fbpx Remonty dróg i bezpieczeństwo | Strzelec Opolski

Remonty dróg i bezpieczeństwo

Remonty dróg i bezpieczeństwo

Artykuły : 
Numer wydania: 

W ubiegłym tygodniu w Żędowicach i Kielczy odbyły się zebrania wiejskie. W spotkaniu uczestniczył burmistrz Zawadzkiego Mariusz Stachowski, pracownicy urzędu: ds. rozwoju gospodarczego i promocji gminy - Marek Matuszczak i spraw remontowo-budowlanych - Janusz Jagiełło, którzy odpowiadali na wszelkie pytania i wątpliwości mieszkańców. Na zebraniach obecny był również aspirant sztabowy Mieczysław Baran z Komisariatu Policji w Zawadzkiem, który opowiadał o bezpieczeństwie na drogach, zachęcał do korzystania z odblasków nawet w terenie zabudowanym. Z gości zaproszonych głos zabrał dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Zdzisław Żuchowski, który korzystając z okazji poinformował o przygotowanej rozszerzonej ofercie edukacyjnej w liceum, technikum i szkole zawodowej i zachęcał do wybierania przez młodzież ZSP w Zawadzkiem. W dalszej części posiedzenia mieszkańcy głosowali za planem rozwoju miejscowości na lata 2016-2022.

Do najważniejszych problemów, jakie zgłaszali mieszkańcy Żędowic i Kielczy, należała droga 901, a konkretnie brak ścieżki rowerowej i chodnika.

W Żędowicach mieszkańcy władzom zgłaszali problem braku ośrodka zdrowia, a co za tym idzie braku lekarza na miejscu, potrzebę wyremontowania mostu na ul. Stawowej. Wpisano do planu rozwoju budowę sali gimnastycznej. Jak tylko uda się pozyskać środki zewnętrzne, remontowana będzie ul. Tuwima. Z budżetu gminnego w planie jest zrobienie odcinka ul. Strzeleckiej, ul. Żeromskiego, ul. Kolejowej i Słonecznej po uzgodnieniu granic z PKP.

W Kielczy na zebraniu zmieniono uchwałę statutu odnośnie do herbu, flagi i pieczęci. Złożono wniosek o wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ul. Dobrego Pasterza, pomiędzy cmentarzami z wyjątkiem rowerzystów i służb liturgicznych. Ustalono, że w tym roku będzie robiona lewa strona ul. Miarki, odnoga ul. Mostowej wraz z placem przy ulicy Leśnej, odnoga ulicy Powstańców Śląskich, łącznik pomiędzy ulicami Ks. Wajdy i Polną.

Beata Baryga

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Echa miłości
Wnioski są za darmo
O problemach i barierach
„Babcia”, „Pepsa” i inne wozy
Łabędzie sprawcami zamieszania

Komentarze

Portret użytkownika Skinny1200
Wysłane przez Skinny1200 (niezweryfikowany) w 24 luty, 2016 - 07:37

Artykul mowi o glosowaniach i propozycjach zmian w Zedowicach i Kielczy. Mostek, o ktorym ty piszesz znajduje sie w Zawadzkiem.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 23 luty, 2016 - 13:57

No właśnie '' jak tylko uda się pozyskać środki zewnętrzne'' to będziemy...... Śmieszy  mnie to, bo brzmi to jak kabaret bo środki takie były na wyciagnięcie reki (napisanie 1 pisma czy tez e-maila do ministerstwa) i była szansa na korzystanie z tych środków, tym bardziej że p. radna z Kielczy   wiele miesięcy wczesniej wskazywała gdzie i do jakiego programu nalezy pukać - zapisać się, czy tez tylko złozyć deklarację jednym zdaniem '' tak piszemy się na ten program''. I poszło nam koło nosa kilka milionów złotych, a były to środki na inwestycję na 4 mln z możliwością zwrotu 3,5 mln. Teraza ''władza'' główkuje jak z tego wyjść i liczy, że ktoś z tej listy zrezygnuje i ida się jej wskoczyć na to miejsce (marzyciele).  Ciekaw jestem czy ustalono kto jest winny takiego zaniedbania, tego ping ponga- ''władza'' - ''kierownik''- ''urzednik''i  wreszcie komunalka, czy tez trzeba bedzie o tym powiadomić stosowny organ

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 23 luty, 2016 - 14:09

Kiedy wreszcie uporządkuje się bezpieczeństwo na przejściu k/Panka ? czy trzeba czekać na wypadek i czyjeś nieszczęście, czy my jako mieszkańcy mamy wydzwaniać pod stosowny telefon do Woj. zarządu Dróg, czy trzeba filozofii i milionów, by jakieś ledy sygnalizacyjne za parę groszy założyć i ostrzec kierowców o niebezpiecznym miejscu ? - myslę, że ilość wpisów będzie dobrym dowodem na brak skuteczności, czy tez fakt bezradności lokalnej władzy i ustalenie osoby współodpowiedzialnej za ew. zdarzenie w tym miejscu. Oby do niego nie doszło

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 24 luty, 2016 - 10:02

Musimy zebrać podpisy w sprawie usunięcia tego niebezpiecznego przejścia dla pieszych. One powinno zniknąć.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 23 luty, 2016 - 18:39

Macie rację. Jak jej nie było to auta mogły jechać z pełną prędkością. A teraz muszą się zatrzymać żeby przepuścić pieszych.

