Rekordowy budżet

Rekordowy budżet

Artykuły : 
Numer wydania: 

Strzeleccy urzędnicy przedstawili projekt przyszłorocznego budżetu. Gmina zaplanowała wydatki na poziomie ponad 117 mln złotych.

Oto plan podziału gminnych pieniędzy na 2017 rok.

Dochody: 111,965 mln

Wydatki: 117,365 mln

Deficyt: 5,4 mln

W budżecie na rok 2017 zaplanowano kolejny kredyt wysokości 5 mln, niezbędny do sfinansowania wydatków inwestycyjnych i pokrycia planowanego deficytu. Łączne zadłużenie gminy wyniesie ok. 11 mln zł.

Największe inwestycje:

Rozwój terenów zielonych w mieście Strzelce Opolskie - tzw. park Rybaczówka 2,662 mln, tzw. park leśny przy ul. Opolskiej w Strzelcach Opolskich - etap I - 1,065 mln. Poprawa gospodarki wodno-ściekowej w aglomeracji Strzelce Opolskie - 2,5 mln zł.

Budowa drogi łączącej ul. 1 Maja z drogą technologiczną w Strzelcach Opolskich - 1,5 mln zł.

Termomodernizacja budynku Ośrodka Pomocy Społecznej w Strzelcach Opolskich - 137 tys. zł.

Budowa centrum „Parkuj i jedź” w mieście Strzelce Opolskie - 120 tys. zł.

Modernizacja remizy OSP Sucha - 200 tys. zł.

Modernizacja remizy OSP Strzelce Opolskie - 100 tys. zł.

Beata Baryga

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Sesja z licznymi apelami
Pobiegną 17 grudnia
Już zrobili ozdoby na święta
Sprawdzają stan drzew w parku
Dostali dofinansowanie na komputery
Koszmar z ulicy Dworcowej
Andrzejkowo w Dziewkowicach
Gdzie chodnik?
Gimnazjada po raz ostatni

Komentarze

Portret użytkownika silco
Wysłane przez silco w 29 Listopad, 2016 - 21:34

Na ostatniej sesji, 23 listopada, radni uchwalili stawki za wodę i ścieki,Bedzie podwyzka., miedzy innymi na :" Nowe taryfy gwarantują w roku ich obowiązywania pozyskiwanie przychodów na poziomie umożliwiającym realizację niezbędnych zadań eksploatacyjnych, a także planowanych i koniecznych w 2017 r. inwestycji oraz modernizacji urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych, co w efekcie wpłynie na poprawę jakości świadczonych usług - dodaje Waloszyński" I to jest jedna rata haraczu obywatelskiego. Druga znajduje sie w zaplanowanym budzecie na 2017 rok. "Poprawa gospodarki wodno-ściekowej w aglomeracji Strzelce Opolskie - 2,5 mln zł.". Pieniadze z dwoch zrodeł ale zawsze z kieszeni podatnika. Jak to rozumiec? Burmistrz ma konkurencyjna firme dla wodociągow albo strzeleckie wodociągi to za cienkie bolki na poprawe gospodarki wodno-sciekowej?

Zadłuzenie gminy ma siegnąć 11 min zł. Jesli dobrze pamietam to jest to 100% wzrostu do roku poprzedniego. Gmina pozycza coraz wiecej na pokrycie poprzedniego długu mnożąc go., a bedzie jeszcze jeden rok kadencji tej władzy wiec utrzymujac taki porządek na koniec kadencji obecni włodzrze pozostawia nowej władzy "minę" wielkosci co najmniej 20 mln. zł. Jak spłacic 20 milionów skoro nie mozna spłacic 5? Taka taktyka mnie nie dziwi bo zadłuzanie obywateli w ostatnich wielu latach to umiejetność komunistow i PO.

