieniądze ? to Cię nie boli ?  dodaj sobie te kwoty ktore za swojej kadencji zmarnował Kostoń - ładne bańki na kalkulatorku Twoim wyskoczą.

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Listopad, 2014 - 18:23

Znaczy,że Kostoń zdobył  doświadczenie to ma juz rządzić do końca świata? premier zapowiedziała kadencyjność ( max 2 ), więc mi tu nie wciskaj tych bzdur..  Jak przyszedł do gminy to był zielony i naiwny jak małe dziecko..by zdobyc doświadczenie potrzebował 16 lat...bo policz jak ma teraz 50 to w 1998 miał ile? jakie zajmował stanowiska w hucie? Wielu z nim w tych latach pracowało i wie co sobą reprezentował...  Leja bynajmiej piastował kierownicze stanowiska, więc napewno potrafi zarządzać, o tym mogą powiedzieć ci co z nim przez lata pracowali i nadal go szanują i popierają!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Listopad, 2014 - 19:17

Właśnie sam poparłeś,że p.Kostoń ma doświadczenie zdobyte przez 16 lat. A co p.leji, który [iastował kierownicze stanowiska, to dlaczego TAK KRÓTKO JE PIASTOWAŁ??? Nie przestaję szanować p.Leję,ale niech każdy zajmnie się tym co potrafii. P,Leja byłby dobrym kierownikiem zakładu, mógł starować do rady gminy lub powiatu, aby zdobyć doświadczenie i w następnych wyborach wykaać się kompetencjami.

Portret użytkownika FAN
Wysłane przez FAN (niezweryfikowany) w 20 Listopad, 2014 - 18:36

LECH WAŁĘSA-"W latach 1961–1967 pracował jako elektryk (samochodowy i ciągnikowy) oraz konserwator urządzeń elektrycznych w Państwowym Ośrodku Maszynowym w Łochocinie. Od 1963 do 1965 odbywał ponadto zasadniczą służbę wojskową[6] w jednostce wojskowej w Koszalinie[2]Elew Szkoły Podoficerów i Młodszych Specjalistów Wojsk Łączności nr 10 w Świeciu którą ukończył ze stopniem kaprala[8]. W dniu 30 maja 1967 złożył podanie o pracę w Stoczni Gdańskiej im. Lenina, a już 2 czerwca został zatrudniony jako elektryk okrętowy[9]."(Wikipeia)

GDZIE TU BYŁO DOŚWIDCZENIE PYTAM SIE WSZYSTKICH "MĄDRYCH"????

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Listopad, 2014 - 19:43

Super porównanie!

Lech Wałęsa - Joachim Leja

Joachim Leja for President!

Norbert Koston na Burmistrza!

Portret użytkownika Dobry Obserwator
Wysłane przez Dobry Obserwator (niezweryfikowany) w 20 Listopad, 2014 - 19:56

Szanowni czytelnicy,

otóż to, nawiazujac do wspaniałej współpracy obecnego burmistrza ze swoim elektoratem , chciałabym dodac, ze dnia 8 listopada 2014 roku odbyło sie podsumowanie roku i dokonań obecnego burmistrza.

Odbyło się ono nie dla wszystkich mieszkanców gminy, jak to powinno mieć miejsce, ale tylko i wyłącznie dla wybranej elity przyszłych wyborców (w tym: większość pracowników i prezesów  firmy Mercur). Na dodatek data i czas tego pokazu "dobra i obfitosci dokonań burmistrza" miały miejsce na krótko przed wyborami. -jeden z pomysłów burmistrza (nieczystych zagrań) na pozyskanie wyborców w kampani wyborczej kosztem pieniedzy podatników.

Szanowni czytelnicy, tak więc nasuwa sie pytanie, kto organizuje podsumowanie roku 2014-ego na dwa miesiace przed końcem tegoż to roku? Nie powinno sie ono własnie odbyć z datą np. styczeń 2015 albo z końcem grudnia br.

Dlaczego to spotkanie, skoro było tylko dla wąskiej elity, zostało zorganizowane za pieniadze z naszych wspólnych podatków?

Dlaczego nie zostali zaproszeni wszyscy przedsiebiorcy, nawet ci najmniejsi z gminy Kolonowskie, którzy prowadzą działalność gospodarczą? A tylko wyłacznie faworyzowani mieszkańcy gminy...

Czy waszym zdaniem, szanowni czytelnicy, takie posunięcie, było uczciwym wobec pozostałych kandydatów na burmistrza? Moim zdaniem, to było najbardziej nieczyste zagranie u schylku kadencji N.K.... nie mam wątpliwości co do nieuczciwosci zagrań N.K. i sugerowanych w poprzednich artykułach szczególnych powiązań burmistrza z firmą Mercur! (temat: działka przy ulicy Zakładowej, wodociąg na ul. Zakładowej, i kilka innych tematów...)

Jak sądzicie, o ile N.K. uszczupił budżet gminy (nasze współne pieniądze!!!!!), organizując to spotkanie dla swojej wąskiej świty?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Listopad, 2014 - 20:40

Powtarzasz się.

Najpierw pozamiataj na swoim podwórku (premie dla zawodników?), a później zabieraj się za innych.

Jeżeli styl postów "nowego pokolenia" zarządców Gminy ma być odzwierciedleniem ich pracy, to biada tobie Gmino przez następne lata. Zawadzkie pozdrawia!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Listopad, 2014 - 21:25

do Czytelnik 20:40 "

w Twoim poście jest tyle agresji, że Twoje słowa aż drżą ze złości na moim ekranie...

Prawda boli co ?

Twoja agresja i złość potwierdza moje słuszne spostrzeżenia. Dziękuję.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Listopad, 2014 - 22:16

Agresja?

