Przekazanie w grudniu!

Przekazanie w grudniu!

Artykuły : 
Numer wydania: 

Od czasu budowy nowego wiaduktu w Strzelcach Opolskich ruch jest znacznie utrudniony, wszyscy z niecierpliwością oczekują otwarcia inwestycji drogowej. Większość była przekonana, że z 1 grudnia pojedzie przez nowy wiadukt. Jednak jak się dowiedzieliśmy, Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu nie dopuści jeszcze do użytkowania nowej drogi.

- Zakończenie prac budowlanych nie jest jednoznaczne z oddaniem do użytkowania - mówi Arkadiusz Branicki z ZDW w Opolu. - Po zakończeniu prac budowlanych (30.11.2016) konieczny jest odbiór techniczny oraz zgoda na użytkowanie wydana przez Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Zgodnie z naszymi planami, dołożymy wszelkich starań, aby przekazanie do użytkowania nastąpiło jeszcze w tym roku - w grudniu - zapewnia.

ZDW chce w jednym czasie oddać dwie inwestycje. Pierwsza to nowy wiadukt, a druga to modernizowany odcinek drogi wojewódzkiej 426 na odcinku od Zawadzkiego do Piotrówki. Na tym odcinku mają zostać wykonane prace związane z poszerzeniem jezdni, wylaniem nowego asfaltu, budową chodników, ścieżki rowerowej, parkingu. Po wylaniu asfaltu ruch zostanie przywrócony, ale w dalszym ciągu będą prowadzone prace remontowe. Inwestycja kosztować będzie 19,8 mln zł. Aż 16,8 mln z tej kwoty pokryje Unia Europejska.

Beata Baryga

Komentarze

Portret użytkownika strzelec2016
Wysłane przez strzelec2016 (niezweryfikowany) w 23 Listopad, 2016 - 19:10

bo prawda jest taka, że wiadukt bedzie gotowy na 1 grudnia ale trasa na zawadzkie pozniej. A chodzi o to , żeby otwarcie było jednego dnia.

I jak mnie mam będzie to z wielką PiSowska pompą, baloniki gril, kielbaski piwko bedzie .

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Listopad, 2016 - 17:55

  Nie zapomnijcie o TOY TOY  - poniweaż wszechobecny starosta    szczy gdzie popadnie  . 

 Ostatnio na groby  Żołnierzy Wyklętych . 

Odpowiedz