Rada Regentów w Zawadzkiem

Coroczne spotkanie karateków w naszym mieście ma już ustaloną renomę i tradycję. Od 24 lat do naszego miasta zjeżdżają miłośnicy sportu walk, by zmierzyć się na macie.

Zmagania zawodników karate można było podziwiać na parkiecie hali sportowej w Zawadzkiem w sobotę, 24 lutego. W tegorocznym, dwudziestym czwartym już turnieju Rady Regentów organizowanym przez Klub Karate Nidan wzięło udział około 400 zawodników z 32 klubów z Polski, Czech i Słowacji. Konkurencje kata - prezentacja układów odbywały się na 6 matach, a konkurencje kumite - czyli bezpośredniej walki na 4. Najmłodsza startująca grupa wiekowa to dzieci poniżej sześciu lat, a osoby które ukończyły 18. rok życia walczyły w kategorii seniorów.

- Dla niektórych są to pierwsze doświadczenia w tego typu spotkaniach, natomiast nasi seniorzy, biorący udział w tym turnieju traktują to jako doskonały sposób na sprawdzenie się przed odbywającymi się w najbliższym czasie innymi zawodami – mówi Zbigniew Sworeń, trener i prezes Klubu Karate Nidan Zawadzkie. - W przyszłym tygodniu w Salzburgu odbędzie się Puchar Świata. Są to eliminacje do olimpiady w Tokio, które odbędą się w 2020 roku – tłumaczy trener. - Nasz klub będą reprezentowały Wiktoria Grejner oraz Natalia Szponder. Sześciu zawodników przygotowuje się także do startu w Mistrzostwach Polski Seniorów, które odbędą się 10 marca w Lęborku. Dzisiejsze zawody pokażą poziom przygotowania naszych zawodników - dodaje trener.

Zarówno Wiktoria, jak i Natalia stanęły na podium podczas tych zawodów - co świadczy o ich doskonałej formie.

Karatecy z Klubu Nidan od lat zdobywają medale na różnych imprezach, również tych międzynarodowych. Na bieżąco śledzimy ich osiągnięcia i piszemy o nich na łamach Strzelca.

Na tegorocznym turnieju zawodnicy Nidana zdobyli łącznie 37 medali, w tym 8 złotych, 9 srebrnych i 20 brązowych, co dało im zwycięstwo w klasyfikacji medalowej turnieju. Na drugim miejscu znalazł się klub Budokan Wrocław z liczbą 25 medali na koncie, natomiast zawodnicy LKS Zarzewie Prudnik zdobyli 19 medali i z tym wynikiem uplasowali się na 3 miejscu w klasyfikacji medalowej.