Chyba pomyliłeś posty.

To są Twoje "... słuszne spostrzeżenia.", a ja już myślałem, że opierasz Twój powtórzony post na faktach.

Portret użytkownika Wielbiciel Mn. i p. Kostonia
Wysłane przez Wielbiciel Mn. ... (niezweryfikowany) w 20 Listopad, 2014 - 22:18

Ludzie, jak czytam te wszystkie brednie co wypisujecie to jest mi poprostu was żal. Który z was filozofów zna szczegóły pracy p. Leji. w Kolbie albo u adamca? Powtarzacie to co gdzieś uslyszeliscie. To jest chamstwo. Po co robić druga turę? Po co ten cały cyrk? Zostawcie Kostonia na kolejnych 20 lat. Reszta młodych wyjedzie i zostaniecie sami tam. Koryto już na was czeka. Pochodzę z Kolonowskiego, wychowałem się tam ale teraz jest mi wstyd. Podłości z waszych ust nigdy za wiele. Powtórzę to jeszcze raz z panem wszym kostoniem nawet Tusk nie miałby szans. Wstyd, zakończcie tę dyskusję, dajcie fotel kostoniowi i Szmandrze
Kostoniowskie śmiecie nóż wbilibyscie własnym rodzicom tyle jesteście wszyscy warci nic. A sprawa dociera coraz dalej w naszym województwie. A co niech ludzie wiedzą

Portret użytkownika Ryszarda
Wysłane przez Ryszarda (niezweryfikowany) w 20 Listopad, 2014 - 22:35

Dyskusja na tym forum przerodziła się niestety w pyskówkę poniżej pewnego poziomu... Cóż- brak racjonalnych argumentów zwolenników Pana Leji zmusza ich do użycia słownej agresji. Będę głosować na burmistrza Kostonia i chcę podkreślić, że nie pracuję w Urzędzie (jak to sugerują niektórzy, niemający lepszych argumentów) i nie mam tymbardziej żadnych powiązań z Mniejszością Niemiecką. Jestem spokojną mieszkanką Kolonowskiego i dobrym obserwatorem otaczającej nas rzeczywistości... Zachęcam wszystkich do posiadania własnego zdania i nie uleganiu absuerdalnej propagandzie!

Pozdrawiam

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Listopad, 2014 - 08:18

To nie rozumiem pani oburzenia..? No chyba, że p.Kostoń to pani krewny, sąsiad a może ma z panią jakieś inne powiązania.. Dla mnie i dla wielu czas Kostonia już minął!Teraz, co pokazały te wybory( 8 radnych NGK) to wyraźny sygnał czego chcą mieszkańcy, a chcą zmian.. Nie widzę więc powodu by pani czy inni używali dziwnych porównań i zwrotów by ukazać p. Leję w złym świetle. 30 listopada mieszkańcy zdecydują czy chcą zmian ,czy dają ponownie mandat zaufania osobie, która podejmuje nie do końca mądre decyzje a i powiązania z miejscowym biznesem są nie bardzo przejrzyste. To wszystko przecież skutkuje uszczupleniem gminnej kasy a to się wiąze z brakiem wystarczających  środków na drogi, kulturę i ogólnie wizerunek naszej miejscowości.

 

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Listopad, 2014 - 10:06

Stare slogany, brak argumentów. O tym czy czas p. Kostonia minął zadecydują wyborcy.

P. Leję nie trzeba ukazywać w złym świetle, wystarczą fakty (których nie będę ponownie powtarzał). Ilu nowych sponsorów i jakie środki zorganizował p. Prezes dla Unii (nie licząc środków Gminy)? Takie same są jego możliwości w pozyskiwaniu nowych inwestorów dla Gminy.

Uszczuplenie kasy gminy nastąpi dopiero przez wybór niedoświadczonego i niekompetentnego kandydata. 

Portret użytkownika Wielbiciel MN i p.K.
Wysłane przez Wielbiciel MN i p.K. (niezweryfikowany) w 21 Listopad, 2014 - 10:19

Znowu ktoś miesza sport w politykę. Piszecie głupoty, a nie macie pojęcia. Jaki jest wkład gminy w to wszystko? Przepraszam pana Kostonia bo to przecież człowiek instytucja. Zwolnić cały urząd zostawić Kostonia.

 

P.S. Tak na marginesie, gdybyśmy wypisywali brednie nikt by na nie nie odpowiadał. A zainteresowanie jest spore. Większość ludzi krytykujących p. Leję i wypowiadających się na tym forum to bliskie otoczoczenie obecnego (na szczęście powoli upadającego) obozu władzy skupionego wokół wszechmocengo i niezastąpionego p. Kostonia. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Listopad, 2014 - 11:04

To nie jest mieszanie sportu z polityką, a zwykłe pytanie jakimi kompetencjami wykazuje się kandydat Leja w innej dziedzinie życia społęcznego. Takie pytanie jest chyba dozwolone?

A tak na marginesie nie jestem związany z bliskim otoczeniem p.Kostonia, ani z "upadającym obozem władzy" (Twoje pobożne życzenie).

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Listopad, 2014 - 14:16

Koło fontanny w centrum jest miejsce na jego pomnik- może postawmy mu tam posąg z brązu z jego wizerunkiem. Składajmy mu kwiaty , ukłony jak co dzień będziemy go mijać idąc do apteki albo do Polo.

Miejsce jest idealne, są ławki można przysiąść i popatrzeć na wodę, zrelaksować się a przy okazji oddać hołdy na cześć  cyt.  "wszechmocengo i niezastąpionego p. Kostonia." ?

co o tym sądzicie ?