Portret użytkownika smoczek
Wysłane przez smoczek (niezweryfikowany) w 24 luty, 2016 - 13:20

Dlaczego żaden z urzedników miejskich w tej sprawie nie zabiera głosu,czy znowu możemy sie spodziewać odpowiedzi że droga jest wojewódzka i nic z tym nie można zrobić.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 24 luty, 2016 - 15:05

Tu nie chodzi,o to że ''stare'' przejście było gorsze i że auta szybciej jechały, tylko to, że te nowe jest mało widoczne, zarówno w dzień jak i w nocy i trzeba je odpowiedno poprawić w znaki i w jakies podświetlenie, a nie wypowiadać się, żeby mieszkańcy dzwonili ,interweniowali w stosownym urzedzie, bo od tego są nasi urzędnicy z burmistrzem na czele. I słuszna jest uwaga, że nic na ten temat urzędnicy nie mówią, tylko idą w slad za burmistrzem, pytanie-odpowiedź (nie ma jej)-zamykam temat. Nic też się nie mówi o tym,  ze wybudowanie, czy też przeniesienie tego przejścia spowodowało, że prawdopopdobnie przekroczono przepisy odnoszące odległości jakie maja być zachowanie przed innym kolejnym przejściem, co w tym przypadku  ma kolidować z przejściem Opolska, Powstańców i Miarki, czyli krótko mówiąc należy to przejście zlikwidować, żeby te k/Panka mogło funkcjonować. Jeżeli to prawda, to się pytam, gdzie byli ci wszyscy fachowcy od tej modernizacji. Myslę, że jakaś odpowiedź będzie zanim dojdzie do jakiegoś wypadku ?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 luty, 2016 - 08:11

Kierując się takim myśleniem, to przyjdzie nam fruwać nad skrzyżowaniami. Gmina kupi skrzydła i zrobi z mieszkańców osiedli Powst. Śl. i Zidlogi Ikarów. Ja to bym za jednym strzałem upiekł 2 pieczenie, tj.zlikwidował ''hostoryczny'' mostek ( 1 problem z głowy) i dalej bym go zmodernizował i zabudował na skrzyżowaniu Opolska-Powst. Śl.-Miarki, zamiast przejścia (i 2 problem rozwiązany)

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 luty, 2016 - 16:20

Ale po co tyle tych przejść na Zawadzkim. Jest dobre przejście koło szkoły podstawowej. Tam niech ludzie chodzą. Jedno wystarczy po co więcej.

Portret użytkownika Bandit1200
Wysłane przez Bandit1200 (niezweryfikowany) w 29 luty, 2016 - 09:24

;-))

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 29 luty, 2016 - 17:25

A kto kupuję w biedronce? Bo ja nie. Wolę iść do marko i tam kupić produkty lepszej jakości 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 luty, 2016 - 14:29

Jak się skończyła sprawa z tymi 3-4 mln zł środków zewnętrznych na inwestycje, o które to gmina zapomniała złożyć w terminie niezobowiązujący wniosek do  stosownego ministerstwa, pomimo, że ministerstwo się kilka razy upominało o pismo w tej sprawie (deklarację), czyje jest to niedbalstwo, co na to wszechznający się na wszystkim p. Przewodniczący Rady. Jakoś w tej sprawie nikt mu nie nikt przerywał wypowiedzi, kiedy go wreszcie zmienicie

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 luty, 2016 - 16:17

My mieszkańcy się cieszymy że nikt nie prosił się o te pieniądze z zewnątrz. Wszyscy wiemy jak to wygląda. Najpierw dostaniemy i wydamy a potem będą nas kontrolować. Będą jeździć pytać się sprawdzać. Stać nas na to żeby za swoje budować!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 26 luty, 2016 - 11:17

