fbpx Ptasi Stawek - nowa odsłona | Strzelec Opolski

Ptasi Stawek - nowa odsłona

Ptasi Stawek - nowa odsłona

Artykuły : 
Numer wydania: 

Dzięki środkom, pozyskanym za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Kraina Dinozaurów”, Spórok wypiękniał po raz kolejny. Tym razem, staraniami Stowarzyszenia Odnowy Wsi udało się wybudować nową wiatę przy Ptasim Stawku.
- Projekt nosi nazwę „Nowe miejsce na mapie LGD - Pod Szumiącymi Dębami” - mówi Anna Golec z SOW Spórok. - W jego ramach, poza wiatą, powstała także gra terenowa „Po zdrowie i relaks do Gumisiowej Spórackiej Doliny”.
Uroczyste otwarcie nowego miejsca spotkań dla mieszkańców i turystów odbyło się w ubiegłą sobotę. Podczas spotkania integracyjno-promocyjnego najmłodsi z terenu całej gminy wzięli udział nie tylko w nowej grze terenowej. Świetnie bawili się także, współzawodnicząc w gigantycznej grze planszowej, która powstała w ramach innego projektu, realizowanego we współpracy z czeskim LGD.
Spotkanie pod Szumiącymi Dębami dało także okazję do podsumowania wakacyjnej akcji letniej, organizowanej przez Bibliotekę i Centrum Kultury w Kolonowskiem we współpracy ze stowarzyszeniami z całej gminy, m.in. wspomnianym SOW Spórok.
- W sobotniej zabawie wzięło udział, obok dorosłych, prawie 30 dzieci - mówi Anna Golec. - Tak bardzo zaangażowały się one w grę, że miałam obawy, czy w ogóle wyjdą z lasu - żartuje.
Całe przedsięwzięcie nie byłoby, oczywiście, możliwe bez zaangażowania ze strony mieszkańców.
- Środki zewnętrzne to tylko 80% wszystkich kosztów. 20% to nasza praca - stwierdza pani Anna.
Stowarzyszenie Odnowy Wsi Spórok zaprasza nad Ptasi Stawek. W nowej grze z Gumisiami w roli głównej mogą wziąć udział wszystkie grupy zorganizowane powyżej 10. osób, które zgłoszą się do pani Anny, dzwoniąc pod nr 605 143 938.
Anna Golec kieruje również do mieszkańców ogromną prośbę o zwrot do siedziby stowarzyszenia Kroniki Wiejskiej, która ma ogromną wartość dla całej lokalnej społeczności.
Anna Szaton

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Popiół do brązowego
Bus dowiezie nie tylko dzieci z naszej gminy
Szkolny rok zmian
Tylko pozazdrościć!

Odpowiedz