fbpx Radni obradowali długo | Strzelec Opolski

Radni obradowali długo

Radni obradowali długo

Artykuły : 
Numer wydania: 

Dosyć długa, choć niestety mało treściwa była ubiegłotygodniowa sesja rady miejskiej w Strzelcach Opolskich. Prawie półtora godziny zajęło radnym wysłuchanie sprawozdania z działalności burmistrza oraz dyskusja nad nim. Oszczędzimy Czytelnikom relacji z tej części sesji. Jeśli jednak ktoś jest nią zainteresowany, odsyłamy do dostępnego na stronie internetowej gminy nagrania dźwiękowego obrad.

W czasie sesji radni przyjęli sprawozdanie z działalności jednostek podległych gminie oraz 9 uchwał. Na pierwszy ogień poszła uchwała o zwolnieniu basenu z obowiązku wpłaty nadwyżki środków do budżetu gminy. Chodzi o ok. 50 tysięcy złotych, które basen „zarobił” na swojej działalności. Uchwałę skomentował m.in. radny Jerzy Korwin Małaczyński.

- Formalnie, zgodnie z literą prawa, jest to nadwyżka środków obrotowych - mówił. - Ale nie zapominajmy, że gmina dopłaca do basenu 800 tysięcy złotych, więc nie może być merytorycznie mowy o żadnej nadwyżce.

Ostatecznie, decyzją rady, to co basen „zarobił” zostanie w jego kasie i będzie przeznaczone na działalność statutową tej jednostki.

Radni zdecydowali też o przystąpieniu do programu pod nazwą Opolska Karta Rodziny i Seniora (czytaj więcej na str. 5), a także wprowadzili korekty w budżecie i wyodrębnili w nim fundusz sołecki. Głosowano także nad 4 uchwałami dotyczącymi obwodów i okręgów wyborczych. Na mocy uchwały zadecydowano również, że SOK może wynająć lokale, w których działają świetlice wiejskie na dłużej niż 3 lata bez potrzeby ogłaszania przetargu.

POS

Komentarze

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 3 Kwiecień, 2014 - 13:08

Sesja rady miejskiej była 26go a już na następny dzień było spotkanie z mieszkańcami miasta. Chciano by mieszkancy wnieśli swoje uwagi do planu strategicznego na następnych kilkanaście lat.Opracowanie takiego planu powierzono firmie z Wrocławia, należy wiec przypuszczać ze będzie to kosztowalo grube kilkadziesiąt, jeśli nie kilkaset tysięcy złotych. Zainteresowanie mieszkańców było żadne. Oprocz radnych sołtysow i włodarzy były 4 osoby młodzsze i jeden starszy pan. Ten właśnie pan przyszedł z pytaniem: po co robic takie plany skoro poprzednie nie sa realizowane.Jako przykład podał plan ochrony środowiska utworzony w 2004 roku do 2016 roku. W tym to planie był miedzy innymi punkt o zmniejszeniu hałasu w Strzelcach. Już w 2004 roku przez Strzelce przejezdzało około 1500 samochodow na dobe a poziom hałasu na ulicy Opolska-Krakowska, Marka Prawego , Powstancow Śląskich i Kozielska był przekroczony o 31 decybeli nie mowiac o spalinach.
Co się zmieniło od tamtego czasu? Nic. Mysle ze ankiete którą przeprowadzali włodarze na swojej stronie zrobiono celowo właśnie w tym czasie. Wybory samorządowe już niedługo. Osiągniec nie ma wiec trudno będzie rozmawiać na spotkaniach wyborczych. Ankieta pomoze. Wypelniło ja może około 90 osob ale pozwoli to na jej podstawie na nowe obiecanki cacanki by znowu zostać przy korycie.Czy jeszcze ktoś się na to nabierze? Obwodnicy nie wybudują bo nie zależy to od gminy. Ok, ale po to Goc i jego zastępcy biora duza kase miesięcznie by za te pieniądze rozwiazywac trudne problemy. Sołtyskom marza się jakies ogrody w wioskach z rożnami, innym hospicja- może po to by pozbyć się niedołężnych członków rodziny, a pan Kampa twierdzi ze jeśli ruch przez miasto zaniknie to nikt się w Strzelcach nie zatrzyma. Niewazny wiec hałas 24 godziny na dobe lecz to by się ktoś zatrzymał.Postawie się wiec w sytuacji przejezdnego. Jadac od strony Gliwic szukam restauracji. Po minieciu Ratusza widze Ratuszowa ale nie ma jak wiechac a zawracać nie będę. Najblizszy zjazd na Powstancow ale trzeba objechać miasto wiec żaden obcy nie zaryzykuje.Jade wiec dalej. Jadac od strony Opola jeśli przegapię Motel mogę zatrzymać się w centrum. O tym ze na Rynku jes restauracja nikt nie wie dopóki nie wiedzie na Rynek. Trzeba objechać Ratusz ale zaparkować niestety nie ma gdzie.Trzeba jechać dalej. I tak to wygląda. Zla organizacja ruchu.
Cale to tworzenie strategii do niczego nie prowadzi. Trzeba dzalac.Gdybanie o ułatwienioach dla młodych to bicie piany.Odniosłem wrazenie ze tylko pan Karecki w tym gronie rozumie co jest grane. Tylko on twierdził ze temu miastu sa potrzebne miejsca pracy z normalnymi umowami. Przy takiej stabilizacji ludzie bez pomocy kupia mieszkania albo wybudują domy.Co z tego skoro inwestorzy uciekają. Ziemia ta pod Warmatowicami i ta na osiedlu jest wlasnoscia Panstwowej Agencji Rynku Rolnego (tak to chyba brzmi) a ta wywindowała ceny tej ziemi tak ze nikt tego nie kupi.Tak wiec panie Goc bierze pan pieniądze i za to żeby to zmienić.Odsuchujac ostania sesje rady można tylko stwierdzić ze to zenada. Mam tylko nadzieje ze rtym razem mieszkancy nie popełnia już pomyłki i odesla was wszystkich na zielona trawke.Bycie radnym tylko dla podreperowania domowego budżetu nie może mieć miejsca.Przerazajacy jest sposób myslenia włodarzy i radnych. Daja odczuc ze sa nieomylni tylko ze ta nieomylność do niczego nie prowadzi.No ale tak to jest kiedy całe zycie nigdzie się nie bylo i nic nie widzielo.Pani Foryt z duma podkresla ze do Strzelec w 2013 roku wrocilo 260 osób ale nie chce pamietac ze od 2008 roku to miasto opuściło ponad 4 tysiale ludzi.Twierdzi ze młodzi powinni wracac i zakładac działalność gospodarcza. Przy dzisiejszym systemie Panstwa, szczególnie nastawieniu US i ZUSu do obywatela trzeba być idiota żeby zakładac firme.No ale widzenia rzeczywistości z klapami na oczach i przekonanie o własnej nieomylności niczego nie zmieni. Mentalnosc mamy taka jaka mamy.

