fbpx Przypieczętowali awans | Strzelec Opolski

Przypieczętowali awans

Saltex IV liga

Jeszcze na kilka minut przed zakończeniem czwartoligowych rozgrywek Piast Strzelce Opolskie był wirtualnym zwycięzcą rozgrywek.

Przed rozpoczęciem spotkania wiadomo było, że bez względu na wynik Ligota Turawska spada z IV ligi, a Piast awansuje do III ligi. Ale w wypadku zwycięstwa Piasta i porażki Skalnika Gracze w Źlinicach, to strzelczanie zostaliby zwycięzcą ligi. Dlatego też ruszyli do ataków od początku i już w ósmej minucie meczu silnym strzałem z około 13 metrów popisał się Daniel Wolny, lecz piłka przeleciała nad poprzeczką. Po pół godzinie gry nasza drużyna pokazała wreszcie co stanowi o jej sile. Trzy szybkie podania i piłka trafiła do Dawida Wolnego, który zwodem minął obrońcę i znalazł się w sytuacji jeden na jednego z bramkarzem Ligoty Turawskiej. Mierzonym strzałem nie dał szans golkiperowi gości. Po chwili na stadionie wśród kibiców rozległa się informacja, iż Orzeł Źlinice prowadzi 1:0 ze Skalnikiem Gracze.

Po zmianie stron nasza drużna zadała decydujący cios. W 50 minucie silnym strzałem pod poprzeczkę z 20 metrów popisał się Dawid Zoglowek. Bramkarz Ligoty Turawskiej został kompletnie zaskoczony i nim zdążył zareagować, piłka trzepotała już w siatce. Dwie minuty później na silne uderzenie z podobnej odległości zdecydował się Przemysław Korchut i znów piłka zatrzepotała w siatce obok interweniującego z opóźnieniem bramkarza Ligoty Turawskiej. Niestety, informacje ze Źlinic nie były zbyt pomyślne, gdyż Skalnik zdobył wyrównującego gola.

Ostatnie pół godziny meczu było już dość nudne. Piast prowadził zdecydowanie, na murawie pojawili się nowi zawodnicy. Artura Kukuczkę, który rozgrywał ostatni mecz w barwach Piasta, zastąpił w bramce Wojciech Straszewski. Znów pojawiły się dobre wiadomości ze Źlinic, bo tam Orzeł objął prowadzenie 2:1. Niestety dla Piasta trzy minuty przed końcem meczu piłkarze Skalnika Gracze strzelili wyrównującą bramkę.

Po ostatnim gwizdku sędziego na boisku strzelały szampany, piłkarze cieszyli się z awansu do trzeciej ligi, piątego już awansu w ciągu 13 lat istnienia klubu.

Piast Strzelce Opolskie – LZS Ligota Turawska 3:0 (1:0)

Bramki: Wolny, Zoglowek, Korchut

Piast: Artur Kukuczka – Mateusz Skut, Maciej Sacha, Kacper Kozołup, Adam Jaremko, Mateusz Bębas, Andrzej Wiszowaty, Kamil Jakubczak, Denis Chluba, Przemysław Korchut, Daniel Wolny oraz Wojciech Straszewski, Dawid Zoglowek