Portret użytkownika Mariola
Wysłane przez Mariola (niezweryfikowany) w 21 Listopad, 2014 - 17:47

Mam lepszy pomysł dla NGK- zbudujcie w parku pomnik-fontanne lejącego Leję (z ciu....kiem. na wierzchu)- jeden z nowych radnych NGK ma spore doświadczenie w branży ogrodowej więc będze super.

Portret użytkownika ...
Wysłane przez ... (niezweryfikowany) w 21 Listopad, 2014 - 20:42

Nie uważasz, że to już lekka przesada? Gówniarstwo. Jesteś w ogóle pełnoletni/pelnoletnia? Bo jeśli tak - świat schodzi na psy. Współczuję Twoim rodzicom, bo muszą naprawdę się za Ciebie wstydzić w życiu. Może lepiej z takim poziomiem daruj sobie swój głos w wyborach? Nikomu nie zależy na takim chamstwie. 

Portret użytkownika Aleks
Wysłane przez Aleks (niezweryfikowany) w 21 Listopad, 2014 - 17:35

Niestety argumentów za Leją brak.

Gdyby Leja był taki dobry pracowałby w Kolbie albo w Adamcu.

Może dobry był w starym komunistycznym zakładzie-hucie bo umiał drzeć ryja na ludzi, ale w nowoczesnych zakładach poznali się na nim i Ahim jest bezrobotny.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Listopad, 2014 - 18:27

Wystarczy, że chcemy zmian i to jest najważniejsze. Nie chcemy, żeby burmistrzem został po raz kolejny pan Koston, bo widzimy, co robił źle. Nie potrzeba więc żadnych innych argumentów, by poprzeć kandydaturę pana Leji. A zwolennicy pana Kostonia nie mogą tego negować i próbować na siłę zmieniać naszego stanowiska. Nie ma sensu powtarzać ciągle, że "brak nam argumentów" - wystarczającym argumentem jest przecież CHĘĆ ZMIANY obecnego burmistrza.

A każdy głosuje i tak jak chce.

Portret użytkownika Aleks
Wysłane przez Aleks (niezweryfikowany) w 21 Listopad, 2014 - 18:54

Chyba kończyliście jakieś dobre szkoły policyjne

".........

Nie matura a chęć szczera uczyni z Ciebie oficera

...."

A tak na serio jeden z NGK zrobił nieły bur...el w banku, na szęcie wyleciał z pracy na zbity pysk,

podobnie jak jego bezrobotny idol.

niestety taka jest prawda tyle warte Wasze chęci.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Listopad, 2014 - 19:16

przykry i żałosny  jest sposób walki kolesi kostonia o utrzymanie jego stanowiska.

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Listopad, 2014 - 20:42

Sorki.

Jaką bronią walczysz od takiej zginiesz!

Portret użytkownika ...
Wysłane przez ... (niezweryfikowany) w 21 Listopad, 2014 - 20:47

Niedobrze się robi, jak się to wszystko czyta. Taka mała mieścinka, a tyle jadu i zazdrości. Co Was to obchodzi, gdzie ktoś pracuje i gdzie mieszka? Czy wasze życie jest aż tak nudne, żeby wchodzić w butach w czyjesz? Głosujcie na kogo chcecie, ale na miłość boską - zamknijcie się. Bo to, że sprawiacie przykrość zarówno Panu Kostoniowi, jak i Panu Lei, to jedna sprawa. Ale niektóre Wasze komentarze są na poziomie gimnazjum. A w tym wieku jeszcze nie można głosować.

Portret użytkownika Aleks
Wysłane przez Aleks (niezweryfikowany) w 21 Listopad, 2014 - 21:00

Nie dobrze jak ktoś nie wie na czym polega demokracja i się wymądrza.

Demokracja polega między innymi na tym, aby dowiedzieć się jak najwiecej o kandydach na których się głosuje i wybrać najlepszych-od tego bardzo wiele zależy. Uczą tego już w gimnazjum, niestety stare matoły o tym nie wiedzą i jesze wzywają litość boską.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Listopad, 2014 - 21:08

Demokracja to prawo wyboru! Uszanujcie więc to ! A czy Kostoń czy Leja zdecydują wyborcy , a nie ci którzy tu opluwją się wzajemnie!

Portret użytkownika ...
Wysłane przez ... (niezweryfikowany) w 21 Listopad, 2014 - 21:09

"Mam lepszy pomysł dla NGK- zbudujcie w parku pomnik-fontanne lejącego Leję (z ciu....kiem. na wierzchu)- jeden z nowych radnych NGK ma spore doświadczenie w branży ogrodowej więc będze super."

 

Czy to można nazwać demokracją czy to już zwykłe chamstwo i dziecinada? Można wypowiadać się na temat osób, które startują na stanowisko urzędnicze, owszem. Trzeba się z tym liczyć. Ale jest pewna granica, która świadczy o tym, czy ktoś jest dobrze wychowany czy nie. I nie ma to nic wspólnego z demokracją. 

Portret użytkownika Aleks
Wysłane przez Aleks (niezweryfikowany) w 21 Listopad, 2014 - 21:19

Jeżeli ktoś wypowiada się źle o Kostoniu to demokracja(jest mail opomniku Kostonia poszukaj proszę) ?

Natomiast jeżeli ktoś źle wypoiada sięo Lei to chamstwo ?

Mój wniosek NGK=mentalność Kalego - taka powieść "W pustyni i w puszczy"

Portret użytkownika ...
Wysłane przez ... (niezweryfikowany) w 21 Listopad, 2014 - 21:33

A czy komentarz o pomniku dla Pana Kostonia jest również na tak niskim poziomie? NIE. Jest jedynie ironiczny.