Portret użytkownika ZNIESMACZONY
Wysłane przez ZNIESMACZONY (niezweryfikowany) w 3 Kwiecień, 2014 - 15:11

1.No nie wierze . Urząd konsultuje z mieszkańcami strategię .
a/ A gdzie był urząd kiedy społeczeństwo protestowało przeciwko budowie obwodnicy biegnącej w bezpośrednim sąsiedztwie domków jednorodzinnych i bloków na Os.Piastów ŚL.
Ludzie protestowali / konsultowali/ a urząd i taki zrobił swoje - na złość babce
b/A gdzie był urząd kiedy pomocy potrzebowali pomocy w rozwiązaniu problemu z przebudową ulicy mieszkańcy ''koszar''? . Ludzie protestowali/ konsultowali/ a urząd i tak zrobił swoje. Na złość babce
c/ A gdzie był urząd kiedy zaistniał konflikt pomiędzy przedsiębiorcą a tzw społeczeństwem ,któremu złośnicy zamurowali dojazd do sklepu co przyczyniło się do zlikwidowania paru miejsc pracy?.Ludzie protestowali a urząd podwinął ogon i nie kiwnął palcem w tej sprawie . Na złość babce/
e/A gdzie był urząd kiedy Pan Gałuszka protestował przeciwko budowie budowie parkingu na kilkanaście samochodów w bezpośrednim sąsiedztwie balkonu jego domu. Konsultacje polegały na tworzeniu faktów dokonanych . Na złość babce.
d/Po kiego wyrzuca się pieniądze w tworzenie jakiś inkubatorów przedsiębiorczości? Który ze strzeleckich urzędników będzie uczył młodych jak robić biznes?
e/Po kiego wybudowano monumentalny basen do którego rokrocznie dopłacamy ok. 1 000000 zł. a pożyczki zaciągnięte na jego budowę spłacą nasze prawnuki / może/ . Na złość babce odmrożę sobie uszy.
f/Należy zapytać Pan Kampę iluż to tirowców i innych kierowców jadąc przez Strzelce zatrzymuje się / GDZIE ?????/ i zaopatruje się w określone towary.
g/ Co zrobił urząd kiedy mieszkańcy nowej wsi prosili o konsultacje i wprost błagali o zamknięcie krematorium / asfalciarnia/ które działało w bezpośrednim sąsiedztwie ich posesji. Nic .
Urząd nasyłał kolejnych niekompetentnych doorniów którzy starali się wytłumaczyć mieszkańcom że smród to nie smród , hałas to nie hałas a ażurowy płotek to bariera dźwiękochłonna .
Może Pan Kampa wyjrzał by przez okienko swojego gabinetu i zwrócił by uwagę na puste lokale które stoją w bezpośrednim sąsiedztwie jedynych / zawsze zajętych parkingów w rynku przy główniej trasie.
Twierdzenie że strzelecki handel żyje dzięki tranzytowym tirowcom jest żałosne.
Co do wypowiedzi Pana Kareckiego to jego populistycznych poglądów / pomoc młodym , miejsca pracy , i takie tam/ to temat wracający jak bumerang każdorazowo tuz przed wyborami a zostaje zapomniany bezpośrednio po wyborach. Prawdy objawione , które wylatują z szybkością karabinu maszynowego z ust kolejnych pretendentów do korytka są znane wszystkim od lat. Zastanawiające jest to, że wszyscy wiedzą gdzie popełniono błędy , jak te problemy rozwiązać a sytuacja Strzelec Opolskich w zastraszającym tempie pogarsza się z roku na rok.
Można tylko zapytać kilkutysięczny elektorat naszych nieomylnych czy po raz kolejny nabiorą się na ..SPOŁECZNE KONSULTACJE.

