fbpx Radni przeciw zmianom | Strzelec Opolski

Radni przeciw zmianom

Radni przeciw zmianom

Artykuły : 
Numer wydania: 

W czwartek obradowała rada gminy Jemielnica. Jedna z podejmowanych uchwał dotyczyła sprzeciwu wobec zapowiadanych zmian prawa samorządowego w Polsce.

W treści uchwały radni stwierdzili, że pojawiające się w przestrzeni publicznej zapowiedzi radykalnych zmian w samorządowym prawie wyborczym godzą w prawa obywateli Rzeczypospolitej Polskiej. Zdaniem radnych, wszelkie zmiany prawa samorządowego powinny być najpierw poddane konsultacjom społecznym. Radni zaapelowali o respektowanie postanowień Konstytucji RP oraz wiążącego Polskę prawa międzynarodowego, w tym Europejskiej Karty Samorządu Lokalnego. Zaapelowali do prezydenta RP, parlamentu, rządu i polityków o niepodejmowanie decyzji godzących w prawa wyborcze obywateli oraz o podjęcie rzetelnych prac zmierzających do systemowego przeglądu prawa samorządowego, w szczególności prawa ustrojowego, a następnie wypracowanie kompleksowej propozycji zmian w tym zakresie.

Uchwały podobnej treści podejmuje wiele gmin w całej Polsce. W Jemielnicy większość radnych poparła zapisy uchwały (na sesji nieobecni byli Adelajda Wiechoczek, Piotr Breitscheidel i Rudolf Figura - nie brali oni udziału w głosowaniu). Uchwały nie poparł radny Józef Kocaj.

JK

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Dotacje dla powiatu i parafii
Co zrobić z lipą?
Wszy w przedszkolu?
Nie wniosą sprzeciwu

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 2 Maj, 2017 - 10:24

Jak okrutnie, bezszelnie doją mieszkańców Gminy Jemielnica? - kolejne wielkie osiągnięcie wójta Gminy Jemielnicy Macina Wycislo - czy to nie jest patologia? 

W ostatnim wydaniu gazety pisze - na stronie Gminy Izbicko - Od 10 maja wchodzi w życie nowa taryfa za wodę. 1m3 wody kosztować będzie 2,95 brutto a abonament 2,70 zł brutto od jednego wodomierza.

To była Gmina Izbicko, a jak to wygląda w Gmiinie Jemielnica

1m3 wody kosztuje 3,35 zł plus VAT 8% co daje 3,61 zł brutto

opłata stala od wodomierza 6,42 zł plus VAT 8% co daje 6,93 zł brutto

Należy  dodać, że prezes i wice prezez wodociągów zarabiają każdy ok. 20 tysięcy na miesiąc. 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Panie Wócie Gminy Jemielnica Marcinie Wycisło to jest patologia!!! Robicie się kpiny z ludzi na tej gminie. Tak doić ludzi to jest bezszelne. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 2 Maj, 2017 - 14:09

Gdzie są czytelnicy - mecenasi wójta gminy jemielnica pana wycisło, dlaczego nie skomentują stawek za wode w gminie jemielnica?? Jest wam głupio, wstyd wam?? A może Wam brak słów?? Szczerze mówiąc nam też brakuje słów, jedne słowa jakie cisną się na język, to  referendum,  zmiana wójta. 

Niestety powiedzenie patologia rodzi patologię jest w 100% prawdziwe. Tydzien temu redakcja strzelca opolskiego opisała totalnie bez silnych i zdołowanych rolników z Gminy Jemielnicy, których uprawy niszczy dzika zwierzyna. Pan Wojt Gminy Jemielnica Marcin Wycisło daje odpowiedź w gazecie. W naszym odczuciu odpowiedź wójta przypomina wypowiedź szcześcioletniego dziecka. Przypominamy wójtowi to nie pola powinny być grodzone a lasy panie wójcie lasy lasy lasy. Panie wójcie to Pan powinien interweniować u wojewody a jak nie to w ministerstwie rolnictwa, bo kto tym rolnikom ma pomóc? W dodatku radni ktorzy zasiadają w komisji rolnictwa od czego są, za co dostają kasę? To wszytko co się dzieje w tej gminie to się w głowie nie mieści. A protesującym rolnikom pragniemy przypomnieć poprawą na lepsze jutro nie jest nie płacenie podatku rolnego a zmiana wojta.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 2 Maj, 2017 - 18:34

Panie Piotrze Breitscheidel - Łaziska dziękują w sprawie interwencji o wycinkę lipy. Oczywiście ma Pan 100% racji w sprawie owego drzewa, że przeszkadza i zagraza bezpieczeństwu. Jednak Panie Piotrze bardzo proszę nie martwić się negatywną odpowiedzią Wójta Gminy Marcina Wycisło ponieważ jak może Wójtowi Wycisło przeszkadzać taka lipa ("takie niby co") jak mu nie przeszkadza na samym środku sali w świetlicy wiejskiej filar o szerokości ponad 1,2m. A przypomnimy filar ten jest spapraną robotą poprzedniego Wójta Jelito, no ale jak się bierze amatorów od brudnej roboty i ma się takich urzedników to czego wielce można oczekiwać.

Panie Radny biorąc pod uwagę nasępujące okoliczności:

- Łaziska proszą o wycinkę lipy - Wójt Wycisło odpowiada "jasno odpowiedziałem się przeciwko wycince lipy",

- Filar w swietlicy wiejskiej  od kilkunastu lat przeszkadza, szpeci i swiadczy o brudnej i nie przemyślanej robocie, obecnie jest zrobiony nowy projekt przebudowy świetlicy wiejskiej, Łaziska proszą bo jest okazja o zmianę projektu i usunięcie lub zmniejszenie szerokości filaru. Wójt przy robieniu projektu problemu nie widzi, a potem w gazecie rekami i nogami się broni, żeby tylko został,

- Rolnicy z Łazisk nie wytrzymują z dziką zwierzyną, szkody na polach co roku mają ogromne, opisują sprawę w gaziecie, mają żal do wójta, a ten odpiera zarzuty, koło łowieckie zarzuty odpiera, rolnicy pozostają sami sobie. Czy tak powinien zachowac się wójt, kto tym rolnikom ma pomóc?

To tylko "nie" wójta wycisło z ostatniej chwili. Dlatego Panie Radny lazisk, trzeba sobie odpowiedzieć czy nie zrezygnować z dożynek w Łaziskach, lub inaczej jesli się odbędą czy warto się starać? Nie bądźmy glupi, jak Wójt dla Łaziszczan tak Łaziszczanie dla Wojta. 

 

Portret użytkownika Józek
Wysłane przez Józek (niezweryfikowany) w 2 Maj, 2017 - 20:23

W Łaziskach są jeszcze jakieś Lipy???...kiedyś to ich było, na samym Rynku kilka. Muszę się wybrać kiedyś w rodzinne strony.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 4 Maj, 2017 - 20:31

Dzika zwierzyna niszczy, rolnicy bezsilnie patrzą a co robi Pan wójt gminy jemielnica marcin wycisło? No własnie, robi tam coś Pan wojt na tej gminie? Zmiana wojta i tylko zmiana wójta. Z tym wojtem już nie można od dawna wytrzymać.

Odpowiedz