fbpx Przesyłki doręczą skutecznie, ale drożej | Strzelec Opolski

Przesyłki doręczą skutecznie, ale drożej

Przesyłki doręczą skutecznie, ale drożej

Artykuły : 
Numer wydania: 

Minął czas roznoszenia decyzji dotyczących podatku od nieruchomości. W latach ubiegłych decyzje podatkowe roznoszone były na terenie gminy Zawadzkie przez pracowników UMiG Zawadzkie. W tym roku, ku zdumieniu mieszkańców, zostały dostarczane przez listonoszów.

- Zastanawiam się, czy nasza gmina ma tyle pieniędzy? - dziwi się mieszkanka Zawadzkiego. - W innych gminach takimi sprawami zajmują się urzędnicy, sołtysi czy osoby bezrobotne, a poczta to już ostateczność - wyjaśnia.

Zgodnie z przepisami ustawy ordynacji podatkowej, organ podatkowy doręcza pisma za pokwitowaniem przez pocztę, swoich pracowników lub upoważnione osoby.

W Zawadzkiem dotychczas pracownicy UMiG mogli sobie dorobić, za każdą dostarczoną decyzję otrzymywali od 1 do 3,90 zł. W tym roku wysłano przez Pocztę Polską 3500 pism, są listem poleconym za potwierdzeniem odbioru - koszt takiej wysyłki to 6,10 zł.

Co było powodem zmiany dotychczasowego sposobu doręczeń decyzji podatkowych?

- W ubiegłych latach nakazy roznosili pracownicy - przyznaje burmistrz Mariusz Stachowski. - W tym roku jedną z przyczyn wybrania odmiennego niż w latach poprzednich sposobu doręczania korespondencji było uwzględnienie ustaleń pokontrolnych Regionalnej Izby Obrachunkowej w Opolu. Organ podatkowy ma możliwość wyboru najbardziej skutecznego sposobu na rzetelne i terminowe dostarczenie nakazów - argumentuje burmistrz.

Beata Baryga

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Porządki w parku
Rządzili regenci!
Zajączki i inne atrakcje

Komentarze

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Marzec, 2016 - 09:37

"Organ podatkowy ma możliwość wyboru najbardziej skutecznego sposobu na rzetelne i terminowe dostarczenie nakazów - argumentuje burmistrz." Czy Pan  Burmistrz sugeruje ,że w Urzędzie pracują "nierzetelni" i dostarczający "nieterminowo" nakazy płatnicze urzędnicy? Jeżeli tak to powinien się tym zająć.Ale co tam to tylko 100% drożej- "kasy mamy jak lodu"...

Portret użytkownika smok
Wysłane przez smok w 22 Marzec, 2016 - 11:33

Co to za odpowiedź? W ogóle nie na temat. "Organ podatkowy ma możliwość wyboru ..." Sama gmina też możliwość ma, a pytanie było - co było powodem? Panie burmistrzu, wywołuję ponownie do tablicy - dlaczego gmina zdecydowała się na skorzystanie z usługi ponad 2 razy droższej?

Portret użytkownika też zawadczanin
Wysłane przez też zawadczanin (niezweryfikowany) w 22 Marzec, 2016 - 13:16

Pragnę zauważyć ,że organem podatkowym pierwszej instancji jest m.in Burmistrz, i zapewne to Burmistrz tak zadecydował, widocznie jak pisano wyżej  "kasy ci u nas dostatek".

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Marzec, 2016 - 14:57

Rzecz w tym, że pewnie p.burmistrz znów zapomniał kogoś przeszkolic, czy też wysłać na dopuszczenie pracowników do roznoszenia poczty, na co zezwala mu ustawa, ''gdyz organ podatkowy o tym decyduje, co w przypadku podatku gminnego jest nim Gmina ,a w jej imieniu burmistrz"' tak to robiono dotychczas u nas i robia to gminy wokół, tylko trzeba wcześniej spełnić pewne formalne wymogi, o czym zapomniano jak w przypadku tej wczesniejszej deklaracji w sprawie 4 mln na kanalizację ( oczym się cały czas milczy i szuka po cichu kozła ofiarnego), które poszły na bokiem, bo przez parę miesięcy nie nadano temu stoswnego biegu, czyli co ? - nie napisano 1 zdania - tak zapisujemy sie, Ale co tam, za wcześniejszej kadencji tego gospodarza gmina miałą na minusie prawie 22 mln, to co tam te kilkadziesiąt tysięcy, czy tez kilka mln zł