P.S. do czytelnika
Jestem zdołowany Twoja informacją że w ostatnim czas -okresie ze Strzelec wyjechało 4000 osób.
No tak . Wystarczy spojrzeć jak wygląda miasto po godz 17.00.
-ZNIESMACZONY-

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 3 Kwiecień, 2014 - 20:18

Pan Karecki akurat nie wygłaszał populistycznych poglądow. Osobiscie nie znam tego pana. Na tym spotkaniu miałem okazje widzieć go po raz piereszy. Mowił tylko i wyłącznie o tworzeniu miejsc pracy.Pomysły na tanie budownictwo i tanie mieszkania chodziły po głowach paniom Feliniakowej i Foryt.Deweloperów nic do miasta nie sciągnie.Ceny ziemi są za duże a te trzeba wliczyc w koszty budowy.Ziemia będzie lezała ugorem bo jeśli nie stać na nia poważnych inwestorów chcących budowac fabryki to tym bardziej pojedynczych obywateli.Zreszta co ma dac kupno mieszkania w Strzelcach kiedy nie ma pracy.Jesli jest to na smieciowych umowach za najnizsza krajowa a nawet jeśli będzie na stała umowę to placa choć nawet wyzsza od najniższej krajowej i tak będzie ze niska przy spłacaniu kredytu. Nawet ci którzy za zaoszczędzone na zachodzie pieniądze kupia mieszkanie to pozostaje pytanie co dalej?
Ktos tam powiedział , z radnych, ze jeśli z miasta będą ubywac ludzie w takim tempie jak przez ostatnie lata to będziemy demontować czwarte pietra w blokach bo nie będzie chętnych na puste mieszkania.Bez nowych hal produkcyjnych, bez nowych miejsc pracy,bez godziwych zarobkow, bez poczucia stabilizacji nic się nie wymyśli i tu się zgadzam z panem Kareckim. Nowe hale, nowe miejsca pracy a ludzie sami się urzadza na swój własny sposób.
Poki co od upadku Agrometu i likwidacji Cementowni jest coraz gorzej. Niestety, na takie stwierdzenie kilka pań( radne czy sołtyski) wybuchneły oburzeniem twierdzac ze w miescie jest dobrze i coraz lepiej.Dlaczego wiec to miasto umiera? A swoja droga pan Goc już 12 lat jest u steru. Z tego 8 jako burmistrz. Inni zresztą tez. Za te 12 lat "zarobił" już grubo ponad 2 miliony. Jego zastępcy taze. I ok, ale pod warunkiem ze włodarze czarno na białym podadza w punktach co za te lata dobrego zrobili. Nie dowiemy się.Za blisko do wyborow a następne wybory będą sprawdzianem madrosci albo głupoty mieszkańców bo będziemy mieli okazje przekonać się czy wybierzemy nowy nurt czy wejdziemy do tej samej rzeki.

Portret użytkownika F.D.
Wysłane przez F.D. (niezweryfikowany) w 3 Kwiecień, 2014 - 20:24

Panienka od strategi była żałosna , firma bierze ciężką kasę i pier... RZECZY OCZYWISTE i do tego to samo we wszystkich gminach od Rawicza po Brzesko .
To firma ma opracować strategię a nie mieszkańcy .
Bardzo się cieszę ,że było tak nikłe zainteresowanie ze strony mieszkańców - bo to zwyczajny wstyd , coś takiego proponować podatnikom i jeszcze z ich pieniędzy za tą chałę płacić .
W każdej rynkowej firmie organizator wyleciałby z hukiem .

Portret użytkownika ze Strzelec
Wysłane przez ze Strzelec (niezweryfikowany) w 4 Kwiecień, 2014 - 10:25

A ja myślę że firma powinna opracowywać strategie ale po konsultacjach z lokalna społecznością.
Inne potrzeby maja ludzie w Rawiczu a inne w Strzelcach Opolskich.
A jak na razie to konsultacje odbywają się na zasadzie
- Wierchuszka konsultuje ze społeczeństwem jakiś temat na który to społeczeństwo wydaje negatywna opinie . ? A wierchuszka i tak zrobi to co chce - wbrew oczekiwaniom społeczeństwa.
Od kilkudziesięciu już lat tzn. od czasu kiedy w radzie miasta działał Pan Cebula nie powstał konkretny biznesowy projekt który przyniósł by mieszkańcom Strzelec Opolskich wymierne korzyści.
O uzbrojeniu terenów w rejonie w rejonie Warmątowic Pan Cebula wnioskował już jakieś 15 temu .
A teraz? Teraz proponuje się te tereny / nieuzbrojone/ poważnym inwestorom którzy z ironia i z zażenowaniem rezygnują i swoje potężne inwestycje lokują na terenach które są do takich inwestycji przygotowane.
No ale my za to mamy piękny basen , piękny park , piękny ratusz , kostkę brukowa na większości ulic i jedną z największych w woj. opolskim stóp bezrobocia a w ostatnim czas-okresie ze Strzelce Opolskich wyjechało ok.4000 osób i nie byli to za pewnie staruszkowie , niemowlęta czy tez niepełnosprawni tylko najbardziej dynamiczne młode osoby .
Dlatego po raz kolejny apeluję aby słuchać sie ludzi z życiowym oraz biznesowym doświadczeniem / Pan Cebula i innych / a nie dawać sie prowadzić na smyczy przez gładko mówiących i niekompetentnych dyletantów.

