fbpx PUKiM podejmuje działania | Strzelec Opolski

PUKiM podejmuje działania

PUKiM podejmuje działania

Artykuły : 
Numer wydania: 

Po aferze śmieciowej do jakiej doszło dwa miesiące temu na wysypisku śmieci w Szymiszowie, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych i Mieszkaniowych w Strzelcach znalazło się pod lupą urzędu miejskiego. Przypomnijmy, że miesiąc temu burmistrz Tadeusz Goc powołał na stanowisko nowego przewodniczącego rady nadzorczej - Ewę Rurynkiewicz.

Zmiany kadrowe związane były z brakiem reakcji prezesa i biernością rady wobec zarzutów odnośnie afery śmieciowej w Szymiszowie. Natomiast tydzień temu zarząd spółki podjął decyzje o karach dyscyplinarnych dla pracowników. Wiadomo już, że doszło do szeregu nieprawidłowości i uchybień ze strony spółki dlatego prezes PKiUM zdecydował o podjęciu konkretnych działań. W ubiegłym tygodniu do strzeleckiego urzędu wpłynęła lista zmian jakie zostaną wprowadzone, to między innymi: zabezpieczenie terenu składowiska, naprawa ogrodzenia, monitoring terenu, zabezpieczenie węży do przepompowywania odcieków. Będzie też obowiązywał bezwzględny zakaz używania ognia przez pracowników na terenie punktu i składowiska (gdzie wcześniej dochodziła do opalania kabli). Zostanie wprowadzona ścisła kontrola przywożonych odpadów jak również zakaz wynoszenia jakichkolwiek odpadów z terenu PSZOK.

BB

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Było fantastycznie!
Pożegnali wakacje z uśmiechem
Już można głosować na projekty!
Kamera działa czy nie?
Będzie więcej stref relaksu

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 29 Sierpień, 2017 - 23:07

Wszystko jasne ale dlaczego kierownik wysypiska za zalewanie lasow w ukryciu i zakopywania na jego polecenie on jeszcze tam pracuje powinnien odp karnie mam nadzieje ze prokuratura nie da sie jak koledzy z pukimu.kierownik zostanie zgloszony do centralnego biura sledczego z tego co wiem mecenas szykuje dokumenty do warszawy bedzie tornado w urzedzie.

Odpowiedz