fbpx Radni przeciwni propozycjom urzędu | Strzelec Opolski

Radni przeciwni propozycjom urzędu

Radni przeciwni propozycjom urzędu

Artykuły : 
Numer wydania: 

Na pierwszej merytorycznej sesji rady miejskiej w Zawadzkiem 10 grudnia radni musieli zmierzyć się aż z 22 przygotowanym uchwałami. Obok prezentujemy składy komisji wybrane podczas obrad, ale decyzji ważnych dla każdego mieszkańca było o wiele więcej. Sesja z przerwami trwała pięć godzin!

 

Długo radnym zajęła dyskusja o wysokości podatków w 2019 roku. Burmistrz zaproponował podwyżki we wszystkich punktach dotyczących gruntów i budynków. Niektóre z nich wyniosły po parę groszy, dwie pozycje o ponad złotówkę. Radny Michał Rytel w swym wystąpieniu powiedział, że jego zdaniem podnoszenie podatków to szukanie pieniędzy po najniższej linii oporu. Jego zdaniem gmina powinna szukać oszczędności, na przykład rezygnując z kosztownych imprez kulturalnych, takich jak dni gminy. Burmistrz bronił swoich propozycji mówiąc, że przed gminą wiele poważnych inwestycji, takich jak hala sportowa, wieża ciśnień, czy remonty dróg. Zdaniem burmistrza przy obecnym stanie wydatków budżetowych, gmina nie ma czym dzielić.

 

Radna Maria Miszczyk częściowo poparła stanowisko Michała Rytla, jej zdaniem kilkugroszowe podwyżki są nieuniknione, ale nie można podnosić stawek o ponad złotówkę. W podobnym tonie wypowiadał się radny Józef Romberg, który akceptował podwyżki, ale na niższym poziomie niż te zaproponowane przez burmistrza. Dyskusja sprawiła, że radni każdą z pozycji w uchwale podatkowej głosowali osobno. Radni z Nowego Zawadzkiego nie zgodzili się na żadną z podwyżek. W różnych punktach wspierali ich niektórzy z pozostałych rajców - mieszkańcy mogą się szczegółowo zapoznać z indywidualnymi decyzjami na stronie gminy Zawadzkie. Ostatecznie w większości propozycje podwyżek zostały przyjęte.

 

Podatek od gruntów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej w 2019 roku wyniesie 0,92 zł (w nawiasie zostaną podane kwoty z ubiegłego roku - 0,90 zł); podatek od gruntów pod wodami - 4,71 zł (4,63); podatek od pozostałych gruntów - 0,43 zł - tu większość radnych, nie zgodziła się na podwyżki i stawka została niezmieniona; podatek od gruntów objętych obszarem rewitalizacji - 3,08 zł (3,04). Podatki od budynków mieszkalnych w przyszłym roku wyniosą 0,78 zł (0,75), od budynków związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej - 21,30 zł - radni w większości nie zgodzili się na podwyżkę o 1,25 zł i stawka pozostała niezmieniona; podatek od budynków zajętych na prowadzenie działalności w zakresie obrotu materiałem siewnym - 10,80 zł - większość sprzeciwiła się podwyżce i opłata się nie zmieniła; podatek od budynków związanych z udzielaniem świadczeń zdrowotnych - 4,78 zł (4,68); podatek od pozostałych budynków - 5 zł (7,85) - tu burmistrz zaproponował podwyżkę o 1,15zł, ale większość radnych się na to nie zgodziła.

 

O pozostałych ustaleniach z sesji napiszemy w kolejnych numerach Strzelca Opolskiego.

 

MM

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Zasłużeni dla zdrowia
Przybądź mikołaju!
Znamy składy komisji problemowych

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Grudzień, 2018 - 12:07

Brawo jak się chce to można. Dzięki tym podwyszkom hala będzie nowa i będzie można kopac piłkę 

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Grudzień, 2018 - 12:52

A to ciekawostka Panie Burmistrzu! Jest wiele poważnych inwstycji???? A co z działami na Paderewskiego ,gdzie wydano kupe kasy ,i miały "pójść jak ciepłe bułeczki"-remonty dróg powiadasz Pan ,a dlaczego nie wykorzystano dotacji( schetynówki) ok 1,3mln zl. w tym roku?My jesteśmy tak bogaci ,by rezygnować ze środków zewnętrznych??? Poprawnie ujął to radny Rytel ,zamiast szukać środków zewnętrzych , najlepiej podnieść podatki -po najmniejszej lini oporu...ale tym razem Burmistrza spotkał prawdziwy opor radnych ,tak trzymać!