Portret użytkownika F.D.
Wysłane przez F.D. (niezweryfikowany) w 4 Kwiecień, 2014 - 11:13

Nie będę czekać na kolejne spotkanie konsultacyjne , bo jak ma byc to znowu taka posiadówa bezsensowna to zrobię wszystko ,żeby go nie było .
Przecież ta strategia to jedna wielka ściema ,ale musi być w papierach i jest tyle samo warta w praktyce co wszystkie dotychczasowe czyli kolejne zmarnotrawione pieniądze na urzędnicze Pytanie zasadnicze - czy zlecający zapłaciliby ze swojej kieszeni za taką chałę ?

Projekt biznesowy w Radzie Miasta ???????? Projekt biznesowy w koncepcji urzędniczej ??????????? Broń Boże wszystkich przedsiębiorców od takich wymysłów .Każdy przedsiębiorca po to wybrał drogę niezalezności ,żeby być jak najdalej od takich pomysłów.
Nie powiem , burmistrzowie nawet mają ciekawe wizje ,ale wykonalność na poziomie urzędniczym to już utopia.

Portret użytkownika  obserwator
Wysłane przez obserwator (niezweryfikowany) w 4 Kwiecień, 2014 - 12:56

Czy te wspaniałe wizje naszego burmistrzostwa to
- przekształcenie KAŚKI w drugie Zakopane?
- rozbudowa deficytowego basenu
- budowa inkubatora przedsiębiorczości
- budowa siłowni w małym parku
- zabetonowanie Rybaczówki
- ......

A Pani zdanie powinno wisieć obok strzeleckiej flagi przy wejściu do urzędu miasta i gminy które troszkę bym zmodyfikował
..CZY ZLECAJĄCY ZAPŁACIŁ BY ZE SWOJEJ KIESZENI ZA KTÓRĄKOLWIEK ZE STRZELECKICH INWESTYCJI / mam na myśli cel , ideę i relacje koszty do ewentualnych zysków lub chociażby bilans zerowy.

Pan Adamietz miał wybudować na basenie tylko małą sauenke i siłownie
Niestety - pomimo że koszt tej inwestycji to promil w kosztach inwestycji jakie Pan Adanietz prowadzi idea upadła . A dlaczego?
Ponieważ księgowy / odpowiedzialny i dobrze opłacany/ powiedział Panu Adamtzowi że ... INWESTYCJA NIE ROKUJE KORZYŚCI FINANSOWYCH I BĘDZIE DEFICYTOWA.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 4 Kwiecień, 2014 - 13:13

szkoda ze Rada Miejska 4 lata temu wybierając na burmistrza Goca , jego zastępców i głownego księgowego czy księgową przy ustalaniu im wynagrodzenia nie pomyślała że ... INWESTYCJA NIE ROKUJE KORZYŚCI FINANSOWYCH I BĘDZIE DEFICYTOWA.

Portret użytkownika F.D.
Wysłane przez F.D. (niezweryfikowany) w 4 Kwiecień, 2014 - 13:44

Rada Miejska nie wybiera burmistrza mamy wybory bezpośrednie . Akurat co do wynagrodzenia władz , to nie uważam ,żeby było imponujące .Jestem zwolenniczką - płacić i dużo wymagać .
Natomiast znaczący przerost zatrudnienia w administracji jest widoczny a wydajność i efektywność , szczególnie skostniałych struktur jest nie lada wyzwaniem .

Portret użytkownika  obserwator
Wysłane przez obserwator (niezweryfikowany) w 4 Kwiecień, 2014 - 15:07

A może powinniśmy brac przykład z państw skandynawskich gdzie różnica zarobkami elity a zarobkami roboli wynosi w proporcji 3-1.
Oczywiści na ma tu na myśli jednostek wybitnych tzn. sportowcy , muzycy czy biznesmenów.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 5 Kwiecień, 2014 - 12:36

Ani sport ani muzyka w wydaniu profesjonalnym nie sa artykołami pierwszej potrzeby. Pieniadze z Ministerstwa Sportu maja wspomagac szkoły i sport amatorski.Kto chce uprawiac sport profesjonalny niech szuka sponsorow. Za muzeke tez musza płacic ci którzy chcą jej słuchac.Budowanie stadionow z kasy miasta dla , np., miernej klasy piłkarzy którym do kieszeni pcha się ogromne pieniądze , jest nadużyciem.W Strzelcach mamy 2 boiska które kiedyś zyły. Teraz jedno jest martwe. Boisko byłego "Pioniera" po kosmetyce zupełnie wystarczy choć i tak jest na miare drugiej ligi tylko zawodnikow mamy klasy B.

Portret użytkownika F.D.
Wysłane przez F.D. (niezweryfikowany) w 4 Kwiecień, 2014 - 13:31

1. Pomysł małego wyciagu na Kaśce bardzo mi się podoba , cała rewitalizacja parku jest znakomitym pomysłem i uważam to za jedną z najlepszych inwestycji

2.rozbudowa basenu - NIE , bo gminy na to nie stać ,powodem deficytu jest (ciagle to mówię publiczne) jest złe i drogie zarządzanie i niespotykana megalomania ( po co na takiej małej pływalni dyrektor ?????!!!!!) , ale urzędnicy wiedzą lepiej

3.Inkubator - z założenia miał być sposobem na wyremontowanie tej części miasta - pomysł uważam za trafiony a efekty są imponujące
natomiast , jeśli za doradzanie młodym przedsiębiorcom wezmą się urzędnicy - raczej jest pewne ,że będzie WTOPA.