Nastepny temat :"Rozwój terenów zielonych w mieście Strzelce Opolskie - tzw. park Rybaczówka 2,662 mln, tzw. park leśny przy ul. Opolskiej w Strzelcach Opolskich - etap I - 1,065 mln." A mamy kilkudziesiecio hektarowy park bez asfaltowych alejek, z mała iloscia ławek i lamp. Nieuczeszczany zbytnio po po deszczu błoto, pozniej koleiny uniemozliwiajace jazde rowerem osobie dorosłej nie mowiac o dzieciach. Dzieci w wozkach dzieciecych wibruja. Rolki, hulajnogi, deskorolki i małe rowerki nie wchodza w rachube. Nie bedzie sie wiec inwestowac w ten jedyny park Burmistrz wymyslił sobie przerobienie lasu za restauracja "Lesna" na park. Moze to własciciel motelu ma takie chody ze zrobia mu tam park lesny dla przyciagniecia klientow. Bedziemy mieli 2 parki, Rybaczowke, wszystko niedopracowane o ograniczonej uzywalnosci. Moze jednak z tego lesnego parku byc "pozytek" dla mieszkancow Mickiewicza. Ustronne miejsce za motelem bedzie swietnym rykowiskiem dla strzeleckich młodocianych pijaczyn ktorzy chetnie opuszcza "Stary Młyn" i przeniosa sie na park lesny.. Bedzie nowe miejsce cuchnace moczem, odchodami i ogromnym smietnikiem a mieszkancy koszar beda mieli okazje poczuc te nocne horrory, no i kostnica w poblizu co tez moze miec znaczenie przy agresywnosci co niektorych.Ani burmistrzowie, ani radni nie pytaja wyborcow o zdanie na te tematy. Forsuja swoje poronione pomysły za duze pieniadze ktore beda słuzyc ograniczonej liczbie mieszkancow o nieprzewidywalnych zachowaniach ale za to zadłuzeni beda wszyscy podatnicy. To obrzydliwe

A swoja droga nalezałoby opublikowac protokół głosoawania. Z pewnoscia wyborcy chetnie sie dowiedza ktory radny z imienia i nazwiska głosował za podwyzkami wody i ktorzy sa za zadłuzaniem podatnikow.


 

 

silco

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 30 Listopad, 2016 - 14:53

 Cześć Silco  

 Jak zwykle w formie. 

 A może wystarczyło by poprosic o listę tych radnych ..którzy  głosowali przeciw? 

Ciekawe czy ..KTOS SIĘ ODWAZYŁ .

A co do zastraszania to napiszę Ci  ciekawostkę 

We wtorek odbyła się kolejna rozprawa sądowa  [ chyba 150]  i  zeznania składało 5 mieszkancow  - swiadków powołanych przez strzelecka policje  którzy zeznali przed sadem ze .. W OKRESIE  DZIAŁALNOSCI TEJ MELINY  STARY MLYN   nigdy nie słyszeli jakichkolwiek  dobiegajacych z tego przybytku odglosow  tzn    muzyki , przekleństw czy  ordynarnego zachowania. Sa to  tzw świadkowie    ci sami cykilicznie powoływanie przez   strzelecka policję  aby udowodnić  że   tam co weekend odbywają się spotkania  kółka różańcowego .  Więc pytam silco  - po co się szarpać  ?  Jezeli  właściciele pobliskich domostw  tzw świadkowie   uważają że    wartość nieruchomości w której zamieszkują  w sąsiedztwie tej meliny  =  0 zł  i  jest to wartość o którą   walczą to   '' po kiedy wyprowadzać bydlo  na wypas  koło motelu ''?    Właściciele-świadkowie  lubią  takie klimaty  a że  liczyć nie potrafią ?  No cóż  , to  polska  narodowa przypadłość.  To że stracę  JA   to nie ma jakiegokolwiek  znaczenia  najważniejsze żeby stracil ON. 

Ponawiam  zaproszenie  na złocisty napój .

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 1 Grudzień, 2016 - 06:08

Niestety taka jest prawda ja tez mialem sprawe wsadzie z ratuszem, Ci ostatni poslali na nia swiadkow ktorzy sprawe  znalio ze sluszeia albo krecili . Sprawe niedawno wygralem.Ale jest druga sprawa smrodu z  przepompowni. Ciagnie sie to od prawie roku- sasiedzi wolą tez siedziec cicho niz otworzyc gebe takie sa juz strzeleckie klimaty. Ratusz dobrze o tym wie i zeruje na tym a rada miejska to moim zdaniem rada przydupasow Goca. Jedyne co wtym miescie mozna zrobic to dobra kontrola z gory i rozpierdolic to cale towarzystwo wzajemnej adoracji wraz ze starostwem,,,,,,,,,,

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 30 Listopad, 2016 - 19:49

Niestety, musisz Silco w innych gazetach doczytać, to czego Strzelec nie jest w stanie lub nie chce wyjaśnić. W NTO napisano, że 2,5 mln to nie jest na spółkę wodociągową, tylko na budowę kanalizacji na wioskach. Z kolei na utworzenie nowych terenów parkowych - jak pisze NTO - "85 proc. z tej kwoty urząd pozyskał w ramach dotacji z zewnątrz."
Niestety, jest jak z wiadomościmi w TV. Trzeba korzystać z kilku źródeł, żeby zorientować się, o co naprawdę chodzi.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 30 Listopad, 2016 - 20:48

