fbpx Przystań pozostanie przystanią | Strzelec Opolski

Przystań pozostanie przystanią

Przystań pozostanie przystanią

Artykuły : 
Numer wydania: 

Pod koniec maja gmina Kolonowskie podpisała akt notarialny, który ostatecznie zatwierdził sprzedaż przystani kajakowej w Fosowskiem. Teren zagospodarowano dzięki funduszom unijnym kilka lat temu. Powstanie publicznych przystani było niewątpliwie jednym z bodźców do rozwoju turystyki kajakowej. Teraz gminie nie opłaci się utrzymywać obiektu.

 

Przystań w Fosowskiem kupiła firma Jaśko ze Staniszcz Wielkich. Jej właścicielem jest Jan Smykała, który ma poważne plany związane z terenem nad Małą Panwią i ostro zabrał się do pracy. Większość utworzonej przez gminę infrastruktury nie nadaje się już do użytku: drewniane ławy i stoły zbutwiały, ścieżki zarosły. Niewiele z tego tu pozostanie.

 

Na przystani już prowadzone są prace mające na celu uporządkowanie terenu. Nadal ma pełnić on funkcje turystyczne. Inwestor wybudował podest, ułatwiający kajakarzom wyjście z wody i ustawił na przystani mobilne toalety, z których mogą korzystać goście. Pomimo, że jest to teren prywatny, turyści i mieszkańcy nadal mogą spędzać tu czas. Już we współpracy z nowym właścicielem strażacy z Fosowskiego zorganizowali tu Dzień Dziecka.

 

Wkrótce na przystani, która otrzymała nazwę Natura 24 pojawi się boisko do siatkówki plażowej. Jeśli szybko uda się doprowadzić do przystani wszystkie media, Jan Smykała zapowiada, że jeszcze w tym roku powstanie tam punkt gastronomiczny. Docelowo nad Małą Panwią w Fosowskiem ma powstać cały kompleks turystyczny, gdzie staną między innymi domki letniskowe i altany wypoczynkowe, które firma może sobie sama wybudować. Turystyka w gminie Kolonowskie się rozwija.

 

MM

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Trzy japońskie książki
Dzieci wiedzą czego chcą!
Dlaczego tak późno?
Usiana dziurami...

Komentarze

Odpowiedz