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Marzec, 2016 - 11:49

Swoją drogą za rozniesienie pisma od sztuki 3,90 to chyba duża przesada w jednej klatce jest 15 mieszkań to urzędnik obleciał jedną klatkę w mniej niż godzinę i miał prawie 60 zł  powariowali chyba w tym urzędzie ale dla siebie to oni wiedzą jak zadbać a tylko co trochę to premie

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Marzec, 2016 - 12:41

zabrac burmistrzowi te 2 tys podwyzki ( x 12 m-cy) co dostał za frico na początek, to akurat starczy na pokrycie roznoszenia pism, to wówczas zaraz będzie wiedział ile co kosztuje i jak nalezy gospodarzyć

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Marzec, 2016 - 12:45

Ale dlaczego nie zatrudnić radnych do roznoszenia tych pism. Każdy radny jest z jakiegoś okręgu wyborczego. Więc niech każdy radny w ramach diety którą otrzymuje niech dostrcza pisma.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Marzec, 2016 - 13:01

 A może zapytac pierwszy lepszy bank , sklep  czy jakąkolwiek inna instytucja nie będącą na cycku  podatnika ile kosztuje roznoszenie pism, ulotek , itp . 

Pewnikiem nie jest to kwota 4 zł za sztuke tylko  0.04zł za sztukę 

No ale bogatemu [ za nie swoje pieniądze] wszystko wolno. 

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Marzec, 2016 - 13:04

Dlaczego . A no dlatego że ta banda darmozjadów za pierdzenie w stołki żąda  podwyżek  a pracy to boją się jak diabeł święconej wody . 

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Marzec, 2016 - 13:47

przecież pracownicy moga to robić w godzinach pracy i za darmo codziennie jedna osoba  zrobiłaby jakiś rejon i po sprawie ale gdziesz te damy z urzędu poszłyby w teren

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Marzec, 2016 - 01:24

Przecież nie muszą tego robić za pieniądze. Dostają już dietę. Mogą zrobić to społecznie, Listonosz też nie jest pracownikiem urzędu a nosi takie przesyłki.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Marzec, 2016 - 13:09

Dieta, to nie zarobek a listonosz jest pracownikiem poczty więc roznosząc przeszyłki pracuje, a za pracę dostaje wypłatę (zarobek). Życzę wesołych świąt.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Marzec, 2016 - 18:34

Funkcja radnego jest funkcją społeczną. Nic nie stoi na przeszkodzie aby radni mogli takie decyzje nosić. Poza ich niechęcią do tej pracy.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Marzec, 2016 - 22:05

A co tobie  stoi na przeszkodzie roznosić nakazy? Zgłoś się do Burmistrza a wytłumaczy ci dlaczego radni nie mogą, chba ,że sam zajrzysz do Ordynacji Podatkowej i doczytasz... w co wątpię po tym co tu  wypisujesz.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 28 Marzec, 2016 - 00:54

Celowo mieszkańcy chcą aby radni coś zrobili społecznie. Tyle się ładnie mówi jaka to odpowiedzialna praca radnego. Ile to robi się dla swojej gminy i jej mieszkańców.  Skoro radni tak "wiele" robią to niech wreszcie coś dla nas zrobią. Najpierw się sprzeciwiają niezbyt trafionym pomysłom pana burmistrza a zaraz potem wszystko przegłosowują.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Marzec, 2016 - 22:31

Dieta to taki sam zarobek jak każdy inny - dostaje pieniądze, zarabia - niezależnie jak to nazwiesz.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Marzec, 2016 - 15:46

Troche więcej luzu a mniej jadu z okazji nadchodzących Świąt Wielkancnych życzę wszystkim mieszkańcom i czytelnikom zdrowia,błogosławieństwa Bożego i pogody ducha.

Odpowiedz