Portret użytkownika Skinny
Wysłane przez Skinny (niezweryfikowany) w 18 Grudzień, 2018 - 13:49

Podwyzek nie unikiniemy - inflacja jak byla tak jest. Ale te podwyzki nie sa tak extremalne jak z gory zakladano. Brawo!

Chetnie przeczytalbym deklaracje burmistrza co do tematu zazucanych mu nie wykorzystanych dotacji - wpis uzytkownika powyzej. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Grudzień, 2018 - 14:08

Teraz jeszcze tylko czekać na podwyżkę śmieci i wody. Brawo. Znowu mamy radę która jest za a nawet przeciw

Portret użytkownika Przypadkowy
Wysłane przez Przypadkowy (niezweryfikowany) w 18 Grudzień, 2018 - 16:09

Pytania do Burmistrza proponuję zadawać na stronie internetowej urzędu w zakładce "Pytania do Burmistrza". Tylko wtedy można uzyskać informacje z pierwszej ręki. Dyskusje na forach nie przynoszą żadnych odpowiedzi w istotnych sprawach dotyczących miasta i gminy.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Grudzień, 2018 - 19:52

Kugog! Ty po swoich"doświadczeniach" z forum Zawadzkiego piszesz o "uzyskaniu informacji z pierwszej ręki"-bez żartów, nie dosyć ,że Burmistrz skutecznie uśmiercił forum ,to uzyskanie informacji graniczy z cudem!

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 19 Grudzień, 2018 - 08:57

"Jedyny normalny radny to Baryga reszta jest daremna"- oto obraz "obserwacji" normalnego czy nie(????) mieszkańca, po dwóch sesjach nowej Rady-prorok?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 19 Grudzień, 2018 - 13:35

Po tym, jak Radni całościowo odrzucili podwyżki zaproponowane  przez Urząd, pan przewodniczący Zajdel w głosowaniach nad poszczególnymi stawkami, jako swoją propozycję za każdym razem podawał stawkę MAKSYMALNĄ (mimo, że wcześniej Radni ją odrzucili).

Warto, żeby wyborcy pana Zajdla o tym wiedzieli, czyją stronę reprezentuje ten  Radny

Mało tego -  głosowania były tak prowadzone przez pana Zajdla, że po odrzuceniu przez radnych jakichkolwiek nowych (niższych) podwyżek, stawka była przyjmowana na maksymalnym poziomie (który wcześniej już odrzucono), zamiast pozostać na poziomie z roku 2018.

Dopiero po proteście Radnego Rytla głosowania te zostały powtórzone. Obserwując przebieg dotychczasowych sesji, wydaje się, że pan Michał Rytel to najbardziej rozsądny Radny w tej kadencji.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Grudzień, 2018 - 00:18

Z tego co kojarzę to prawnik się zorientował, że jest coś nie tak. Ale może nie uważnie oglądałem   podasz czas wypowiedzi radnego Rytla ? 

Portret użytkownika sa
Wysłane przez sa (niezweryfikowany) w 19 Grudzień, 2018 - 20:00

Z tresci artykulu absolutnie nie wynika nic.! Bo w tytule jest, ze radni (chyba nie wszyscy?) byli "przeciwni" ale podwyski generalnie przeszły! To byli "przeciw"? czy "za".

Czyzby Rada Bolków?

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 19 Grudzień, 2018 - 21:19

A więc krótko! Byli przeciwni podwyżkom wysokim ( o 1,25 i o 1,15zł) zgadzali się na kilku groszowe podwyżki! I to wynika z artykułu jak  się go przeczyta ze zrozumieniem.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Grudzień, 2018 - 09:08

Przeciw wszyskim podwyżkom byli Baryga ,Matusek,Rytel-za wszystkimi podwyżkami( tj.wg.propozycji Burmistrza) był Zajdel.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Grudzień, 2018 - 15:52

Wymienieni radni zagłosowali najpierw przeciw uchwale którą zaproponowała gmina, potem za podwyżkami a potem przeciw. Powinni się zastanowić NAD SOBĄ;-)

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Grudzień, 2018 - 20:44

Raczej to Ty powinieneś zastanowić się NAD SOBĄ- wymienieni radni NZ byli konsekwentnie przeciw podwyżkom podatków!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Grudzień, 2018 - 23:35