Nieważne kogo z Panów obrażają te komentarze, ale zwyczajnie obrażają. I tego nie powinno być. Ludzie się podniecają tymi wyborami, jakby Kolonowskie było w centrum świata. Swoją opinię trzymajcie dla siebie, a jeśli chcecie demokrację, to nie zapominajcie o szacunku dla drugiego człowieka. Bo to jest zwykłe gówniarstwo i ludzie, którzy wyrażają się w taki sposób, nie powinni w ogóle głosować. Poziom: zero.

Portret użytkownika Aleks
Wysłane przez Aleks (niezweryfikowany) w 21 Listopad, 2014 - 22:06

 

Przeanalizowałem

1.Obydwa posty są głupie-co do tego nie ma wątpliwości.

2.Niestety pierwszy post to nabijanie się Kostonia i zapytanie "co o tym sądzicie ?"

3. Drugi post to nabijanie się z Lei które jest odpoiedzią na nabijaie się z Kostonia.

4.Nie było by głupiego postu o Lei gdyby nie było głupiego postu o Kostoniu.

Jeżeli ktoś pragnie szacunku itd itd no niech nie wyjeżdza z głupimi tekstami, bo ktoś może równio głupio, albo jeszcze bardziej głupio odpowiedzieć.

Jedyna korzyść tej dyskusji to pokazanie mentalności zwolenników Kalego jednego z kandydatów:

"głupie posty na Kostonia to subtelna ironia"

"głupie posty Leje to chamstwo i niski poziom"

Proponuję żeby zwolennicy p.Lei podeli jakieś argumenty żebym mógł na niego zagłosować.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Listopad, 2014 - 22:19

"głupie posty na Kostonia to subtelna ironia, 

głupie posty Leje to chamstwo i niski poziom"

 

Taka jest prawda i to świadczy tylko o tym, co reprezentują sobą zwolennicy Pana Kostonia, wypowiadając się w ten sposób. Nie wszystko można usprawiedliwość uszczypliwością i odpowiedzią na ironiczny komentarz. Bo według mnie to była gruba przesada, nie do zaakceptowania. 

Znam zarówno Pana Kostonia, jak i Pana Leję. I ja głosuję na Pana Leję. Tyle w tym temacie. Nie będę Cię przekonywać co do swoich racji.

Portret użytkownika Aleks
Wysłane przez Aleks (niezweryfikowany) w 21 Listopad, 2014 - 22:35

A ja jestem ciągle nie zdecydowany, o p.Kostoniu wiem bardzo dużo, szkoła, drogi,kanalizacja itd itd. Wszedłem formu chciałem się czegoś dowiedzieć o p.Lei a tu tylko potrafią najeżdżać na p Kostonia i prawić wątpliwej klasy moralitety. Zero argumetów.

Ale nie tracę nadzei iż znajdzie się na forum zwolennik p.Leji który który będzie umiał przedstawić rzeczowe argumenty.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Listopad, 2014 - 23:15

Kto ma wątpliwości na kogo głosować niech osobiście pogada z Leją i z Kostonem i niech każdy sam się przekona na kogo warto głosować.
Chcesz być wysłuchany czy zagadany?
Chcesz się poczuć jak człowiek czy jak bałwan?
Chcesz być traktowany na równi czy traktowany jak podnóżek?

Ja będę głosować na p. Joachima!

Portret użytkownika Ciekawygosc
Wysłane przez Ciekawygosc (niezweryfikowany) w 22 Listopad, 2014 - 12:51

Szanowni Państwo,

oto kilka argumentów za p. Joachimem a nie za p. Kostoniem (którego bardzo szanuję jako człowieka):

- człowiek poza układem gminnym oraz mniejszości niemieckiej - może wymagać np. od dyrektora BICEKU oraz KGK - którzy zostali powołani w bardzo dziwnych okolicznościach - a sam dyrektor BICEKU nic nie robi i dostaje za to sowitą pensję, całą robotę wykonują podwładni, zresztą w ostatnim czasie trudno było zastać go w pracy ze względu na wybory...burmistrz na takie zachowanie nie reaguje i zachowuje się jakby nigdy nic, zresztą ma związane ręce (jest członkiem MN)....sytuacja odnosi się także do pozostałych pracowników gminy (nie wszystkich), którzy niestety zaczynają dzień od kawy i których w trakcie dnia możemy spotkać w sklepach...za taką sytuacje ponosi odpowiedzialność burmistrz...p. Joachim nie ma doświadczenia samorządowoego, ale wie jak zarządzać przedsiębiorstwem, jest szansa (naturalnie nie pewność) iż wprowadzi owe standardy do skostniałej jednostki gminnej (co jak co, rodzinnej firmy...)...

- stosunek obecnego burmistrza do mieszkańców w trakcie ostatnich lat kolosalnie się zmienił na niekorzyść...jeśli ktoś byl na zebraniach, to wie że burmistrz traktuje ich jak ciemnogród nie odpowiadając na pytania, bądź odpowiadając ironicznie...proszę mi wierzyć niektóre odpowiedzi nie są godne człowieka na takim stanowisku...p. Joachim w tym kontekście jest człowiekiem konkretnym i otwartym - zachecam do rozmowy z samym zainteresowanym - przekonacie się Państwo.

 

- niestety układy p. Kostona w przedsiębiorstwach lokalnych też nie są transparentne, mimo wielkich sukcesów sciągania inwestorów do gminy - patrz przykład firmy Mercur i p. Szmandry...tutaj przewaga p. Joachima, ze względu na doświadczenie w branży oraz kontakty

 

To tylko kilka przykładów które mi się nasunęły. Wybóra należy do Państwa, bardzo proszę o mniej emocji a więcej ratio. Pzdr.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Listopad, 2014 - 15:59

Racjonalnie "nie" dla p. Lei!

