fbpx Radna musiała uciekać | Strzelec Opolski

Radna musiała uciekać

Radna musiała uciekać

Artykuły : 
Numer wydania: 

Krystyna Sładek wnioskowała na ostatniej sesji o zajęcie się tematem ulicy Kolejowej w Zawadzkiem. To najkrótsza droga z dworca kolejowego do zespołu szkół ponadgimnazjalnych i do urzędu gminy. Kiedyś trasa była oświetlana latarniami należącymi do PKP, dlatego nie ma tam miejskich latarni. Obecnie po zmroku jest tam bardzo ciemno. Zdaniem radnej Sładek taki stan rzeczy zagraża bezpieczeństwu.

 

- Sama kiedyś byłam goniona w tym miejscu - mówi i uważa, że oświetlenie terenu uspokoiłoby zakusy chuliganów i kiepskich żartownisiów. Radna uważa, że przy drodze powinny stanąć kosze na śmieci, by chodząca tędy codziennie młodzież miała gdzie wyrzucać odpadki. Zaproponowała, by latarnie zawieszono na istniejących słupach energetycznych należących do gminy.

 

 

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Potrafisz narysować policjanta?
W imieniu Prezydenta RP...
Potrzebna pomoc
Kalendarz dla bezpieczeństwa

Komentarze

Portret użytkownika pseudonim
Wysłane przez pseudonim (niezweryfikowany) w 21 Listopad, 2017 - 13:48

Chodnik tez by sie tam przydal. Dość często widuje tam spacerujacych młodych rodziców z wuzkiem.

Portret użytkownika 62norbi03
Wysłane przez 62norbi03 w 21 Listopad, 2017 - 16:45

Moim zdaniem pani radna Składek ma rację o oświetleniu i koszach na śmieci...
Jednak o czymś zapomniała, skoro to najkrótsza droga od stacji kolejowej do do zespołu szkół ponadgimnazjalnych i do urzędu gminy, to powinna posiadać chodniki po obu stronach... Kto to widział, że w środku miasta droga nie posiadała chodników!!!

N. Cz.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Listopad, 2017 - 08:44

Słuszne postulaty i wazna rzecz mająca m.in. wpływ na bezpieczeństwo. Tylko jedno ale .... dlaczego p. Radna nie złożyła tego wniosku np. we wrzesniu kiedy było jeszcze mozna wprowadzić zmiany do budżetu, dlaczego p. burmistrz nie zrobił spotkań z mieszkańcami na etapie tworzenia budżetu, a wtedy gdy był juz on gotowy i tak dalej... To jedno, Drugie to jest to- pieniądze. Na to zadanie na dzis nie ich ma ale za to będą podwyzki za wodę, ścieki itp, podwyzka podatków i kredyt ok. 3 mln na halę Sportową i Centrum Przesiadkowe.Mam wrażenie, że ''nacisk'' na te centrum przesiadkowe skończy sie tak jak dworce PKP w Pludrach i Fosowskim, czyli bedziemy mieli piekne dworce, ale pociągów i autobusów nie bedzie. Dlaczego tych środków z Centrum nie przesunięto na uzyskane dofinansowanie dróg komunikacyjnych na tzw. Osiedlu Powstańców Śląskich. Sporządzono wniosek o dofinansowanie, pieniądze uzyskano, tylko o własnym wkładzie ''zapomniano''?. Byłby problem z głowy na 20 lat.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Listopad, 2017 - 13:45

A jak juz, to rozsądnie pieniądze włozyć w Halę. Martwi mnie ten kolejny kredyt. Z tego co obserwuję, jeszcze do teraz  i przez najbliższe lata jeszcze spłacamy kredyty (Gimnazjum, Centrum Turystyczne Opolszczyzny-Dolina Małej Panwi i inne), które wczesniej zaciągnął obecny burmistrz. Może by tak napisac ile tego jeszcze zostało, na jaki czas i ile roczne spłacamy. Same odsetki od tych kredytów by pozwoliły na zrobienie wielu rzeczy. Widzę, że jedynymi pomysłami sa tylko wyłącznie kredyty.Będąc na spotkaniach i słysząc przedstawiany budżet, to jednynie w Kielczy usłyszałem, że przedstawione propozycje inwestycyjne mają byc realizowane z kredytu/tów. Jakś ta informacja nie była po drodze w spotkaniach w zawadzkiem i Żędowicach.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Listopad, 2017 - 22:59

Niech każdy kto chcę trenować na Hali wniesie każdorazowo jakąś (choćby symboliczną) opłatę. Wtedy wystarczy na jej remont. A dodatkowo niech radni i komisja która przydziela różne stypendia dla sportowców z funduszy gminnych niech zweryfikuje i daje tylko dla mieszkańców naszej gminy.