3.Siłownia w Parku - pomysł bardzo mi się podoba .Już hrabia Renard miał w tym miejscu urządzenia do letniej gimnastyki

4.Rybaczówka nie będzie zabetonowana - nie siej zamętu . Koncepcja została kolejny raz przedyskutowana z wędkarzami , wypracowano satysfakcjonujące rozwiązania ( potwierdzili to obaj prezesowie PZW ) i już trwają prace budowlane .Zresztą to tylko unowocześniona wersja z lat 70 XX W.

Co do wysokich kosztów to uważam ,że po to są kontrolujący ,aby wychwycić niegospodarność .

Portret użytkownika  obserwator
Wysłane przez obserwator (niezweryfikowany) w 4 Kwiecień, 2014 - 15:00

1. Rewitalizacja to świetny pomysł. Będą meneli będą mogli w fajnych warunkach wypić tanie winko i jeszcze tańsze piwko.
- pieniądze które mogły by rozruszać strzelecką gospodarkę zostały wyrzucone w błoto
2.... oraz nikłe zainteresowania strzelczan w temacie moczenia kija w zupce ze stu jaj
- pieniądze które mogły by rozruszać strzelecką gospodarkę zostały wyrzucone w błoto
3. Poroniony pomysł z inkubatorem i z pieniędzmi przeznaczonymi na jego stworzenie to typowo polskie przerzucanie kasy z jednej kieszeni do drugiej . Tej drugiej zazwyczaj dziurawej.
A zapytam tak mimochodem kto i za czyje pieniądze będzie utrzymywał w należytym stanie nowo powstający obiekt inkubatora przedsiębiorczości?
Czy w Anglii , Holandii , Kanadzie , Usa czy Japonii słyszał ktos o takim wynalazku jak INKUBATOR PRZEDSIĘBIORCZOŚCI ? Chyba nie - bo tam nie ma ludzi przedsiębiorczych.
- pieniądze które mogły by rozruszać strzelecką gospodarkę zostały wyrzucone w błoto
4.No tak . Huśtawki i karuzela zostały zdewastowane no to teraz dla strzeleckich meneli powstaną inne atrakcje . Tylko prosze niech będą skonstruowane z drewna a nie metalu . Metalowe elementy zostana momentalnie pocięte i sprzedane na złom a drewniane może utrzymaja sie do zimy.
Co do hrabiego Renarda to myśle że nie powinniśmy go brac za przykład. Wprawdzie uwielbiał uprawiać gimnastykę ale bardzo specyficzna jej odmianę. Dlatego został pochowany pod płotem otaczającym strzelecki park umierając na syfilis , nie przepuszczając żadnej hrabinie , pokojówce ani tez chłopce.
- pieniądze które mogły by rozruszać strzelecką gospodarkę zostały wyrzucone w błoto
5. Czy dla kilku wędkarzy opłaca się ładować kupę kasy w retusz rybaczówki ? Co to zmieni w temacie wędkowanie i wędkarzy? Ponoć najdorodniejsze i najsmaczniejsze tryby można złowić na dzikich mazurach . A nasi zwolennicy moczenia kija mogą tylko złowione okazy zmierzyć i są zmuszeni zwrócić im wolność.
Oczywiście rozumiem że w dobie kryzysu chirurgia plastyczna rybaczówki nie ma nic wspólnego z nadchodzącymi wyborami .
- pieniądze które mogły by rozruszać strzelecką gospodarkę zostały wyrzucone w błoto
Kontrolujący powinni skupiać sie nie tyle w temacie czy nie za drogo kupiono worek cementu tylko czy ten worek cementu był niezbędny do kupienia.

Portret użytkownika F.D.
Wysłane przez F.D. (niezweryfikowany) w 3 Kwiecień, 2014 - 20:25

Panienka od strategi była żałosna , firma bierze ciężką kasę i pier... RZECZY OCZYWISTE i do tego to samo we wszystkich gminach od Rawicza po Brzesko .
To firma ma opracować strategię a nie mieszkańcy .
Bardzo się cieszę ,że było tak nikłe zainteresowanie ze strony mieszkańców - bo to zwyczajny wstyd , coś takiego proponować podatnikom i jeszcze z ich pieniędzy za tą chałę płacić .
W każdej rynkowej firmie organizator wyleciałby z hukiem .

Portret użytkownika F.D.
Wysłane przez F.D. (niezweryfikowany) w 3 Kwiecień, 2014 - 20:46

Jeszcze jedno . A co do wyludniania to nie jest to problem tylko Strzelec, ale całej Polski i potrzebne są rozwiązania systemowe - ale niestety zamiast konkretów leniwa ferajna z Wiejskiej debatuje nad np.związkami partnerskimi i kolejnym wprowadzaniem socjalu dla nierobów.
Przecież te pseudostrategie powstały w głowach warszawskich wszystkowiedzących matołów ,żeby mieli kolejną robotę ( konsultacje, pier... , statystyki, opinie etc ), mogą wykazać się jak bardzo są potrzebni a przy okazji zaprzyjaźnione firmy konsultingowe mogą zarobić .I wszystko sie kręci od góry do dołu .

Portret użytkownika ze Strzelec
Wysłane przez ze Strzelec (niezweryfikowany) w 4 Kwiecień, 2014 - 10:28

Jeżeli forumowiczka ma takie zdanie to należy je zaprezentować na kolejnych społecznych konsultacjach .
A najlepiej doprowadzić do wcielenia tych poglądów w realna rzeczywistość.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 4 Kwiecień, 2014 - 11:07

Pani forumowiczka F.D juz ósmy rok zasiada w radzie...a co wcieliła w życie?