Nikt nie jest nieomylny. Również p. Burmistrz Kostoń nie. Jeżeli były jakieś nieprawidłowości, to proszę je konkretnie wymienić, an nie snuć teorii spiskowych i manipulować wyborców. To do niczego nie prowadzi. Nowi radni NGK będą mieli szerokie pole do popisu kontrolując Burmistrza Kostonia i naprawiając niedociągnięcia. P. Leja nie ma doświadczenia w zarządzaniu gminą, a jego zdolności zarządzania przedsiębiorstwami są słabe (aktualnie brak pracy, który na pewno nie jest spowodowany wyborami).

Stosunek burmistrza do mieszkańców jest raz lepszy raz gorszy, w zależności od podejmowanych decyzji. Nie każdemu mieszkańcowi, czy grupie mieszkańców można zawsze dogodzić. Porównując jednak obydwu kandydatów p.Kostoń jest bardziej kontaktowy i otwarty. Pan Leja nie ma w ogóle siły przebicia, która jest potrzebna na takim stanowisku.

"Układy p. Kostonia" i tu znowu slogany, posądzenia, żadnych konkretów. Każdy Burmistrz powinien mieć dobry kontakt z lokalnymi przedsiębiorcami, bo to są miejsca pracy i podatki dla Gminy. Widzieć w każdym kontakcie Burmistrza lub jego decyzji w stosunku do lokalnych przedsiębiorców "układy", to paranoia i na to trzeba się leczyć. Jaką przewagę, jakie kontakty i w jakiej branży ma p. Leja? Tutaj liczą się osiągnięcia ostatnich lat, a tych ma p. Kostoń na pewno dużo więcej.

Ostatecznie wyborcy zadecydują, ale racjonalnie lepszym kandydatem jest p.Kostoń. Poza ty lepiej będzie dla Gminy, jeżeli Burmistrz będzie z mniejszego ugrupowania, a większość radnych będzie z innych komitetów (tak do wzajemnej kontroli).

Portret użytkownika Ciekawygosc
Wysłane przez Ciekawygosc (niezweryfikowany) w 22 Listopad, 2014 - 18:33

Tak więc konkrety dla Pana:

 

1. Załatwienie bez konkursu stanowiska dla kolegi J. Kotysia na 3/4 (!) etatu (prawnie dopuszczalne, moralnie wątpliwe), proszę przeczytać lekturę BIP i argumentację burmistrza przed radą (pan Kotyś rządził gminą więc da sobie rade także w Kulturze - to tak jakby Donalda Tuska powołać na Ministra Kultury bo przecież był premierem...przy okazji nie znam dyrektora zatrudnionego na 3/4 etatu

 

2. Załatwienie bez konkursu stanowiska (w ramach rady nadzorczej) dla p. Hudzika i zwolnienie p. Jagiełły, gdzie przecież KGK jest wykonawcą wymiany rur azbestowych, projekt pisali pracownicy gminy, którzy nie zostali pociągnięci do odpowiedzialności.

 

3. Sprzedaż działki dla firmy Mercur w Kolonowskiem za bardzo niską cenę oraz sfinansowanie łącza kanalizacyjnego (dla owej prywatnej firmy)

 

4. Burmistrz odpowiada za pracowników gminy - pracowników gminy można częściej spotkać w sklepie niż w urzędzie

 

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Listopad, 2014 - 20:09

5.  organizacja imprezy w dniu 8.11.2014r  pt.  " podsumowanie roku 2014"  - impreza w trakcie kampanii wyborczej dla ziomków Burmistrza sfinansowana z budżetu gminy, czyli naszych podatków.

 

6. przejęcie dworca PKP w Kolonowskim z zamiarem wyburzenia i postawienia w tym miejscu wiaty. Zamiary przerodziły się porażkę Burmistrza. Obiekt podlega pod Konserwatora zabytków. Obiektu nie można wyburzyć. PKP świadomie wcisnęło ruinę nieświadomemu Burmistrzowi (gdzie logika?). Koszt remont obiektu ok. 2 mln złotych. Z 2 mlny można w Kolonowskim wybudować NOWY budynek wielorodzinny dla 16 rodzin w bardziej dogodnym miejscu.

Portret użytkownika mieszkaniecccccc
Wysłane przez mieszkaniecccccc (niezweryfikowany) w 22 Listopad, 2014 - 20:53

3. Sprzedaż działki dla firmy Mercur w Kolonowskiem za bardzo niską cenę oraz sfinansowanie łącza kanalizacyjnego (dla owej prywatnej firmy)

 

Chłopie gdybyś wiedział co znajduje się na tej działce pod ziemią... Prezes Mercura nie był z tego zadowolony więc nie ma tu mowy o jakiś układach...

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Listopad, 2014 - 18:32

Kilka informacji dla Pana:

1. Jeżeli przekazanie stanowiska p.Kotysiowi było dopuszczalne prawnie, to możemy porozmawiać tylko o moralności. Na pewno można to było ze strony formalnej i moralnej lepiej rozwiązać. Nie jest to jednak plus dla p.Leja. Jego podchody z pramią dla piłkaży klubu, którego jest prezesem są przynajmniej tak samo wątpliwe.

2. Rada nadzorcza KGK skłąda się z trzech osób. P.Koston nie jest nawet przewodniczącym tej rady. Dlaczego próbuje Pan tą sprawe zwalić na p.Kostonia? Jeżeli argumenty, to proszę rzetelne!

