fbpx Przepełniony kontener | Strzelec Opolski

Przepełniony kontener

Przepełniony kontener

Artykuły : 
Numer wydania: 

Przez co najmniej dwa tygodnie kontener Polskiego Czerwonego Krzyża w Grodzisku był przepełniony. Z pojemnika wypadały ubrania, a wokół stało kilkanaście pełnych worków. Podobna sytuacja była m.in. na parkingu koło placu targowego w Strzelcach.

 

- Robiłam porządek w szafie i chciałam zanieść tam dobre ubrania, w których nikt z rodziny nie będzie już chodził. Pewnie komuś by się jeszcze przydały - mówi mieszkanka. - Jak podjechałam pod kontener, to zdziwiłam się, że jest przepełniony. Obok niego już stało kilka worków. Powinni zabrać te ubrania, bo będą mokły. Albo ktoś je rozkradnie i nie trafią w odpowiednie ręce - dodaje.

 

Część mieszkańców jest oburzona, że inni powystawiali tyle rzeczy i teraz przy kontenerze jest bałagan.

 

Zadzwoniliśmy do Opolskiego Zarządu Okręgowego PCK w Opolu, żeby dowiedzieć się, kiedy ubrania zostaną pozbierane. Dowiedzieliśmy się, że sprawa przepełnionego kontenera w Grodzisku została już zgłoszona przez strzelecki ratusz. Ubrania miały być zabrane 14 sierpnia. Choć zrobiono to później, ważne, że już jest czysto.

 

Zgodnie z harmonogramem ubrania zbierane są co dwa tygodnie. Jeśli pojawia się potrzeba, wtedy samochód PCK podjeżdża częściej, jednak musi zostać to zgłoszone.

 

JG

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Ile możemy pić?
Rodzinnie w Kadłubie Piecu
Już nie świeci w gałęzie
Wymieniają piece
Flaga na 100-lecie

Odpowiedz