fbpx Radni chcą zostać w Czystym Regionie | Strzelec Opolski

Radni chcą zostać w Czystym Regionie

Radni chcą zostać w Czystym Regionie

Artykuły : 
Numer wydania: 

Związek Międzygminny Czysty Region od 1 sierpnia podnosi stawki za odbiór i zagospodarowanie odpadów. Tłumaczy to wzrostem wysokości opłat, kosztów paliwa i płac, a także rosnącą liczbą śmieci. W poniedziałek, 25 czerwca, na sesji w Kolonowskiem przewodniczący Związku, Krzysztof Ważny, pokazywał radnym, co do tej pory robił Czysty Region, jakie są plany i korzyści dla gminy z członkostwa.

 

Burmistrz Norbert Koston ma wątpliwości, czy rzeczywiście Czyty Region jest najlepszym rozwiązaniem dla Kolonowskiego i chce sprawdzić inne opcje. Zaproponował, aby radni na sesji przyjęli uchwałę, która da naszej gminie możliwość swobodnego wyjścia ze związku. W projekcie zapisano: „wnosi się do Zarządu Związku o ograniczenie czasowe przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych na okres do 31 grudnia 2019 roku”.

 

31 grudnia 2019 roku to pierwszy możliwy termin wystąpienia gminy z organizacji, jednak realizacja takiego planu będzie znacznie utrudniona, jeśli w tym momencie będziemy związani umową na odbiór i zagospodarowanie śmieci. Norbert Koston tłumaczył radnym, że dziś nie jest w stanie odpowiedzieć na pytanie, czy powinniśmy Związek opuścić, czy nie, ale chce być przygotowanym na wszystkie ewentualności, stąd projekt uchwały.

 

Radni zaczęli bronić Czystego Regionu. Uważają, że gmina sama nie poradzi sobie z obsługą gospodarki śmieciowej, bo przecież nie mamy kubłów, śmieciarek, a ze względu na niskie wskaźniki recyklingu - nie poradzimy sobie z ewentualnymi karami. Argument burmistrza, że nie proponowałby radnym uchwały, gdyby nie widział alternatyw - nikogo nie przekonał. 8 osób wstrzymało się od głosu, a trzy całkowicie sprzeciwiły pomysłowi.

 

MM

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Wyróżniają się w nauce i sporcie
Trzy wianki i dziesięciu kowbojów
Gdzie w gminie piją?
Bez kwiatków

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 3 Lipiec, 2018 - 17:28

Brawo! Najwyższy czas pokazać temu Panu, że to Radni decydują a Burmistrz jest od wykonywania postanowień Rady!

Odpowiedz