Mam propozycje do tych mądrali - zamknąć Opolska i nie będzie żadnych problemów.
Po co nam pieniądze z zewnatrz, jak lepiej przez drążek te sprawy załatwiać, po co nam połączenie z T.Górami, jak możemy pieszo chodzić, czy rowerem jeżdzić jak pierwyj, po co nam basen jak możemy się kapać w misce, czy w grobli, czyteż stawie (polecam wycieczkę na staw-Rybaczowkę w Strzelcach Op, nie wspominając juz o krytej pływali, czy tez otwartym basenie), po co nam szkoły i edukacja, jak możemy siedzieć w domu i ogródek uprawiać i patrzeć jak ptoki lotaja, po co nam wodociągi jak możey ze studni wodę mieć i tak dalej. Na to wszystko co potrzebne pieniądze zewnętrzne, bo inaczej na utrzymanie tego będziemy musieli sami płacić z podatków, a z czego jak w takim układzie firmy  się wyprowadzą, a bez pracy nie ma kołaczy. Dać tym mądralom bicz, krowę do zaprzegu, radło i kazać na chleb pracować. Do szkoły nieudacznicy, a potem mądrkować

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 26 luty, 2016 - 17:55

Przecież nikt już nie jeździ do tarnowskich to po co maja być te pociongi? a ty wiesz ile w takim basenie jest zarasków jak się wszyscy kompią?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 26 luty, 2016 - 12:51

Chciałbym pogratulować Panu Norbertowi, za zorganizowanie spotkania. Mam nadzieję, że na następne mi się uda przyjść. A wiadomo już kiedy będzie?

Portret użytkownika 62norbi03
Wysłane przez 62norbi03 w 26 luty, 2016 - 18:02

Najprawdopodobniej, to już trzecie integracyjne spotkanie osób niepełnosprawnych wg wstępnych ustaleń odbędzie się 20 kwietnia 2016 roku o godzinie 16:00 w kinoteatrze w Zawadzkiem…. Jednak zaznaczam, że są to na razie wstępne ustalenia, gdyż jestem zależny od ludzi dobrej woli którzy pomagali mi aby te spotkania stały się rzeczywistością...
O wszelkich korektach w sprawie daty i miejsca spotkania zostaną państwo poinformowani...

N. Cz.

Portret użytkownika 62norbi03
Wysłane przez 62norbi03 w 26 luty, 2016 - 20:24

Uważam, że przejście obok Panka jest zasadne. Powoduje one spowolnienie ruchu i raczej tego przejścia nie likwidowałbym a lepiej oznaczy. Uważam też, że takich przejść powinno być więcej na całej długości ul. Opolskiej a zwłaszcza przy skrzyżowaniu Opolskiej z Krótką, Opolska - Stawowa – Świerklańska i Opolska – Lubliniecka a nawet obok Nowego Osiedla… Wtedy nikt nie ośmieli na większą szybkość niż 50 km/h a piesi będą mogli bezpiecznie przechodzić.
Jeśli chodzi o spotkanie integracyjne, to zapraszam na nie także pełnosprawnych mieszkańców, którzy mogą zapytać zaproszonych radnych o swoje sprawy. Ja na razie będę trzymał się spraw związanych z osobami niepełnosprawnymi, starszymi i wykluczonymi.

N. Cz.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 26 luty, 2016 - 23:16

Norbercie jest coraz liczniejsze grupa osób za likwidacją tego przejścia koło Panka. Chodzą już listy poparcia dla likwidacji tego przejścia. Trwają już jakieś rozmowy z właścicielem tej drogi i przejścia.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 29 luty, 2016 - 09:36

Norbercie pomóż nam w likwidacji tego przejścia. W tobie nadzieja i pomoc.

Portret użytkownika 62norbi03
Wysłane przez 62norbi03 w 29 luty, 2016 - 12:50

Jak już wyżej napisałem, nie jestem za likwidacją tego przejścia dla pieszych obok „Panka”… Jak już coś tam robić, to oznakować i oświetlić to przejście aby było ono lepiej widoczne. Jestem za tym, aby powstało więcej tego typu przejść, muszą one być także dobrze oznakowane i oświetlone…  

N. Cz.

Portret użytkownika 62norbi03
Wysłane przez 62norbi03 w 29 luty, 2016 - 17:38

Co to znaczy, „wszyscy”? Byłem przeciwny jedynie wysokim krawężnikom na obrzeżach tej wysepki, a nie samemu przejściu…

N. Cz.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 29 luty, 2016 - 20:08

mówiłeś jakie one jest złe i niedobre. A teraz już nie wiem bo mówisz że jest ok tylko trzeba je doświetlić

Portret użytkownika 62norbi03
Wysłane przez 62norbi03 w 29 luty, 2016 - 20:30

Ja pisałem o krawężnikach tej wysepki, nadal uważam, że to jest największa wada tej wysepki. Jednak, co do zasadności tego przejścia nie mam żadnych sprzeciwów, a jak już są te wysokie krawężniki, to tym bardziej kierowcy muszą uważać, i zdejmować nogę z gazu… Jeśli chodzi o te przejście, to jest moje ostatnie zdanie… Mam inne, dużo ważniejsze sprawy na głowie...

N. Cz.

Odpowiedz