Niestety dział powiatu strzeleckiego prowadzi redaktor pracujący również u gordzielika któremu krzywda ze strony władz miasta nie grozi. Niestety żona redaktora pracuje w samorządowej oświacie, więc nie liczcie że będą kąsać rękę która karmi.
Niestety SO obecnie to gazeta, która tematu się boi.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 30 Listopad, 2016 - 20:53

 Niech żyje woolnoość i  woolność  swoboda   [ na niemieckiej smyczy ]   

 Niech żyje zabbbaawa  i dziewczyna  młoda  [ niemiecka korektorka]

 Lepszy  na wolności kęsek [ polski ] byle jaki   

 Niźli w strzelcu opolskim [  niemieckiej gazecie ] przysmaki 

Gdyby strzelec opolski był ja twierdzi redakcja tak poczytnym tygodnikiem to nie oglądał by się na   ZASIELANIE kasy  prze swojego niemieckiego właściciela    to  co lepsi  dzienniukarze nie ewaluowali by się    szamownej redakcji  do  np  Radia Opole. 

P.S. Sluchając Michnika  odnoszę wrazenie że   któraś ze strzeleckich  [ a może wiele]   wykupiły prenumeratę [  wręczyły łapówkę]  aby   zamknać usta ewentualnym oponemtom  -  najjaśniejszych nam panującym 

CENZOR ... DO BOJU  

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 30 Listopad, 2016 - 20:57

Oczywiście chodzi o redaktora NTO. I niestety NTO jak również niestety SO to obecnie niestety jedna i ta sama opcja polityczna

Portret użytkownika dżolo
Wysłane przez dżolo (niezweryfikowany) w 1 Grudzień, 2016 - 12:19

Ale ja czegoś nie rozumiem. Redaktor z NTO rozwinął temat i podał konkretne fakty, które jednak nie pasują do tezy że "hurr durr nasze piniondze kradno", więc trzeba gościa objechać, mimo że pisał fakty. Gdyby napisał nieprawdę która do tezy by pasowała to by było"oooo to jest dziennikarz! dokładnie to chcialem przeczytac!a że to nieprawda to już co innego".  Na forach wszyscy pokrzykują ale jak są jakiekolwiek konsultacje społeczne to ostatnio siedziało obok mnie ze 4 mieszkańców. Masz coś do powiedzenia to przyjdź i powiedz, a nie siedź przed monitorem z puchą Lecha w ręce i zgrywasz bohatera. Zresztą anonimowo... Owszem, nachodzić się trzeba i walczyć trzeba ale to o co walczyłem, wywalczyłem.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 1 Grudzień, 2016 - 13:19

  Wielki  SZACUN  ..jesteś   promilem  strzelckiego spoleczeństwa które wykazuje jakąkolwiek inicjatywę.  Reszta  wyznaje  zasadę 

  BOŻE ..JAKIM MNIE STWORZYŁES  TAKIM MNIE MASZ ....

Portret użytkownika silco
Wysłane przez silco w 30 Listopad, 2016 - 21:08

Alez doskonale zdaje sobie z tego sprawe. Chciałem tylko zaznaczyc ze podwyzki cen wody i sciekow beda przeznaczone na modernizacje kanalizacji wodno sciekowej (to mowia wodociagi), a na poprawe gospodarki wodno-sciekowej 2,5 mln. (to mowi ratusz).  2 pozycje, obydwie zaserwowane przez ratusz , nie wiadomo tylko czy strzeleckie wodociagi beda robic jedno i drugie czy sprzetowo sa tak do tyłu ze znowu musi zarabiac firma zewnetrzna. Nie zmienia to faktu ze w sumie jest to ogromna kwota wyciągnieta z kieszeni podatnikow.

Jesli mowa o parkach to nalezy sie cieszyc ze 85% na nowe tereny parkowe jest pozyskanych z zewnatrz tylko jaki cel ma tworzenie nowego parku skoro nie potrafia zadbac o ten ktory juz jest.. Park w centrum nie jest na tyle atrakcyjny by spedzac w nim czas.Kilka ławek wokoł stawu to troche za mało. Głebiej w park nie mozna sie zapuscic bo ciemno, brak ławek, latarni a od kamieni na alejkach niszcza sie opony rowerowe.Deszcz  wyklucza wogole korzystanie z parku.Pozatym robienie czegos za pieniadze pozyskane z zewnatrz to droga na skruty. Nie znam sie na tych niuansach finansowych ale wiecej pozytku byłoby z tych pieniedzy gdyby zainwestowac je w park juz istniejacy i zrobienie parku ktory byłby strzelecka duma.  Zapaść w Strzelcach postepuje w szalenczym tempie.

 

silco

Odpowiedz