fbpx Przybędzie sklepów | Strzelec Opolski

Przybędzie sklepów

Przybędzie sklepów

Artykuły : 
Numer wydania: 

W Strzelcach Opolskich powstanie nowy kompleks handlowy o powierzchni ponad 5 tys. m2 Premium Park - na terenach, gdzie znajdują się budynki dawnych magazynów spółdzielni Rolnik. Jego otwarcie zaplanowano na II kwartał 2020 roku. Inwestorem jest firma Fortis.

 

- Obecnie jesteśmy na etapie wyboru generalnego wykonawcy. Zainteresowanych realizacją inwestycji jest kilka firm, w tym również firmy lokalne – mówi Tomasz Rybarczyk kierownik biura zarządu Fortis.

 

Inwestycja realizowana będzie w dwóch etapach, prace budowlane rozpoczną się już w III kwartale 2019 roku. Dotychczasowy teren zostanie uporządkowany, a istniejące obiekty - przebudowane i wyremontowane. Niektóre z nich wyburzone. Park handlowy będzie posiadać dojazd zarówno od strony ul. Marka Prawego, jak i targowiska miejskiego. Docelowo planowane jest stworzenie parkingu na 180 miejsc.

 

- W chwili obecnej trwa komercjalizacja obiektu (to między innymi opracowanie strategii efektywnego wynajmu powierzchni, reklamy, etc.). Najemcami Premium Parków są znane i rozpoznawalne sieci sklepów ogólnopolskich. Pojawią się liczne nowe marki, które jeszcze nie są obecne w Strzelcach Opolskich z branży odzieżowej, obuwniczej, drogeryjnej, wyposażenia domu i inne – wymienia Tomasz Rybarczyk.

 

W mieście zostanie wybudowane jeszcze jedno nowe centrum handlowe. Będzie mieściło się w tzw. miasteczku ruchu przy targowisku. Inwestor Krzysztof Reński, który miał rozpocząć budowę centrum, odsprzedał projekt, budową mają się zająć nowi właściciele z Czech.

 

- Dokładna data rozpoczęcia prac budowlanych nie jest mi znana - poinformował Maciej Badowski, przedstawiciel wcześniejszego inwestora.

 

JOK

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Piknik w Osieku
Rybka zaprasza
Doczekali się szatni
Sportowcy z wizytą na Ukrainie

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Lipiec, 2019 - 16:31

Dobrze ze chociaz obce firmy w miescie cos robia bo szczyt umiejetnosci Goca i jego klakierow to kawiarenka na Rybaczowce.

Portret użytkownika Strzelczanin
Wysłane przez Strzelczanin (niezweryfikowany) w 28 Lipiec, 2019 - 11:32

Goc to potrafi załatwić sobie drogę asfaltową do swojej nowo budowanej posiadłości, dom jeszcze nie ukończony A już asfalt robią, inni niestety mogą się prosić i czekać, ale tak już jest współpraca  Spyra -goc

Odpowiedz