fbpx Przez dwa dni w jednej wsi trzy imprezy | Strzelec Opolski

Przez dwa dni w jednej wsi trzy imprezy

Przez dwa dni w jednej wsi trzy imprezy

Artykuły : 
Numer wydania: 

Gdy zbliża się ostatni weekend czerwca, to wiadomo, że w Nogowczycach szykuje się festyn rodzinny. W tym roku impreza rozciągnęła się na dwa dni.

 

***

 

W piątek, 28 czerwca, do wsi zjechało trzynastu didżejów. Charytatywnie zagrali koncert, na którym bawiło się wielu młodych ludzi. Uczestnicy dyskoteki brali udział w konkursach i licytacjach, przekazywali datki na leczenie dwóch chorych chłopców z gminy - Marka z Zimnej Wódki i Jakuba z Niezdrowic. Jak powiedziała mama jednego z nich: ludzie, którzy wrzucają do puszek, leczą moje dziecko.

 

- Zebraliśmy 7689,40 zł - podaje Łukasz Grabiec, współorganizator imprezy. - Pieniądze od razu przekazaliśmy na rzecz fundacji, które opiekują się chłopcami.

 

***

 

W sobotę od rana rozgrywany był VIII Turniej Siatkówki Plażowej im. Tomka i Damiana. Ktoś spytał, kim byli Tomek i Damian. Przypomnijmy, że byli to zawodnicy LZS-u Błękitnych Jaryszów, którzy przed dziesięcioma laty zginęli w wypadku samochodowym. Tomek był bramkarzem i wiceprezesem klubu. Znacznie przyczynił się do awansu Błękitnych z B do A klasy na przełomie 2003 i 2004 roku. Przez pewien czas prowadził drużynę juniorów. Damian przyczynił się do awansu juniorów do II ligi, a także do awansu seniorów do klasy A. Obaj pochodzili z Nogowczyc, w pamięci mieszkańców zapisali się jako świetni sportowcy i dobrzy ludzie, dlatego co roku ich imieniu dedykowana jest impreza sportowa.

 

- Oni byli piłkarzami, ale my we wsi nie mieliśmy boiska do piłki nożnej, dlatego ich imieniem nazwaliśmy turniej z innej dyscypliny sportowej - siatkówki plażowej - przypomina sołtys Andrzej Grabiec.

 

W tym roku w siatkówkę na piasku zagrało 12 drużyn w trzech grupach.

 

- Najlepszą okazała się miejscowa drużyna z Nogowczyc, która wygrała w dogrywce - relacjonuje burmistrz Hubert Ibrom, który od początku wraz z przyjaciółmi angażuje się w organizację imprezy. - Drugie miejsce zajęła Stara Kuźnia, a trzecie Farska Kolonia. Rywalizacja była bardzo wyrównana. Moim zdaniem, zawodnicy grali na najwyższym jak dotąd poziomie - ocenia.

 

Po południu na plac rekreacyjny zeszło się wielu mieszkańców i gości. Można było napić się zimnego piwa, zjeść zapiekanki, frytki, kiełbaski z grilla czy coś słodkiego. Odbył się pokaz prawidłowej segregacji śmieci, który prowadzili przedstawiciele Czystego Regionu. Nad przebiegiem imprezy czuwali zaprzyjaźnieni strażacy z OSP Zimna Wódka, którzy zabezpieczali też piątkową dyskotekę. Z kolei społecznicy z Nogowczyc obsługiwali gości w niebieskich koszulkach z nazwą miejscowości.

 

- Dziękuję całej ekipie za wsparcie, radzie sołeckiej, mieszkańcom, tak licznie przybyłym gościom - mówi sołtys Andrzej Grabiec. - Dziękuję 104 sponsorom, bez których nie bylibyśmy w stanie zorganizować dwudniowej imprezy. To było wielkie wyzwanie dla liczących ok. 300 mieszkańców Nogowczyc - przyznaje. - Dziękuję też Opatrzności za wspaniałą pogodę.

 

JK

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Kto pytał, otrzymał poradę
Z serdecznościami

Odpowiedz