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 5 Kwiecień, 2014 - 16:09

A no takie sprawia wrazenie ale o tym co przez te 8 lat zrobiła dla miasta-cisza.Radnym łatwiej byłoby powiedzieć czego nie zrobili ale tego nie zrobia. Przyznanie się do porażki jest niemożliwe. Zreszta po co się wysilać jak za samo bycie radnym dostaje się te same kilka tysiecy rocznie. Najleoiej wie o tym Bocian.

Portret użytkownika Krauze
Wysłane przez Krauze (niezweryfikowany) w 5 Kwiecień, 2014 - 16:20

A może oświecisz nas i napiszesz - co twoim zdaniem powinni zrobić?
Ile to jest kilka tysięcy ? 2 czy 9 ?
Jeżli uważasz że radny zarabia takie kokosy za nic nierobienie to ..drukuj plakaty ze swoją facyjatką ... wybory już tuż tuż .

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 5 Kwiecień, 2014 - 17:46

Dieta radnych to 11035,94 zł rocznie 919,66zł miesięcznie, tak było za rok 2012. Za 2013 nie ma jeszcze oswiadczen majątkowych.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 5 Kwiecień, 2014 - 17:51

Nie chodzi o to ile radny zarabia, ale oto ile za te pieniądze zrobił. PO w kraju tez dostało najwięcej głosów i co z tego mamy?

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 5 Kwiecień, 2014 - 18:19

Obrad rady w roku 2012 było 11 bez sierpnia. Długosc każdej sesji to ok 3 godzin. Łatwo wiec policzyć ze te pieniądze to za 33 godziny nasiadówki a wiec radny dostaje 334 zł za jedna godzine.
Burmistrz przy 14 tysiącach miesięcznie dostaje około 83 zł za godzine brutto, bez premii. Kto z was najlepszemu specjaliście z każdej dziedziny zapłaci 334 zł za godzine pracy z której będą efekty?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 5 Kwiecień, 2014 - 20:59

Skąd u Ciebie tyle złośliwości ????? czemu to ma służyć ?????.
Wystartuj w wyborach, jeśli otrzymasz wystarczające zaufanie wyborców i wybiorą Cię będziesz miał szansę się wykazać .
Za taką kasę jest to okazja niebywała!!!!!!!!!!!!!!!

Tylko jest jeden problem - nawet najwybitniejsi fotografowie tudzież graficy nie byliby wstanie zretuszować twojej wrednej, zalewającej się zółcią i ziejącej jadem facjaty , która jest niezbędna do plakatów wyborczych .
Ale próbuj , trzymam kciuki .

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 5 Kwiecień, 2014 - 21:21

A gdzie u tego gościa widzisz złośliwość. Płacisz komuś wiec wymagasz i basta.A twój obraźliwy ton swiadczy o tym ze zbyt wysokich lotów intelektualnych nie jesteś.Chciałbys cos mądrego powiedzieć a wychodzi prostak.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 5 Kwiecień, 2014 - 21:43

Z niecierpliowścią czekam na Twój wybitny wynik wyborczy , w okręgu z którego wystartujesz lokale wyborcze zapewne nie wytrzymają naporu twoich zwolenników.
Proponuję zapobiegawczo powiadomić Państwową Komisję Wyborczą , gdyż obsada kilku komisji wyborczych będzie musiała być wielokrotnie zwiększona . Twój wynik będzie ewenementem .Oczami wyobraźni widzę już newsy .... W strzeleckim okręgu wyborczym nr... , padł rekord frekwencji wszechczasów !!!! Trzymam kciuki .

Portret użytkownika Krauze
Wysłane przez Krauze (niezweryfikowany) w 5 Kwiecień, 2014 - 16:13

Twój post to żółć pomieszana z wymiocinami które naciskają na gula w gardle.
Przypomnę ci że cyt TA BABA - uzyskała w ostatnich wyborach największe poparcie wśród kandydatów do rady miasta. Prosimy o wskazanie postu w którym D.F. wypowiada się
niemerytorycznie.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 6 Kwiecień, 2014 - 00:08

Oj tam ,oj tam ,zaraz największe poparcie..Z ciekawości sprawdziłem w BIP-ie na portalu UM/zakładka Wybory 2011 /,że inni radni z miasta mieli jednak więcej głosów /pp.Krawiec,Pawłowski, Rudner,Kaczmarek, Bocian,Koteluk/.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 5 Kwiecień, 2014 - 21:09

Strzelecki NOSTRADAMAUS nam się ujawnił , wie co ktoś myśli . Ciekawy przypadek , raczej nawet kliniczny .Może pracę naukową ktoś o Tobie napisze ?

Portret użytkownika F.D.
Wysłane przez F.D. (niezweryfikowany) w 4 Kwiecień, 2014 - 11:29

Wprowadziłam dość istotną zmianę - nie należę do towarzystwa wzajemnej adoracji i nie muszę być pokorna jak inni .
Jako jedna z nielicznych , mogę otwarcie wytykać błędy i interweniować bez przykrych konsekwencji .Mam ten komfort ,że nikt mnie z pracy nie zwolni . I bardzo to sobie cenię .

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 4 Kwiecień, 2014 - 11:57

A na rozmowe ze zwykłym obywatelem znajdzie pani czas? Chetnie przekazałbym pani kilka ciekawych rzeczy.

