fbpx Publiczny parking w każdej wsi | Strzelec Opolski

Publiczny parking w każdej wsi

Publiczny parking w każdej wsi

Artykuły : 
Numer wydania: 

Mieszkańcy Staniszcz Wielkich już od kilku lat cieszą się komfortowym parkingiem zlokalizowanym nieopodal kościoła w tej miejscowości. Na co dzień służy on parafianom, ale korzystają z niego turyści i inne osoby odwiedzające wioskę. Gmina Kolonowskie utwardziła także parking przy kościele w Kolonowskiem, który służy jako zaplecze dla parafii, ale też pobliskiej sali widowiskowej OSP.

 

W pozostałych gminnych miejscowościach także mają powstać parkingi. Pierwszy pojawi się jeszcze w tym roku w Spóroku. Pierwotnie zakładano, że dojazd do placu postojowego odbywać się będzie od strony drogi transportu rolnego za kościołem, ale ponieważ w tym roku rozebrano część mieszkalną znajdującą się przy świątyni, więc dojazd będzie możliwy bezpośrednio z drogi powiatowej. Obecnie modyfikowany jest projekt tej inwestycji. Gmina przeznaczyła na nią 194 tysiące złotych. Prace ma wykonać spółka KGK. Działka ma zostać utwardzona płytami ażurowymi, a dojazd wykonany z kostki brukowej.

 

W Staniszczach Małych przygotowano już umowę użyczenia gruntu pod parking z parafią. Umowa obejmuje nie tylko dotychczasowy parking, ale też teren przed plebanią do linii tuj, gdzie i tak na trawie, z braku miejsca, już parkują samochody. W tym roku ma powstać dokumentacja pozwalająca na utworzenie miejsc postojowych w Staniszczach Małych.

 

MM

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
W remoncie
Znów przepełniony
Budowa na masową skalę
Burmistrz i sołtys zapraszają
Z poślizgiem

Odpowiedz