3. Działka posiada obciążenia wynikające z wcześniejszej działalności na tej działce. I ponownie rzuca Pan hasło, tylko po to żeby zdyskredytować p.Kostonia. W myśl PRL-owskiej propagandy: U wyborców na pewno coś z tego pozostanie w głowie.

4. To też jest znowu hasło nie pokryte dowodami. Wyborcy na pewno sami będą mogli ocenić sytuację w urzędzie. Zakładam, że na gminie jest prowadzona elektroniczna rejestracja czasu pracy. Jeżeli nie, to trzeba to zmienić.

5. Podsumowanie roku, zbiegającego się z zakończeniem kadencji Burmistrza i Rady w listopadzie,  jest jak najbardziej logiczne. Nie ma Pan lepszych konkretów?

6. Próby przejęcie dworca PKP trwały od dłuższego czsu. Również z tego powodu dworzec jest w takim stanie w jakim jest. Dworzec został przejęty z 1 zł. Pan znowu nierzetelnie rzuca hasło/kwotę ok. 2 mln zł, których jak na razie nikt nie wydał i nie zamierza wydać. Co gmina z dworcem zrobi pokażą najbliższe miesiące. A może p.Leja znajdzie inwestora na dworzec (tylko nie znowu "rodzina na swoim")?.

Jeżeli to są wasze konkrety, po 16 latach pracy p. Kostonia na Gminie, to jesteście bardzo cieńcy i widać, że naprawdę nie macie argumentów.      

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Listopad, 2014 - 08:13

Jak czytam to pan jest bardzo dobrze poinformowany co,gdzie,za ile, kiedy i dlaczego... wiec co mi się tylko nasuwa? że jesteś blisko z p. Kostoniem a może nim samym... Ludzie! żal mi was! Większość chce zmian, bo ma już dosyć tych rządów. Uszanuj to człowieku! Mamy demokarację..głosuj na kogo chcesz ale nie pisz czegoś za co możesz sie kiedyś wstydzić!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Listopad, 2014 - 09:09

Znowu się panu coś nasuwa, coś pan przypuszcza - potwierdza pan tylko całkowity brak rzetelności. I mogę pana zapewnić, że nie jestem p.Kostoniem, ani z jego komitetu wyborczego. Wszystkie informacje są albo ogólnie znane, albo dostępne w internecie. A czego większość, przynajmniej tych wybierających chce, okaże się za tydzień. Pan nie będzie ludziom wmawiał czego powinni chcieć.

I to ma być wasza polityka, wasze zmiany?

 

Portret użytkownika sh
Wysłane przez sh (niezweryfikowany) w 26 Listopad, 2014 - 08:19

Przepraszam bardzo, ale nikt mi pracy nie załatwiał, może ten ktoś, kto tak sądzi, przedstawi się przynajmniej z imienia oraz przedstawi coś więcej jakt tylko opinię.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Listopad, 2014 - 20:23

7. Burmistrz chwali sie 100% skanalizowaniem całej Gminy Kolonowskie. Zapomniał o kilku posesjach gdzie ich mieszkańcy posiadają przydomowe bilogiczne oczyszczalnie ścieków. W trakcie budowy kanalizacji obiecał im, że gmina w całości pokryje koszt przydomowej oczyszczalni. Finalnie poniosłem koszt 6500zł - moja oczyszczalnia została sfinansowana z mojego domowego budżetu. "...słowa burmistrza warte tyle co wiatr..."

Portret użytkownika śledzący dyskusję
Wysłane przez śledzący dyskusję (niezweryfikowany) w 22 Listopad, 2014 - 20:30

O i mamy 5 sensownych argumętów przeciw p. Kostoniowi.
Zwłaszcza punkt 6. świadczy o niegospodarnoci, kiepskiej ocenie sytuacjii czy jak kto chce to nazwać obecnego burmistrza. Cena wody idzie chorędalnie w górę bo za wysokie koszta (kwestia ok 300 tyś. zł jeśli dobrze słyszałem), a tu mamy kłopot z PKP na 2mln zł co teraz pójdzie w górę aby to załatać ???

Teraz czekam na tak klarowne wypunktowanie przeciw p. Lei.
Tylko prosze bez kuriozów jakie były dotąd...
1. Bezrobotny - nie ma znaczenia jesli p. Koston przegra też stanie się bezrobotnym...
2. Brak doświadczenia gminy, spokojnie można porównać do prowadzenia firmy -> kontrakty, pracownicy, walka o fundusze, kredyty... 

Dziękuję za uwagę i pozdrawiam zainteresowanych :)

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Listopad, 2014 - 20:49

8. Historia rodziny Kiermaszków!

Rodzina Kiermaszków  zameldowana pod adresem przy ulicy Dzierżonia (familoki). Kiermaszkowie posiadają "bajońskie" zaległosci w czynszu, wod-kan i pozostałych mediach. Burmistrz zarządza eksmisję  tej rodziny na bruk. Koszt  całego procederu eksmisji to ok. 12500zł - zapłacono za to pieniędzmi z kasy gminy.

Rodzinę Kiermaszków przygarniają mieszkańcy domu pod adresem KS. Czerwionki 46 tzw. "hamsterberg". Kiermaszkowie zamieszkują w drewnianej szopie przez kilka dni. Jest  późna jesien  temp. ok. 0 stop. Przyjeżdza Telewizja i w robi sie "szum", iż mieszkańcy gminy Kolonowskie mieszkają na ulicy. Burmistrz "trzęsie tyłkiem ze strachu" i co..... Kiermaszkowie otrzymują lokal pod adresem KS. CZERWIONKI 46 lecz nie w szopie, a w ogrzewanym budynku całkiem za DARMO. Mieszkają i nadal nie płacą...do dnia dzisiejszego.