Początkowe głosowanie za podwyżkami było zakłucone przez pomyłkę pożal się Boże przewodniczącego.... Kto go w ogóle wybrał do rady ? 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Grudzień, 2018 - 17:51

A ja wam wszystkim zadowolonym i niezadowolonym życzę wesołych izdrowych świąt

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 26 Grudzień, 2018 - 21:16

Jestem za podwyżkami . Niech wyborcy na własnej skórze  (a raczej portfelu) poczują swój jedynie słuszny wybór radnych jak i burmistrza 

Sami wybraliście to macie 

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Grudzień, 2018 - 17:01

Niekoniecznie byłyby odniżki podatków ,ale być może pozostawiono by je bez zmian, a taką sytuację mieliśmy już w naszej gminie!

Portret użytkownika Paweł Małecki
Wysłane przez Paweł Małecki (niezweryfikowany) w 27 Grudzień, 2018 - 22:22

Drodzy Państwo!

Łatwo jest komentować, trudniej jest podejmować ważne decyzje. Nowa RM dopiero się wdraża w działania, i jak każda nowa grupa społeczna potrzebuje naturalnego "ułożenia". Ogromne brawa dla M. Rytla za czujność i bezkompromisowość. Trzeba mieć na uwadze, że niektóre podwyżki były konieczne, nie które wręcz przeciwnie. faktem jest że Zawadzkie czeka ciężki okres ze względu na decyzje z przed wielu lat. Decyzja o remoncie Hali oraz tzw. centrum przesiadkowe. Ogromny kredyt nie zagrozi budżetowi natomiast znacznie ograniczczy jakiekolwiek inne "sensowne" inwestycje. Chciałbym jeszcze dodać że zaakceptowanie przez Radę podwyżek ceny śmieci ( wynik 7za 6 przeciw wstrzyamał się 1 głos) wynikało z nieszcześliwego przetargu, który został rozstrzygnięty na początku listopada. takie są niestety koszta sprzedaży naszych śmieci. w przypadku gdyby podwyżki nie zostały zaakceptowane od stycznia naszych śmieci by nam nikt nie odebrał to raz, dwa kolejny przetarg byłby jeszcze "droższy"( za czym idzie większa podwyżka) i jeśli by się go udalo zakończyć śmieci by nam odebrano około kwietnia. Bardzo proszę o rozsądek. Pozdrawiam  Paweł Małecki. 

 

Portret użytkownika tez zawadczanin
Wysłane przez tez zawadczanin (niezweryfikowany) w 29 Grudzień, 2018 - 13:22

Panie Pawle! Myślę ,że sprawa "śmieci" i już roztrzygniętego przetargu postawiła Radę w sytuacji bez wyjścia.Ja jednak chciałbym zwrócić uwage na inny aspekt,przetarg oglasza gmina - urząd jak kto woli i ustala specyfikację przetargową,z określonymi parametrami. Myślę,że do rozważenia jest pomysł wywozu odpadów zmieszanych co 3 tyg. a nie jak teraz co 2 tyg.Może podniosło by to opłatę nie o 3 zł ,ale o 1 lub 2 zł.Jeżeli ktoś rzeczywiście prawidłowo segreguje  ,to zauważy ,że takie rozwiązanie jest możliwe i nie trąci absurdem.. Pozdrawiam życzę wielu dobrych decyzji!

Portret użytkownika Paweł Małecki
Wysłane przez Paweł Małecki (niezweryfikowany) w 1 Styczeń, 2019 - 18:07

Propozycja odbioru odpadów zmieszanych co trzy tygodnie pozwoli na oszczędności na paliwie, to fakt. Niestety ilość odpadów będzie taka sama (Zawkom płaci za przyjęcie odpadów na składowisku od tony i jest to główny składnik naszych kosztów), doszła by konieczność (w niektórych wypadkach) wymiany koszy na większe. Oczywiście uważam, że pomysł godny uwagi. Dodam tylko, że z segregacją w Gminie Zawadzkie nie jest najlepiej. Dlatego  też pojawiły się pierwsze upomnienia i kary za błędne segregowanie. Problem śmieci jest naszym wspólnym zadaniem, nie łatwym. Myśle że Zawkom powinien kłaść większy nacisk na kampanie informacyjną dotyczącą faktycznych kosztów i segregacji śmieci. Z tego co wiem w najbliższym czasie w Krajobrazach Zawadzkiego ma się pojawić informacja Zawkomu na temat odpadów.  Pozdrawiam. Paweł Małecki

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 30 Grudzień, 2018 - 15:21

Brawa dla radnego Małeckiego!!! - za włączenie się do dyskusji na forum. Głosy, wyjasnienia czy komentarze radnych są dla mieszkańców równie ważne, jak ich głosowanie na sesjach Rady. W poprzedniej sesji na forum Strzelca aktywnością wykazywał się chyba jedynie tylko radny Marek Kaczka. Miejmy nadzieję, że w obecnej kadencji swoją aktywnościa w tej formie wykaże się wiecej radnych.

