fbpx Projekt jest, ale PSZOK-a nie będzie | Strzelec Opolski

Projekt jest, ale PSZOK-a nie będzie

Projekt jest, ale PSZOK-a nie będzie

Artykuły : 
Numer wydania: 

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych nie powstanie w naszej gminie przez najbliższe trzy lata, ale spokojnie - taki był plan.

Gmina zleciła firmie Codex ze Środy Wielkopolskiej wykonanie projektu PSZOK-a w ubiegłym roku. Miał on być gotowy do listopada 2016, ale projektanci nie wywiązali się ze zobowiązań. Jak pisaliśmy zimą na naszych łamach, gmina od razu zaczęła naliczać kary umowne. Do maja 2017 roku nazbierało się ich 17 291,34 zł. To prawie połowa kwoty, którą gmina miała zapłacić za wykonanie zadania, czyli 40 590 zł.

W maju urzędnicy wnieśli zmiany do projektu i zaprzestano naliczania kar, bo wprowadzenie uwag wymagało czasu. Obecnie gmina obciążyła wykonawcę karami umownymi, ale firma nie odniosła się jeszcze do całej sprawy.

Tymczasem złożono już projekt o dofinansowanie budowy PSZOK-a do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego. Realizację zadania za 293 600 zł przewidziano na 2020 rok. Punkt ma zostać zlokalizowany na składowisku śmieci w Kielczy. Będzie to oświetlony i utwardzony plac, na którym staną boksy magazynowe, między innymi na odpady niebezpieczne oraz kontenery na pozostałe odpady. Projekt obejmuje też wyznaczenie pasów ruchu, miejsc postojowych i rozładunkowych. Na terenie PSZOK-a będzie warsztat - punkt napraw i przygotowania odpadów do ponownego użycia.

MM

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Mamy piękny teren rekreacyjny...
Wyprawa po Złote Runo
Pomnik powstańców w 2018
Pożar w Kielczy

Komentarze

Odpowiedz