Portret użytkownika Czytellnikk
Wysłane przez Czytellnikk (niezweryfikowany) w 23 Listopad, 2017 - 12:54

Radna sładek i burmistrz to rodzina woedzieliscie....

 

A co do budżetu to mi tak bedzie jak pan burmistrz chce a nie radni albo mieszkancy. Przyjrzyjcoe sie oplatom i podatkom od nowego roku znow w gore. Niby grodze ale ile to soe nazbiera.. czy ktos z nas ma tyle wzrostu placy co podatki wzrastaja?? Burmistrz orgacki nie podnosil podatkow a mozna bylo wiele rzeczy dokonac obecny burmistrz.. tylko podnosi wszystko. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Listopad, 2017 - 13:10

Jakoś o tych rodzinnych koligacjach cicho.....O zatrudnieniu w tej kadencji na stanowisku umysłowym na Hali ?, a Hala czyja?,kto daje pieniądze na jej funkcjionowanie i płace?.Głos słuszny, ale dlaczego dopiero teraz, rok przed wyborami i wtedy gdy budżet jest juz  zamkniety. Kto jak kto, ale radny/radna pownnii wiedziec jakie obowiązują zasady i terminy w zgłaszaniu wniosków do budżetu. Przykre, że radna tego nie wie. Poza tym widac, że przez te 4 lata banicji "władza'' nie wyciągnęła wniosków. Potrzebuje efektów, inwestycji więc trzeba kasy i najłatwiej po nią sięgnąc do kieszeni podatnika, czyli nas mieszkańców. Dlaczego o tym nie dyskutowano na zebraniach?oj trzeba będzie wnioski z tego wyciągnąć w najbliższych wyborach!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Listopad, 2017 - 16:12

Oj jo joj aleś się wysilił co przy następnych wyborach,na kogo bedziesz głosował? jak nie ma chętnych na to zaszczytne stanowisko,no chyba nie jest mowa o tym młodym kandydacie który aspiracje ma wyższe niż polskie Tatry ale nic po za tym z konkretów do pokazania.

Portret użytkownika nina
Wysłane przez nina (niezweryfikowany) w 1 Grudzień, 2017 - 09:00

z ciepłej posadki z urzędu na ciepła posadkę do gosit-u  takie to są koligacje rodzinne taka to zawsze na cztery łapy spadnie

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Listopad, 2017 - 09:10

Młody, czy nie młody należy odświezyc to stanowisko. Drugi raz jest na tym urzędzie i co ? Za kazym razem slyszę o wizajach i idących za tym kredytach i zaraz potem podwyzki.Myslę, że za 10tys (może już dziś ciut więcej juz jest) znajdzie się osoba patrząca inaczej i mająco to jakośc poukładane logicznie.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Listopad, 2017 - 18:01

Za 10 tys rzadzić w tej gminie to chyba słaby pomysł,chyba że znajdzie sie jakiś loklny patriota,ideowiec i utopista który weżmie na siebie ten ciężar,co to za argument z tą kasą dzisiaj sie słyszy na mieście że w pewnej spółce na terenie huty przy nie wielkich nadgodzinach można wyciągnąć okokło 5 tys zł,robisz swoje i reszte masz w d....ie a taki burmistrz cały czas pod obstrzałem,także jestem ciekaw ile znajdzie się chętnych na ten fotel?

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Listopad, 2017 - 16:35

...ok! Jesteś pod obstrzałem i co ? Jak masz to głęboko w....gadali przez 6 lat poprzednich rządów gadają teraz efekt taki sam, wiele w Zawadzkiem i gminie się nie dzieje,no chyba ,że obstrzał prowadzony ślepakami, albo burmistrz się "kulom nie kłania".

Odpowiedz