Zysk i Wygrana:  Rodzina Kiermaszków

Porażka i 12500zł wyrzucone na ulicę: N. Kostoń Burmistrz Gminy Kolonowskie

 

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Listopad, 2014 - 22:48

Jesli moge sie dorzucić

9. Ogranizacja imprez tj. festynow itd.
Jakie zainteresowanie mieszkańców? Ktos ciekawy gra? Atrakcje? Zabawy? Oj przepraszam. Byla 20 minutowa.. Zaczela sie po 23... Ludzi zostala garsta.. Śmiech na sali.

Portret użytkownika Aleks
Wysłane przez Aleks (niezweryfikowany) w 22 Listopad, 2014 - 23:42

Witam,

Dowiedziałem się paru ciekawych rzeczy nt.p.Kostonia szczególnie-2mln PKP-jeśli to prawda.

Ale chciałbym się dowiedzieć czegoś n temat p.Leji w czym jest dobry ?,  jakie ma dokonania ?, co takiego potrafi ?

Widzę dobre chęci przedstawienia argumentów, ale nadal wszystko sprowadza się do najeżdzania na p.Kostonia.

P.S. Dobrym pomysłem jest osobiste spotkanie z kandydatem (oczywiście kandydat po wyborach może się zmienić). Jeśli będzie organizowane spotkanie z którymś z kandydatów, proszę dać info. na forum.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Listopad, 2014 - 23:58

Aleks... Gdzie byłeś przed pierwszą turą wyborów??? Każdy z kandydatów miał swoje spotkania z wyborcami... Pan Leia miał np. w SP Foswoskie, Pani Bednorz w Kręgielni pod Lasem (jeśli niczego nie pokręciłem).

Nagle się ocknołeś bo jest druga tura wyborów??? Takimi wypowiedziami robisz z siebie pozera lub 'ekhem'...

Portret użytkownika Aleks
Wysłane przez Aleks (niezweryfikowany) w 23 Listopad, 2014 - 00:09

A gdzie były informacje o tych spotkacniach, że mieszkańcy gminy poszli na nie takimi "tłumami".

Dalej chciałbym się dowiedzieć czegoś n temat p.Leji:

1. W czym jest dobry ?

2.  Jakie ma dokonania ?

3. Co takiego potrafi ?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Listopad, 2014 - 00:22

Nie wiem jak to każdy z kandydatów promował, ale wiem napewno, że u p. Kostonia też tłumów nie było...

A ja bym chciał wiedzieć w czym jest dobry p. Kostoń, nie przejumując inwestycjii po p. Kotyśiu, i o oczywistych porażkach typu PKP czy fonntanna na dzierżawionym terenie od przychodni... 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Listopad, 2014 - 00:23

idź i zapytaj się osobiście, nie trudno spotkać Pana Joachima Leję ! jesli masz odwagę.... ale Ty nie masz odwagi....mądry na klawiaturze w cieniu ekranu....

Portret użytkownika mieszkaniec
Wysłane przez mieszkaniec w 23 Listopad, 2014 - 12:28

Przyszloscia dzielnicy FOSOWSKIE i calej gminy Kolonowskie moze tylko zapewnic Pan Leja.

Portret użytkownika lol
Wysłane przez lol (niezweryfikowany) w 23 Listopad, 2014 - 18:52

nigdy jeszcze nie głosowałem ale tym razem pójdę oddać głos za panem Leją zycze sukcesu w wyborach

Portret użytkownika wyborca
Wysłane przez wyborca (niezweryfikowany) w 24 Listopad, 2014 - 10:25

Witam.

Obserwując to forum od jakiegoś czasu  nasuwa mi się wiele refleksji. Wiem, że raczej nic nie wskóram tym wpisem. Ale warto spojrzeć na całą sytuację z góry.

Tak oto po pierwszej turze wyborów wyłoniło się dwóch kandydatów na stanowisko burmistrza miasta i gminy Kolonowskie. Są nimi obecny burmistrz p. Norbert Kostoń oraz p. Joachim Leja.

Czas pomiędzy pierwszą i drugą turą powinien służyć do zaprezentowania się kandydatów z jak najlepszej strony, aby uzyskać głosy dotychczas nierozdane. Nic podobnego jednak się nie dzieje.

Jedyna rzecz, która jest do zaobserwowania to haniebna debata na tym forum (totalne dno). Dotyczy  zwolenników obu kandydatów, którzy nie mają nic mądrego do powiedzenia, oprócz ubliżenia drugiej osobie (prawdopodobnie to MN i NGK).

Na tym forum ukazało się najciemniejsze oblicze demokracji i wolności. Za czasów komuny było ciężko. Ale ludzie pomagali sobie nawzajem. Była jedność i zgoda, bo mieli jednego wroga w postaci WŁADZY. Teraz, w okresie ustroju demokratycznego, jakże pięknej wolności, jesteśmy świadkami wiecznych kłótni, nienawiści i walki o władzę, na szczeblu krajowym, jak i w samorządach. To wszystko dzieli społeczności. Do teraz, w skali międzynarodowej, było mi wstyd polskich polityków. Teraz jest mi również wstyd za społeczność kolonowską, po tym co zaprezentowała na tym forum.

Tak niestety wygląda walka o władzę w demokratycznym państwie.

Jako neutralny obserwator podjąłem jedyną słuszną decyzję w tym miejscu – nie idę głosować. Żaden z Kandytów nie zasługuje na mój głos.

Jeśli kandydaci popierani są przez ludzi, którzy zaprezentowali tak niski poziom kultury, niewarto głosować na ani jednego. Pokazane zostało tutaj tylko to, że zależy im na jednym – oczernić drugiego, żeby dostać się na upragnione stanowisko, dajęce władzę. Obojętnie jakim kosztem, liczy się tylko WŁADZA.