Portret użytkownika Skinny
Wysłane przez Skinny (niezweryfikowany) w 2 Styczeń, 2019 - 10:37

Problem tylko w tym, ze nie jestesmy tutaj na zadnym forum, a jedynie w komentarzach pod artykulem.

Portret użytkownika Paweł Małecki
Wysłane przez Paweł Małecki (niezweryfikowany) w 2 Styczeń, 2019 - 22:06

Nie lubię obiecywać bez pokrycia ale jeżeli wszystko pójdzie tak jak należy  to  utworzę stronę/ blog dotyczący właśnie działalnośći Rady Gminy. O postępach będe informować. Pozdrawiam Paweł Małecki. 

Portret użytkownika Paweł Małecki
Wysłane przez Paweł Małecki (niezweryfikowany) w 5 Styczeń, 2019 - 23:36

Myślę nad stworzeniem czegoś niezależnego dla mieszkańców bez względu czy jest ktoś z tzw. lewej lub prawej strony. Myśle i liczę na to że radny Rytel włączy się w działania. Z nowości dodam że zakupiłem już miejsce na hoście i domenę. Tak chcę spożytkować pożal się Boże dietę radnego :) pozdrawiam. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 3 Styczeń, 2019 - 11:06

A czy to nie powinno być zadanie przewodniczącego, aby informować obywateli o działaniach rady? 

Portret użytkownika Paweł Małecki
Wysłane przez Paweł Małecki (niezweryfikowany) w 5 Styczeń, 2019 - 23:39

Myśle że przewodniczący powinien najpierw ogarnąć właściwe działanie Rady Miasta, poza tym chcę dać szanse wypowiedzi każdemu kto ma chęć, pomysł i nie bluzga ku*******.

Portret użytkownika smok
Wysłane przez smok w 31 Grudzień, 2018 - 14:04

Witam panie Pawle. To dobrze, że są radni, którzy poczuwają się do dyskusji z mieszkańcami na tematy gminy. Wspomniał pan, że czeka nas remont hali i centrum przesiadkowe, a kredyt nie zagrozi budżetowi gminy, tymczasem inwestycje te opiwają na miliony złotych, więc jak to jest? kilka milionów w te czy we wte różnicy nie robi? Ale zrobiło różnicę kilkadziesiąt (-set ?) tysięcy na rozebranie mostku na Koronczoku i zrobienie tam przejazdu dal samochodów? Co zresztą burmistrz obiecywał bodajże już od trzech lat? I robi różnicę kilka milionów na Basen Leśny (bo chyba na tyle oszacowano ? remont). Wydaliśmy już kilka milionów na Znikające Wyspy, a walorów turystyczno-wypoczynkowych to specjalnie nie przysporzyło. Placa zabaw dziś wygląda tak samo zapyziały jak przedtem. Drzewka uparcie nie chcą rosnąć tam, gdzie jest namalował projektant, za to same wyrosły w miejscach, gdzie ich nie przewidziano. Czyżby i natura zaprzysięgła się przeciw nam?

Remont Hali - czy ktoś naprawdę przyjrzał się temu projektowi? Przecież w gruncie rzeczy chodzi o ocieplenie hali, bo tu jest głóœne źródło kosztów utrzymania i wystarczyłoby się na tym skupić. Tymczasem proponuje się nam zmniejszenie okien, rozkopoanie skarpy i zabetonowanie jej kolejnym parkingiem. Naprawdę tego potrzebujemy? A może wystarczy tylko wymiana okien na nowe i pozostawienie skarpy w spokoju resztę energi poświęcając na docieplenie ścian? Może tyle wystarczy? Zlikwidowanie skarpy pozabawi halę jej specyficznego klimatu lat 70-tych, podobnego, jaki prezentował motel w miejscu Netto (przed jego oszpeceniem przez dyskotekę). Zabetonowanie ściany z oknami zamieni halę w klitkę pozbawioną wyrazu i gustu. Hala w jej obecnym układzie jest perełką i raczej nie ma szans na to, żeby grzebiąc przy nim nie popsuć jej. W projekcie moderniozacji pojawiła się także wymiana parkietu. Czy to nie są zadania, które powinny być dokonywane w ramach bieżącego utrzymania? Przecież tam jest jakiś dyrektor, któt powinien takich rzeczy pilnować. Miast tego dyrektor (już go nie ma) proponował swego czasu zakup rowerów dla turystów odwiedzających Zawadzkie. I rada miasta to klepnęła!!! To jest paranoja.

