Przegrany sparing

Strzeleccy siatkarze przegrali ostatni mecz sparingowy przed rozpoczęciem rywalizacji w drugiej lidze siatkarzy, lecz cała „Sobota z ZAKSĄ” była bardzo udanym przedsięwzięciem.

Klub ZAKSA Strzelce Opolskie był pomysłodawcą wydarzenia, w trakcie którego przez kilka godzin w hali przy ulicy Kozielskiej można było obserwować ciekawe mecze siatkarskie. Jako pierwsi na parkiet wyszli zawodnicy strzeleckiego zespołu oraz pierwszoligowcy z MCKiS Jaworzno. W tym meczu wprawdzie Jaworzno wygrało wszystkie cztery sety, lecz w pierwszym zwyciężyło 32:30, a w trzecim 26:24. Pozostałe dwa też były zacięte, a na usprawiedliwienie naszej drużyny można powiedzieć, że rozgrywający Marcin Krawiecki bardzo rzadko trenuje z kolegami ze Strzelec, bo na razie uczestniczy w treningach ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, podobnie jak kilku innych graczy strzeleckich.

- Praktycznie spotkaliśmy się po raz drugi w komplecie, ale z biegiem czasu drużyna będzie grała coraz lepiej - powiedział nam trener naszej drużyny, Roland Dembończyk.

W drugim meczu rozegranym w sobotę ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rozegrała cztery sety sparingowe z Aluronem Virtu Zawiercie, remisując 2:2.