Portret użytkownika F.D.
Wysłane przez F.D. (niezweryfikowany) w 4 Kwiecień, 2014 - 12:53

Oczywiście bez problemu znajduję czas na spotkanie z mieszkańcami , bezpośrednia rozmowa jest zawsze treściwa i sprawia dużą przyjemność , proszę się umówić - kontakt w Biurze Rady.

Portret użytkownika  obserwator
Wysłane przez obserwator (niezweryfikowany) w 4 Kwiecień, 2014 - 13:05

Nie ma zwykłych czy tez niezwykłych obywateli .
Należy umówić się i spotkać z D.F. , naświetlić nurtujący nas problem i umówić się na kolejny termin aby uzyskać odpowiedź czy sprawie został nadany tok urzędowy lub w jaki inny sposób została załatwiona.
A nie pierdząc w osiedlową ławeczkę ze skrzywioną gębę cedzić twierdzenia że .. CO JA/ONI MOGĘ/Ą / że mi na głowę srają .

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 4 Kwiecień, 2014 - 13:21

Sa zwykli i niezwykli obywatele. Ty jesteś właśnie tym niezwkłym.
Ci siedzący i pierdzacy w osiedlowa ławeczke zapytaliby cie dlaczego wpiepszasz się miedzy wodke i zakąskę skoro nie wiesz o co chodzi.

Portret użytkownika  obserwator
Wysłane przez obserwator (niezweryfikowany) w 4 Kwiecień, 2014 - 13:37

... dlatego że zazwyczaj tak wódka jak i zakąska kupowana jest za min moje pieniądze . I twoje tez .
Tylko należy posiadać zdolność oceny wydarzeń i ich ewentualnych przyszłościowych skutków a nie patrzeć co się dzieje tu io teraz tylko wokół mojej doopy.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 5 Kwiecień, 2014 - 12:59

Pływalni i basenu będę bronił. Gmina wcale nie musi dopłacać do pływalni ani do basenu. A czy będzie tam dyrektor czy kierownik to nie ma znaczenia. Zwał jak zwał bo musi to być osoba która nawet w złym sezonie wyprowadzi finanse przynajmniej na zero.W Strzelcach pieniądze leza na ulicy tylko włodarze nie potrafią ich podnieść a jeśli wezmie się za to osoba prywatna to ja urabia... z zawiści.
Park wolałem ten "dziki" ale przewietrzenie przez wycięcie chaszczy dobrze mu robi i jest ładny.Jedynej rzeczy jakiej brakuje to pokrycie asfaltem sciezek. Jazda rowerem nie jest zbyt komfortowa a i dziecięcymi wozkami mocno trzesie. Po asfaltowych ciagach można spacerować nawet w deszczu, teraz niestety po błocie.

Portret użytkownika Krauze
Wysłane przez Krauze (niezweryfikowany) w 5 Kwiecień, 2014 - 13:31

No to wskaż mądralo sposób na to aby basen wychodził choćby na zero
Ja i nie tylko ja np. Pan Adamietz takiej możliwości nie widzę
Wolisz dziki parki z wyasfaltowanymi ścieżkami ? Zmień lekarza.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 5 Kwiecień, 2014 - 21:29

Dyrektor czy kierownik ? to akurat zasadnicza różnica szczególnie w wynagrodzeniu , jakieś 40 000 na rok różnicy , wyciągnięte m.in z Twojej kieszeni . Ale masz k... gest !

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 5 Kwiecień, 2014 - 21:47

To nie gest. Niech sobie będzie dyrektorem i niech ma 40 tys pod warunkiem ze będzie tak zarządzał żeby do interesu nie dopłacać z pieniędzy podatnika.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 5 Kwiecień, 2014 - 22:13

Tam pracuje -tzn. pracował, bo został sprytnie wyhaczony na kieszonki- nie tylko dyrektor.
Może słowo ile zarabia reszta?
I został tam przecież mega zdolny zespół, a tu taki deficyt?

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 5 Kwiecień, 2014 - 22:00

Oczywiście masz rację ,ale skoro do basenu trzeba dopłacać prawie milion rocznie zatem należy max. ograniczać koszty .

Tyle samo administracji co na pływalni jest w Pearl Stramie , gdzie pracuje +-300 osób .

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 5 Kwiecień, 2014 - 22:13

Zgadza się. Złe zarzadzanie ,brak pomysłow i ta swiadomość ze to posada budzetowa, a wiec bezpieczna wiec po co się wychylać.
Pływalnia może zarobić na siebie, a przynajmniej w takim stopniu żeby z miliona na początek zejść do połowy tej kwoty,

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 6 Kwiecień, 2014 - 09:01

Też zajrzałem do tej zakładki i jestem zdziwiony ,że taki przemądrzały egocentryk , - p. Korwin Małaczyński miał aż taki słabiutki wynik na Osiedlu Piastów .Jakżeż wyborcy mogli nie poznać się na tak wybitnej postaci ? Albo już dawno się poznali - stad taki wynik.
Pan Bocian go zdeklasował.