Centrum przesiadkowe? Znów milion albo i więcej. A chodzi przecież nie o żadne centrum, tylko wyporządzenie tego placu i w gruncie rzeczy o zrobienie parkingu. SM co rusz robi coś w swoim obejściu i ani razu nie odwoływała się do wielce brzmiących CENTRUM. W Spółdzielni nigdzie żadnego centrum nie widać, a osiedle służyć może przykłądem gminie, jak dbać o swój dobytek. Niejednokrotnie spółdzielnia dokłądała się gminie w realizacji gminnych celów, więc może wziąć z niej przykład?

Zapomnijcie, panowie i panie radne o CENTRUM tego i owego,. Skupcie się na przyziemnych sprawach, które nie są ani takie drogie, ani takie trudne w wykonaniu.

Portret użytkownika Paweł Małecki
Wysłane przez Paweł Małecki (niezweryfikowany) w 5 Styczeń, 2019 - 23:56

Staram się czytać ze zrozumieniem i czuje że wiele istotnych spraw jest podejmowane za lekko. Osobiście zgadzam się że centrum przesiadkowe miało być lokalnym remontem,  a hala miała być stopniowo modernizowana bez wielkiego "halo" . Obecnie pewne "stare" decyzje należy tylko mądrze zrealizować. Mądrze i skutecznie. Nie wnikam już w wyspy bo to przeszłość. Pisząc niepolitycznie a zwyczajnie szczerze basen to jest przyszłość ...daleka przyszłość. martwi mnie remont kanalizacji na Mickiewicza i 1 Maja i niekonsekwencja działań Zawkomu wobec planowanych zobowiązań -  rozbudowa kanalizacji w Kielczy. Pozdrawiam Paweł Małecki 

Portret użytkownika zawadzanin
Wysłane przez zawadzanin (niezweryfikowany) w 6 Styczeń, 2019 - 21:34

O czym Pan Pan Radny pisze? Jaka niekonsekwencja? Kanalizacja 1 maja i mickiewicza w Zawadzkiem to temat, ktory ciagnie sie od 2010 roku. Panie Szanowny Rady! Martwi mnie Pana brak wiedzy na temat, w ktorym rozpoczal Pan wypowiedz. Tak! ZAWKOM bedzie budowl w kielczy nowe kanalizacje, zeby nas tutaj w zawadzkiem wasze kupy i scieki zalewaly! Bardzo się ciesze, ze w koncu ktow zaczal powaznie myslec o 1 maja i miciekiwcza w Zawadzkiem! Pana Radnego Maleckiego prosze o zapoznanie się ze sprawa i naszym problemem w Zawadzkiem dokladnie. Ponoc jestescie radnymi nie tylko dla swoich okregow, ale reprezentujecie wszystkich mieszkańców - nawet tych w Zawadzkiem. Widze, ze jest Pan tzw. mlodym wilkiem.. Zycze powodzenia i wytrwalosci. Oby mial ja Pan do konca swojej kadencji. pozdrawiam.

Portret użytkownika mieszkaniec 1 Maja
Wysłane przez mieszkaniec 1 Maja (niezweryfikowany) w 6 Styczeń, 2019 - 22:14

Ja również się cieszę że wreszcie zaczyna się mówić o 1Maja!! Tyle czekamy. Oby pani prezes wystarczyło sił i środków żeby zrealizować tę budowę. Trzymam kciuki- a pan Małecki niech tyle nie myśli tylko pomoże w realizacji chociażby nie siejąc zamętu!