W tym miejscu przegrywa demokracja, która dopuszcza poprzez piękną ideę wolności  do takich sposobów prowadzenia kampanii wyborczej. Wygrywa głęboko zakorzeniona  w człowieku żądza władzy. Żądza, która jest w stanie wyzwolić najstraszniejsze oblicze człowieka.

Oby w lokalach wyborczych nie doszło do rękoczynów.

Pozdrawiam ludzi świadomych słabości ustroju demokratycznego. A obu Kandydatom życzę w życiu zawodowym i prywatnym najlepszego. Może Wy przynajmniej  przejrzycie przez oczy i usuniecie ze elektoratu nawiedzone jednostki. Ale na mój głos nie liczcie.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Listopad, 2014 - 11:23

Widzisz kolego, problem w tym ze demokracji w Polsce nie ma i jeszcze dlugo nie bedzie. Oprocz tego ze mozesz jechac gdzie chcesz i mowic troche wiecej wszystko jest po staremu. Pojmowanie obecnego systemu wladzy w Polsce jako demokratyczna jest naduzyciem.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Listopad, 2014 - 16:52

A ja dziękuję wszystkim za dyskusję, faktycznie część wpisów jest poniżej poziomu, ale z pozostałych dowiedziałam się kilku ważnych rzeczy. Przyznam, że się wahałam, jednak  też zagłosuję na Pana Leję.

Portret użytkownika mieszkaniec
Wysłane przez mieszkaniec w 24 Listopad, 2014 - 18:43

Demokracja w Polsce jest,ale nie we wsi kolonowskie.Tam jeszcze nie dotarla,i dlugo jeszcze jej nie bedzie,jak zostanie burmistrze Koston.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Listopad, 2014 - 08:55

Piszesz o sobie? Bo ja szanuję poglądy innych, więc się nie obrażaj  i nie bądź mdły!

Portret użytkownika swiadomy
Wysłane przez swiadomy (niezweryfikowany) w 25 Listopad, 2014 - 14:09

Ale ściema z tym Leją, z Kolbu go przegonili, z Adamtza też, to teraz na gminie ciapła posadka,  LEPIEJ NIECH JEST KOSTON

Portret użytkownika Racjonalny
Wysłane przez Racjonalny (niezweryfikowany) w 25 Listopad, 2014 - 15:54

Koston. Można nie być zwolennikiem MN. Jednak musicie przyznać, że ciężko w naszej gminie o burmistrza, który będzie lepszy w pozyskiwaniu finansów z Unie Europejskiej lub budżetu państwa. Tymbardziej, że kontrkandydat jest na tym polu raczej niedoświadczony. W mojej opini również argument "zmiany tak czy siak by nastąpiły" jest nietrafiony- wystarczy popatrzeć na okoliczne gminy.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Listopad, 2014 - 18:32

Widzę ,że nie masz pojęcia co do pozyskiwania środków z uni europejskiej... W jednym masz rację Kostoń wyszukuje w internecie na stronach Urzędu marszałkowskiego programów, które są do realizacji i na które są środki unijne, jemu bez różnicy, najważniejsze by zabłysnąć( to chora , spaczona ambicja a powodem jej jest cień Kotysia, któremu za wszelką cenę chciałby dorównać no nie stety nie ta liga..) Najtrudniejszą robotę odwalają pracownicy urzędu i to im się należą pochwały! Burmistrz jedynie podpisuje to co oni stworzą, więc nie demonizuj jego wielkich zasług! Nawet gdybyś to ty był na jego miejscu to to normalnie też pozyskasz te środki- składając jedynie swój podpis. Nie trzeba być super menem! wystarczy chcieć i mieć dobrych i kompetentnych pracowników!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 26 Listopad, 2014 - 22:34

Proponuję zakończyć tą żenującą kampanię wyborczą na forum i w niedzielę iść zagłosować zgodnie ze swoim wyborem. Nie negując p. Leję, ale biorąc całokształt dokonań p. Kostonia i Gminy. Ze swojej strony popieram obecną władzę, a p. Leję poprę gdy zdobędzie doświadczenie w strukturach samorządowych. Demokracja demokracją, ale doświadczenie jest potrzebne. w swojej polityce kieruję się zawsze dobrem ogółu, a nie prywatnymi animozjami. Dla dobra GMINY...kierujmu się rozsądkiem i analizą dokonanych osiągnięć. Pozdrawiam WSZYSKICH mieszkańców Gminy Kolonowskie.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Listopad, 2014 - 14:32

"...poprę gdy zdobędzie doświadczenie w strukturach samorządowych."  Skoro ma zdobyć doświadczenie w pracy samorządowej to dajmy mu tą możliwość i w niedzielelę zagłosujmy na p. Joachima Leja a skoro p. Kostoń już zdobył te szlify niech teraz zdobywa inne, gdzie inndziej...

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Listopad, 2014 - 15:45

ja uważam, że Kostoń w gminie kolonowskie marnuje się

On ze swoim doświadczeniem powinien zostać już posłem albo senatorem

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 26 Listopad, 2014 - 22:51

proponuję abyś zakończył swoje wpisy ponieważ  w tak prostej czynnosci nie masz doświadczenia! 

Redakcja "Strzelca Opolskiego" powiadomi Cię osobiście o możliwiści kontynuacji swoich wywodnych wpisów...ale wpierw zdobądź doświadczenie.

Portret użytkownika swiadomy
Wysłane przez swiadomy (niezweryfikowany) w 28 Listopad, 2014 - 13:56

Generalnie wszystko co powyżej jest żenujące, ale czego się nie robi żeby dorwać się do stołka.

Odpowiedz