Portret użytkownika Krauze
Wysłane przez Krauze (niezweryfikowany) w 6 Kwiecień, 2014 - 11:37

Post napisany przez kolejnego ograniczinego doopka.
No właśnie. Odpowiedz nam i sobie dlaczego doornowate społeczeństwo wybiera do rady Bociana , człowieka który w przeciągu swojej kadencji nie zgłosił żadnego projektu i nie wykazał się żadną inicjatywą.
Z tego co wiem to Pan Małaczyński jest doswiadczonym menagerem i absolwentem prawa a takich osiedlowa hołota nie trawi.
No chyba że ludzie twojego pokroju bardziej doceniają kandydatów którzy nie posiadają żadnej konkretnej wiedzy a ich jedyna inicjatywa to podpis po listą obecności wiążącą się dietą.
Dlatego min Strzelce wyglądają tak jak wyglądają poniewaz nie rządza nami ludzie pokroju Pana Małaczyńskiego , Pana Pawłowskiego , Pana Cebuli tylko naszymi reprezentami są Bocian , Swaczyna, Farion , Trzeciak , Zarębski , Biernat i inne intelektualne tuzy.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 6 Kwiecień, 2014 - 11:57

Masz rację , jakoś tak nie pomyślałem akurat od tej strony .

Jak mi jeszcze podałeś te inne nazwiska dietetycznych bezradnych faktycznie strach się bać co dalej . Mam nadzieję ,że już ich nie wybiorą .

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 6 Kwiecień, 2014 - 12:59

Zgadzam się z tym co napisałeś ale nazywanie kogos ograniczonym doopkiem tylko dlatego ze osmiela się mieć własne i inne zdanie od twojego swiadczy o tym ze sam jesteś doopkiem.

Portret użytkownika Krauze
Wysłane przez Krauze (niezweryfikowany) w 6 Kwiecień, 2014 - 13:32

Gdybyś nazwała mnie doopkiem w kiedy został bym wybrany do zarządu zusu , urzędu skarbowego czy do rady rzemieślników to uważał bym to za obrazem tylko i wyłącznie gdybym się znał i miał jakiekolwiek kompetencje i fachową wiedzę aby dyskutować czy też reprezentować daną grupę osób .
Natomiast gdybym kandydował i został wybrany do jakiejkolwiek rady tylko i wyłącznie dla doraźnych korzyści i pierdzenia w radcowski stołek to nazywanie mnie doopkiem spłynęło by po mnie niezauważalnie jak krople deszczy po parasolce lub próbował by znaleźć najbardziej idiotyczne uzasadnienie - samemu nie wierząc w racjonalność tego uzasadnienia.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 6 Kwiecień, 2014 - 13:03

Kto zna Bociana ten wie ze ten facet jest tam tylko dla diety.Sami radni w indywidualnych rozmowach przyznają ze zajmuje tylko miejsce.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 6 Kwiecień, 2014 - 13:36

Sam sięp. Bocian nie wybrał , dużo osób mu zaufało , znacznie więcej niż p. Korwin- Małaczyńskiemu .
A p. K-M to menadżer od siedmiu boleści - jak był komendantem policji to go po niecałych 2 latach wylali za całokształt - odwołali go ze stanowiska tzn. , w budżetówce to ewenement rzadko spotykany.

Co do wybitnych zdolności prawniczych - mam również wątpliwości - ci wybitni prawnicy mają swoje kancelarie , a miernoty chałturzą gdzie się tylko da, choćby zrobić po stówce.

Portret użytkownika Krauze
Wysłane przez Krauze (niezweryfikowany) w 6 Kwiecień, 2014 - 13:56

Z tego co wiem to K.M. jest absolwentem studiów menagerskich i prawniczych . Czy jest w tych dziedzinach wybitnym fachowcem to trudno mi powiedzieć i nigdy o tym nie pisałem ale kolejnych dyplomów za masełko nie dostał.
Jeżeli jak piszesz został zdymisjonowany ze stanowiska komendanta to znaczy że ktoś kto kontrolował jego dokonania doszedł do wniosku że nie za bardzo wychodzi mu zarządzanie. Myśle że to żadna ujma. Gdyby tak za brak odpowiednich wyników kompetentni ludzie mogli rozliczać naszych prawników/ patrz ile przegranych spraw i ile wypłaconych odszkodowań/ czy menagerów / patrz jak wyglądają Strzelce Opolskie pod iich panowaniem/ to myślę że ze Strzelec Opolskich nie wyjechało by 4000 osób a przyjechało by 6000.

Portret użytkownika Krauze
Wysłane przez Krauze (niezweryfikowany) w 6 Kwiecień, 2014 - 13:45

Radni to powinni rozmawiać o przyczynach upadku Strzelec Opolskich oraz przedstawiać propozycje pro rozwojowe
a nie obrabiać doopę swojemu koledze.
A jeżeli mają uwagi na temat Bociana to powinni powiedzieć mu to prosto w oczy lub wystąpić z wnioskami na posiedzeniu rady miasta.
Jak na razie to z twojej wypowiedzi wynika że naszym radnym najlepiej wychodzą strzały zza węgła i wbijanie noża w plecy.
P.S. A co konkretni radni ,którzy obrabiaja doopę Bocianowi zrobili dla rozwoju naszego miasta?

Portret użytkownika Krauze
Wysłane przez Krauze (niezweryfikowany) w 6 Kwiecień, 2014 - 12:52

W większości są to ludzie którzy w radzie miasta zasiadają kolejną kadencję . Dlatego Strzelce Opolskie staczają sie po równi pochyłej a elektoratowi tych nieudaczników widocznie to pasi Zapewniam cię że pojawią się w radzie miasta po następnych wyborach.
Tylko rodzi się pytanie - CZY BĘDZIE JESZCZE KIM RZĄDZIĆ?

Odpowiedz