Portret użytkownika Paweł Małecki
Wysłane przez Paweł Małecki (niezweryfikowany) w 9 Styczeń, 2019 - 07:26

Dziękuję za słowa otuchy:) Pragnę podkreślić, że ani w jednym punkcie nie bojkotowałem remontu 1maja i Mickiewicza. Uważam, że te zadanie jest godne realizacji tym bardziej, że Zawkom uzyskał sporą dotację.Mam nadziej, że projekt zamknie się w kwocie z kosztorysu.  Dodam tylko, że temat jest mi dość znany i przeanalizowałem wiele dokumentów. Uważam, że te dwa projekty powinny być zrealizowane w celu poprawy przepływu kanalizacji (Zawadzkie) i w celu zwiększenia sprzedaży ścieków (Kielcza). Ps.Ludzie w Kielczy też tak długo czekają. zostało im to obiecane, były spotkania, plany. Pozdrawiam.

Portret użytkownika Paweł Małecki
Wysłane przez Paweł Małecki (niezweryfikowany) w 9 Styczeń, 2019 - 08:03

Temat 1Maja ciągnie się od 2009 roku.  zagadzam się jak najbardziej że remont jest konieczny tym bardziej, że spółka uzyskała bardzo korzystne dofinansowanie. W kwestii niekonsekwencji rozumiem, że projekt z PROW 2014-2020 nie zostanie sfinalizwany zgodnie z założeniami III etapu rozbudowy Kanalizacji w Kielczy https://www.zaw-kom.pl/images/inwestycje/KielczaPoludnie/1_06.07.17.jpg lecz tylko jego część. Proszę zrozumieć też stanowisko wielu godpodarstw w Kielczy, którym również obiecywano kanalizacjie już od dłuższego czasu. Pozdrawiam wszystkich mieszkańców Gminy Zawadzkie. 

Portret użytkownika tubylec
Wysłane przez tubylec (niezweryfikowany) w 6 Styczeń, 2019 - 14:11

a co z gabarytami? czy mieszkańcy mają szafki,  regały czy materace nosić na plecach? Finał będzie taki że to będą palić w ogródku a z tego powietrze nie będzie lepsze

Portret użytkownika Skinny
Wysłane przez Skinny (niezweryfikowany) w 7 Styczeń, 2019 - 12:42

No nie przesadzaj juz z tymi gabarytami. Raz w tygodniu masz szafe do wywiezienia? Toz to akcja raz na kilka lat! Punkty zbiorcze sa w kazdej z miejscowosci gminy. Wystarczy sie umowic z zaprzyjaznionym sasiadem. Pomoze zaladowac i sie przejedzie te dwa kilometry. Na codzien to Zawadzany najchetniej doopy az do sracza autem by zawiezli, ale co do tematu gabarytow to juz nikt sobie poradzic nie potrafi. Nagle nikt nie ma samochodu! Najlepiej, to zeby z domu - czy z bloku z czwartego pietra - zniesli i wywiezli. ZA DARMO oczywiscie!!! Bo w Z-kiem to sami hrabiowie od NO az po Manhattan mieszkaja. Jak nie bylo zbiorek gabarytowych, to wszyscy jakos mieli mozliwosc wywozki na nielegalne smietniska pod Zedowicami czy na rytwinach. Duzo dalej niz na plac targowy! Nie osmieszajcie sie. W innych krajach trzeba tez gabarty wywozic samemu, a i nawet za utylizacje zaplacic trzeba. I nie placza jak bezradna dzieciarnia...

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 8 Styczeń, 2019 - 10:27

Smok napisz coś zrobił dla gminy w ciągu ostatnich 10 lat - oprócz głupiej godki. Pochwol się.

Portret użytkownika Michał Rytel
Wysłane przez Michał Rytel (niezweryfikowany) w 22 Styczeń, 2019 - 01:00

Drodzy państwo, lada dzień powinien być protokuł z tej bużliwej sesji na stronie:

http://bip.zawadzkie.pl/10/56/strona-glowna.html

problemów gmina ma multum, kanalizacja (sprawna) powinna być wszędzie, gmina oddłużona, chodniki i ulice odśnieżone i tak dalej....większość rady to nowe twarze, dostało się też grono młodych. Wspierajcie nas i dzielmy się dobrymi pomysłami, interesujcie się sesjami. Tylko jako cała lokalna społeczność jesteśmy w stanie cokolwiek zmienić. 

Portret użytkownika Michał Rytel
Wysłane przez Michał Rytel (niezweryfikowany) w 23 Styczeń, 2019 - 10:36

Zapraszam na profil Nowe Zawadzkie, jest udostępniona umowa dotycząca odśnieżania jak i protokół z drugiej sesji